Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan, milyen módszerrel...

Hogyan, milyen módszerrel tanulsz?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre hogy egyre nehezebben megy nekem a tanulás. Ha meg kell tanulnom valamit, csak úgy megy, ha teljesen csendes környezetben vagyok és magamban addig olvasom és mondogatom fel amíg nem tudom fejből. De már ezt se érzem hatékonynak.

márc. 16. 11:39
 1/3 M3lody válasza:
100%
Én először mindig átolvasom a szöveget, majd leírom mégegyszer és felolvasom hangosan is valakinek. Ha van rá időm, akkor összeállítok magamnak egy dolgozatot, amilyet szoktunk írni, elmegyek valamit csinálni és fél óra múlva megírom, és ebből látszik, hogy tudom-e az anyagot.
márc. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én csak úgy tudok hatékonyan tanulni, ha leírom az adott információt, átfogalmazva, tömörítve. Van, hogy csinálok belőle ppt-t, képekkel. Az is segít, hogy megjegyezzem, ha képeket társítok az információkhoz.
márc. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én általában kiválasztom, hogy akkor most mondjuk ezt az oldalt tanulom meg. Először hangosan átolvasom néhányszor. Mikor ez megvolt, megpróbálom elmondani, és ha ilyenkor elakadok, még belenézek a füzetembe. Mikor már feltudom mondani füzet nélkül, elmondom még 5-10 alkalommal. Majd pár óra múlva újra előveszem, és átismétlem. Ilyenkor látom, hogy mit sikerült megjegyeznem.

Általában vázlatokat készítek, könyvből nemigazán tudok tanulni. Kimelővel kiemelem a fontosabb

vázlatpontokat, így a színek is segítenek, hogy mit hova írtam. A fogalmakat, évszámokat külön színnel emelem ki. Esetleg még megnézek néhány ábrát a könyvben.

Remélem tudtam segíteni:)

márc. 17. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!