Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elutasították a szociális...

Elutasították a szociális ösztöndíjam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az az indoklásuk hogy édesanyámat csökkentett keresetűként jelöltem meg, aktív keresetű helyett. Azért tettem így, mert édesanyámnak nincs munkája, egy képzésen vesz részt és minden hónapban kap 40 ezer Ft támogatást az iskolától. Ezért gondoltuk hogy csökkentett keresetű, mivel ez nem egy rendes jövedelem. Nem megdolgozik érte és nem éri el a minimálbért. Most mit tegyek? Eddig mindegyik félévben megkaptam, ugyan úgy csináltam mindent. Semmi sem változott és most mégis elutasították. Fel sem tudom fogni hogy lehet hogy egy elíráson el tud menni az egész. Borzasztóan nagy szükségünk lenne arra a pénzre. Édesanyám egyedül nevel engem és alig van pénzünk :( Kérlek segítsetek!

márc. 20. 15:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős vagy?
márc. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
27%

Egyrészt, ha egyetemista vagy, akkor elmúltál már 18 éves, tehát édesanyád -jogilag- már nem nevel téged.


Annyit tudsz tenni, hogy fellebbezel a döntés ellen, arra hivatkozva, hogy korábban is ugyanúgy adtál be minden papírt, mégis megítélték a pénzt, valamint változás nem állt be az életedben, tehát a korábbiak alapján megillet az összeg.

márc. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
21 éves leszek. Jó akkor gyakorlatilag már nem nevel engem. De ketten élünk.
márc. 20. 16:31
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Fellebbezés? Mást nem tehetsz, azt lehet megpróbálni.
márc. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
De mi alapján lebbezzek fel? Hogy nem jót jelöltem meg?
márc. 21. 08:20
 6/18 anonim ***** válasza:
31%

#5, leírtam a #2-es válaszban (amit aztán ügyesen le is pontoztak)...


Olyan szó pedig nincs, hogy "lebbezzek fel". A "fel" itt nem igekötő.

márc. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Most én azt nem értem, hogy attól még hogy édesanyám egy duális képzésben vesz részt, és aláírt egy szakképzési munkaszerződést, az miért számít munkaviszonynak? Ezzel indokolják az elutasítást. Mert csökkentett keresetű csak munkanélküli vagy nyugdíjas lehet. De gyakorlatilag édesanyám munkanélküli. Ő csak tanul, nem dolgozik. Elméleti és gyakorlati oktatáson vesz részt. Kap 40750 Ft-ot de azt nem mint munkabér kapja, hanem mint támogatás. Mert azt hiszem hogy az intézmény megnyert egy pályázatot, ezért megteheti hogy ezzel az összeggel támogassa tanulóit minden hónapban.
márc. 23. 12:26
 8/18 A kérdező kommentje:
De ők azt mondják hogy látják hogy munkaviszonya van, mert csatolva van a munkaszerződés. Ezért nem lehet munkanélküli. De ez nem igazi munka. Hogyan győzhetném meg őket erről? Előző félévekben ezt mindig elfogadták, nem volt vele baj, mindig csökkentett keresetűnek jelöltük meg őt a pályázatban.
márc. 23. 12:28
 9/18 anonim ***** válasza:

Ha anyukádnak korábban nem volt munkája, akkor gondolom a munkaügyi hivatalban regisztrált álláskereső volt. Ebben az esetben a munkaügyit kellene felhívni, hogy mi a véleményük a konkrét esetről. Ha szerencsétek van, fognak adni valami igazolást, hogy náluk nyilvántartásba van véve, álláskeresőként.


Esetleg anyukád ezt a képzést nem rajtuk keresztül intézte?


Az a baj, hogy nem tudunk konkrétumokat, így nehéz tanácsot adni. Az viszont sajnos igaz, hogy ha -ugyan jóhiszeműen, de- rosszul töltöd ki a papírokat, az jogvesztő. Viszont a munkaügyiben szinte biztos, hogy fognak tudni útmutatást adni.

márc. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Regisztrálva volt a munkaügyi hivatalban álláskeresőként, de már régen nincs. Arról is csatoltuk a papírt.
márc. 23. 13:36
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!