Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Biológia: Érettségi feladat?

Biológia: Érettségi feladat?

Figyelt kérdés

Biosz, emelt szintű érettségi, négyféle asszociációs feladat.

(2006. október)


"Ha benne a bázisok 10%-a adenin, akkor az uracil is biztosan a bázisok 10%-át teszi ki."


Lehetséges válaszok:


A. DNS

B. RNS.

C. Mindkettő.

D. Egyik sem


Én azt gondoltam, hogy az RNS a helyes megoldás, de a megoldókulcs szerint egyik sem.


Az RNS-ben az adenin az uracillal köt és ha 10 % az adenin akkor 10 % az uracil is.

Mi a hibám?



márc. 31. 11:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az RNS-nek csak egy szála van. Valóban igaz, hogy itt a bázispárosodás szabályai alapján az adeninhez uracil kötődik, de mivel egyszálú molekula, így nem mondhatjuk ki, hogy hozzá is van kötve, ergo nem ismert az adenin-uracil aránya a molekulában.
márc. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ó, értem, köszi!
márc. 31. 12:12
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

"The bases form hydrogen bonds between cytosine and guanine, between adenine and uracil and between guanine and uracil. However, other interactions are possible, such as a group of adenine bases binding to each other in a bulge, or the GNRA tetraloop that has a guanine–adenine base-pair."


"Adenin az uracillal köt", de attól még nem biztos, hogy egyenlőek. Hülye példa, de a fiúk a lányokkal alkotnak párt, attól még nem egyenlő a fiúk és lányok száma.

márc. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!