Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 26 évesen érdemes lehet...

26 évesen érdemes lehet pályát változtatni?

Figyelt kérdés
26 éves nő vagyok és jelenleg műszaki munkakörben dolgozom (műszaki menedzser végzettséggel) és sokszor úgy érzem mintha nem az én pályám lenne. Gyerekkoromban általános iskolában és gimnáziumban is sokszor bennem volt a gondolat, hogy tanár vagy óvónő szeretnék lenni, de szülői nyomás hatására nem ebbe az irányba mentem el. A pedagógus pálya mellett viszont érdekel még a pénzügy is, amiből az egyetemi tanulmányok során kaptunk ízelítőt és nagyon megfogott már akkor is. Lassan szeretnék családot is alapítani, amihez nyilván a mostani munkaköröm biztos alapot jelentene, de mégis elbizonytalanít a "mi lenne,ha...". Kicsit elveszettnek is érzem magam emiatt, hogy ennyi idősen is még az utam keresem, miközben magam körül látom a korombelieken, hogy megtalálták a szakmájukat és milyen jól keresnek vele.
márc. 30. 06:06
 1/10 anonim válasza:
79%
Igen, érdemes.
márc. 30. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Én 26 évesen még nem is kezdtem dolgozni... nem is értem a kérdést, már akkora szakmai háttér van mögötted, amit sajnálnál veszni hagyni?
márc. 30. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
19 éves korom óta dolgozom ennél a cégnél, egyetem mellett is végig ott dolgoztam, szóval idén immáron már 7 éve ott dolgozom. Nem az,hogy mekkora szakmai háttér van mögöttem...de azért a 7 év mégiscsak 7 év.
márc. 30. 06:51
 4/10 anonim ***** válasza:
53%

Igen, 7 év az 7 év, és? Innen akarták nyugdíjba menni?

Illetve azt kiszámoltad, mennyi van még hátra?

márc. 30. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
27%
Nem szeretnél prostituált lenni?
márc. 30. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
37%
Te valami falusi vagy ahol nincs semmi munkalehetőség és protekcióval betoltak az adott munkahelyre vagy kommunista flessekben vagy hogy életed végéig 1 helyen kell dolgoznod? 21. században ki az aki egyáltalán 1 helyen marad 7 évig, főleg fiatalon? Semmi értelme csak azt éred el vele hogy a béred lemarad a piaci átlagtól a tudásod pedig lekorlátozódik az adott munkafolyamatra amit csinálsz ahelyett hogy több cégnél szélesítenéd azt... Egyértelmű hogy továbbtanulnék ha más terület jobban vonzana, ha kell 40 évesen is.
márc. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%
Én konkrétan 46 évesen ültem vissza az iskolapadba. Üzleti területről váltottam műszakira.
márc. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Pont beértél a munkáltató számára, hát érdemes váltanod, hadd szívjon megint egy tudatlannal 5 évig. :)

De ne vedd komolyan, az egészséges önzés szükséges a túléléshez.

A hűség, lojalitás, áldozat szavakat a következő értelmező szótárból ki fogják hagyni. :D

márc. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, még kb 40 éved van hátra a munkaerőpiacon. Legalábbis kitanulni egy új szakmát mindenképpen érdemes, mert abból csak előnyöd származik, ha több dologhoz értesz. Addig meg, amíg diplomát szerzel, egy csomó minden változhat még a családi körülményeidtől az aktuálpolitikai helyzetig, úgyhogy túltervezni nem érdemes ezeket a dolgokat.
márc. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 xp ali ***** válasza:
Igen, érdemes és egyébként is life long learning van. Ha heti egy napot nem töltesz tanulással, akkor hamar elmegy a tudásod felett az idő. De a tanári szakmát én tuti kerülném. Nem a nyomorult körülmények, hanem az egyéb fizikai és lelki kockázatok miatt.
ápr. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!