Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Bánkódjak, hogy otthagyom a...

Bánkódjak, hogy otthagyom a tanári szakot?

Figyelt kérdés
Most vagyok másodéves, töri-fizika tanárin, de nem igazán jött be, rengeteg időt kell rááldozni évközben is, véget nem érő beadandók, zh-k tömkelege, plusz a húzós vizsgaidőszakról nem is beszélek. Nem panasz akar lenni, de mérnök, közgazdász hallgató ismerőseimnek nincs ennyi feladata, s a hetük is véget ér már szerdán. Szóval gondolkodom, hogy megéri ennyi energiát rááldozni főképp úgy, hogy tök irreleváns dolgokat kell tanulni. Ti bánkódnátok? 23/F
márc. 12. 16:19
 1/6 anonim válasza:
66%
Mindenféleképpen megbánnád
márc. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kicsit konkrétabban.
márc. 12. 16:39
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt neked kell tudnod, hogy mennyire akarsz tanár lenni. A mérnökin is ugyanúgy és ugyanannyi, ha nem több a zh és a beadando.
márc. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mernök vagyok, nyugi, akinek szerdán vege a hétnek mert már utána csak buli, minek bejarni , meg otthon se tanul annak jó esélye van , hogy sosem szerzi meg a diplomáját. Nem egy ilyen embert láttam mernoki szakon.
márc. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyebkent ha érdekel a fizika akkor viszont jócskán vannak jobb fizetési és karrier utat jelento szakmák mint a tanár. Eszembe se jutna fizikai érdeklődéssel nem versenyszfera fele menni.
márc. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha abba akarod hagyni, ne amiatt hagyd abba, mert sok energiát kell belefektetni. Akkor hagyd abba, ha úgy gondolod, hogy soha az életben nem fogod használni ezt a diplomát, mert sem történész, sem fizikus, sem tanár nem akarsz lenni.

Akkor viszont legyen egy B-terv. Ha abbahagyod, mégis mihez fogsz kezdeni?

Amúgy tudom, hogy sírnak a tanárok, de egy fizika szakos tanár után két kézzel kapkodnának, vidéken még lakást is kaphatsz, és most kicsit emeltek is nekik. Tudom, hogy a fővárosban a tanári fizetés nem egy nagy durranás, de ne az itteni GYIK-ok hőzöngéseiből indulj ki. Egy pályakezdőnek bruttó 580.000-es fizetés azért nem olyan rossz, és vidéken nem is túl sok helyen ajánlanak ennyit. Fizika szakkal még alapítványi, egyházi iskolák közül is válogathatnál, ők meg picit magasabb fizetést is tudnak adni. Szóval én biztos nem hagynám abba, ha már elkezdtem.

Szerintem sem igaz az, hogy más egyetemeken nem kell annyit tanulni, persze biztos van olyan is, de nem ez az általános.

márc. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!