Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elutasították a szociális...

Elutasították a szociális ösztöndíjam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az az indoklásuk hogy édesanyámat csökkentett keresetűként jelöltem meg, aktív keresetű helyett. Azért tettem így, mert édesanyámnak nincs munkája, egy képzésen vesz részt és minden hónapban kap 40 ezer Ft támogatást az iskolától. Ezért gondoltuk hogy csökkentett keresetű, mivel ez nem egy rendes jövedelem. Nem megdolgozik érte és nem éri el a minimálbért. Most mit tegyek? Eddig mindegyik félévben megkaptam, ugyan úgy csináltam mindent. Semmi sem változott és most mégis elutasították. Fel sem tudom fogni hogy lehet hogy egy elíráson el tud menni az egész. Borzasztóan nagy szükségünk lenne arra a pénzre. Édesanyám egyedül nevel engem és alig van pénzünk :( Kérlek segítsetek!

márc. 20. 15:38
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Nem a munkaügyin keresztül kezdte el az iskolát.
márc. 23. 13:36
 12/18 A kérdező kommentje:
Kérlek segítsetek :(
márc. 23. 19:27
 13/18 anonim válasza:

Ez aztán elég gáz, hiszen ezekszerint Ti valóban rá vagytok szorulva a pénzre, más családok akik teljesen jól szituáltak kapnak 60 ezer forintokat.

Én sose kértem szoctámot, de általában sokan szokták fellebezni, ilyenre nincs lehetőség? Rendkívüli szoctámot is meglehet igényelni, ott tuti belehet valamit kamuzni.

márc. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Van lehetőség fellebbezésre, de nem tudom van-e esélyünk megnyerni :(
márc. 25. 11:37
 15/18 anonim válasza:
52%
Van! Csak korrektáld az adatokat!
márc. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Az egyetem nézete szerint az lehet csökkentett keresetű, aki munkanélküli vagy nyugdíjas. Az utóbbi ugye édesanyámnál kizárva, viszont gyakorlatilag munkanélküli. Azonban ezen a duális képzésen kötöttek vele egy szakképzési munkaszerződést, ami az egyetem szerint munkaviszonynak számít, tehát nem lehet munkanélküli. De ez nem egy munka. Ő itt tanul, nem dolgozik. Csak az a bajuk hogy azt a havi 40 ezer Ft-ot munkabér címszó alatt kapja. Ez a szerződésen is rajta van. A másik opció a pályázatban a az aktív kereső lett volna, aki a szempontrendszer fogalma szerint az, aki teljes értékű jövedelemmel rendelkezik. Nekem ne mondja senki hogy 40 ezer Ft teljes értékű jövedelemnek számít. Ennyi pénzből nem lehet megélni. Tehát ez az opció sem illik teljesen édesanyámra, de az egyetem erősködik. Most akkor kinek van igaza?
márc. 30. 14:28
 17/18 anonim ***** válasza:
0%
Menj el dolgozni.
márc. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Nincs méltányossági kérelem. Ma megkérdeztem.
ápr. 2. 13:46
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!