Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egykoron rossz matekos gondolk...

Egykoron rossz matekos gondolkozzon mérnökin, vagy jobb, ha elfelejti?

Figyelt kérdés
Fene tudja, hogy hogy ment volna, tojtam bele annak idején. Most így 28 évesen jött az ötlet, hogy talán meg kéne próbálni. Főképp a jármű, közlekedésmérnöki érdekelne. De vajon érdemes belevágni? Rengeteg mindent kéne bepótolni.
ápr. 4. 16:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kezd el magántanárral a matekot, majd az emelt részét is, aztán kiderül.
ápr. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Semmi értelme ilyen büfémérnöki szakot elvégezni... még ha valódi mérnöknek mennél (villamos, mechatronika, gépész stb...) akkor érthető lenne de ezekért felesleges belevágni is.
ápr. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Most mit dolgozol?
ápr. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

nappalin vagy levelezőin gondolozol?

Amúgy no problem, én 29évesen kezdtem a villamosmérnökit nappalin most 37 vagyok, csúszás nélkül elvégeztem(Pécs)

ápr. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
3. Földrajz-testnevelés tanárként dolgozom.
ápr. 4. 17:46
 6/9 A kérdező kommentje:
De nagyon bánom, hogy nem kapcsoltam előbb.
ápr. 4. 17:46
 7/9 A kérdező kommentje:
Levelezőn gondolkozom mindenképp. Nappali sajnos nem fér bele, bár biztosan az lenne a legjobb.
ápr. 4. 17:59
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Sose késő váltani, ne bánd. Eddig tapasztalatot gyűjtöttél.

Én villamosmérnökként végeztem, de lehet majd váltok erről. Jelenleg úgy gondolom nem ebből a szakmából fogok nyugdíjba menni :/

ápr. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
85%

2# ha ez neked büfészak, akkor az anglisztikát meg az andragógiát minek neveznéd? Nem kell lebüfészakozni csak azért, mert te nem tudnád elvégezni.


Kérdésre a válasz: egy humán és egy tesi szakkal krva sok mindent kellene bepótolnod matekból akár egy középszintű újraérettségizésnél is. Volt osztálytársam 4 éven keresztül keményen matekozott, versenyeket nyert, mégis épphogy meglett az emeltje, szintemelőzött, előtte 90%-os lett a középje, emelten se lett volna rossz, csak a szóbelijét rendesen elrontotta.


Neked is évekbe telne felkészülni emelt matekra, sokkal komplexebb felkészülni rá, mint egy középre, deriválás, integrálás stb. Szerintem ezt gondold át, ha a közép érettségid se lett belőle kiemelkedően jó.


Nem a legtámogatóbb válasz, de aki emeltezik, az tényleg évek óta arra készül, nem 28 évesen áll neki.

ápr. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!