Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a magyarázat arra, hogy...

Mi a magyarázat arra, hogy egy atom elektront ad le vagy vesz fel?

Figyelt kérdés

Miért vesz fel vagy ad le?


Ilyenkor elsősorban a nemesgáz szerkezetre kell gondolni? Vagy a 3 alapvető szabályra amit az elektronszerkezetnél fontos?! (Energiaminimum elv, Hund-szabály, Pauli elv)



#kémia #atom #elektron #Hund-szabály #Pauli elv #Energiaminimum elv
márc. 13. 15:10
 1/3 A kérdező kommentje:

Vagyis azt tudom, hogy alapvetően a kedvezőbb energiaállapot megszerzése/kialakítása és ennek leginkább a redoxireakcióknál van jelentősége. -redukál, oxidál-


A kérdésem az elektronszerkezeti részére irányul, hogy annál tulajdonképpen mi a szerepe a leadásnak vagy felvételnek? Mivel előtte tanítják a periódusos rendszert jött a gondolat, hogy a nemesgáz szerkezet?

márc. 13. 15:20
 2/3 anonim ***** válasza:

A nemesgáz-szerkezet a legstabilabb, ezt próbálják imitálni.


Ha nem pont annyi elektronja van a külső pályán, amennyi a külső pályát telíti, akkor két eset lehetséges. Vagy kicsit több van, vagy kicsit kevesebb. (Jó, lehet sokkal több, vagy sokkal kevesebb is, de az ugyanaz, csak félrevezető a fogalmazás ebből a szempontból.)


Ha kicsit több van, akkor szabadulni igyekszik tőle, ha egy kicsit kevesebb, akkor szerezni akar.


Ezek az elektronok közös pályára kerülnek, és így lesz majd mindkettő külső pályája telített. Amit a másiktól nyer, az mindkettő körül krosszozik és így mindkettőnek beleszámít. Ezzel együtt a donor meg "megszabadul az elektronjától, ami még mindig hülyeség, mert ugyanaz az elektron beszámít ott, ahol kapja, de onnantól nem számít, ahol adta?


Mondjuk kvamtumszinten vannak ennél nagyobb "baromságok" is.

márc. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mielőtt teljesen feleslegesen bővebb fejtegetésekbe kezdenék, igyekszem megérteni a kérdést. Ugyanis nem értem. Nem értem, hogy a magányos szabad atom elektron szerkezetére vonatkozó szabályoknak (Energiaminimum elv, Hund-szabály, Pauli elv) mi köze lenne ahhoz, hogy ionok miért képződnek. Ezek a magányos szabad atomra (vagy kovalens kötésű molekulákra) vonatkoznak.

[Annak a vérnyomásnak amit a széken ülve mérek magamnak, mi köze lehet ahhoz, hogy lesz-e extázisom és ott a csúcson mennyi lesz a vérnyomásom? Mert szerintem semmi.]

Szóval biztosan arra vagy kíváncsi, ami legfelül vastag betűvel van írva?

márc. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!