Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen módszerrel tanulsz...

Milyen módszerrel tanulsz egyedül nyelveket?

Figyelt kérdés
Milyen nyelvet tanulsz? Naponta mennyi időt fordítasz tanulásra? Van valami tipped hogyan kezdjek neki? Több nyelv is érdekel nem tudom melyiket kezdjem. Spanyol, orosz, svéd, Koreai, hindi.
2020. júl. 22. 08:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Legalább heti 4* vedd elő min. 45 percre.

Én kiválasztottam egy szimpatikus könyvet, azt használtam vezérfonalnak, ha valamivel elakadtam, az adott témához kerestem plusz anyagokat.

Emellett persze olvastam, hallgattam célnyelvi anyagokat - cikkeket, könyveket, filmeket, zenét, akár már a tanulási fázis elején. A filmeket célnyelvi felirattal néztem. Eleinte olyan filmeket választottam, amiket jól ismertem magyarul, és ha csak pár szót elcsíptem, már az is sikerélmént jelentett.

Több nyelvet is tanultam így, az olasz volt az, amit csak így tanultam.

2020. júl. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De szuper komment, köszönöm szépen :)
2020. júl. 22. 09:03
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy nem effektív tanulom, hanem könyveket olvasok, filmet nézek, zenét hallgatok (kinyomtatom és megtanulom a szövegeket) és levelezek (lehetőség szerint beszélgetek) az adott nyelven.


Németet tanultam az iskolában, de az oktatás nem sokat ért; így magamtól a "kezembe vettem" a dolgokat. Akkor alakult ki a "módszer".


Később az angollal ugyanezt csináltam, most a spanyol a soros, illetve következőnek a franciát szeretném.

2020. júl. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
80%

Ja, és igen, először én is olyan könyveket és filmeket választok, amit más nyelven ismerek, viszont én mindig mindenféle felirat nélkül nézem.


Illetve a fanfiction-ök sokat tudnak még segíteni. :)

2020. júl. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Svédet ajánlom ha tudsz angolul

Meg fogsz lepődni mennyi szó lesz ismerős+svédek nagyon jól beszélnek angolul így nem gáz ha elsőre nem értesz vmit :D


Afrikaanst tanulok nyelvkönyvből+oktató vidók+namíbiaival levelezek :D

2020. júl. 28. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!