Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Evés zavar,rossz családi...

Evés zavar,rossz családi környezet,depresszió ,mit tegyek már csak az öngyilkosságon gondolkozom. 22/L mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sajnálom ha hosszú,de nem tudom nincsen senkim.

Voltam anorexiás és bulimias is régebben,ami hála istennek elmúlt ,vagy csak időszakosan.

Újra sikerült össze szednem magam,aztán legjobb barát halála,kiközösítések,szakítottak velem ,bántalmazó kapcsolat

Minden kezdődött előről,csak annyi változott ,hogy falasrohamjaim vannak másfél éve.

Édesanyám nem érti.

Sokszor tett olyan megjegyzést,hogy en ettem meg e ezt mind stb.

Utána mindig elmegyek edzeni,túl edzem magam és másnap alig eszek azért hogy ne legyen bűntudatom de még így is van.Utalom magam.Vagy azért bántottak mindig mert fogytam,vagy azért mert hiztam.Sosem voltam elég jó.Annyira fáj hogy ennyit bántottak,hogy a saját anyám úgy viselkedik velem,hogy utána csak megjobban rám tör a falas,és utána minden egyes alkalommal büntetem magam.Probaltam mással lekötni magam.Kapcsolatokba temetkeztem,de csak jobban gyűlöltem magam.Hagytam hogy kihasznaljanak mert ez még mindig jobb volt mint az ongyulolet amit egy nagy kajalas után érzek.Felek az emberektől már,félek amiatt ismerkedni hogy egyből megjegyzést tesznek az alakomra.

Nem vagyok kövér, még.De félek hogy az leszek.Minden egyes nap ettől félek hogy meghizok hogy a hasam már nem lesz lapos.Nem bírom túl élni a napokat.Dolgozok,voltam kint külföldön azert hogy kilepjek ebből a mérgező családból de nem lett jobb.Noverem sem ért meg.Egyedul vagyok és már nem is igazán látok más kiutat,csak ha beszedem az összes.bogyom.Irtam egy terápiás csoportnak ami ingyenes és vissza írtak,hogy holnap van lehetőségem elmenni egy anonim túl evok csoportjába,ez az egy kiút.Istenem annyira rosszul vagyok ,annyira gyűlölöm magam annyira egyedül vagyok.Probalom magam mindig össze szedni,de egyedül ennyi mindennel megküzdeni nem tudok.

Itthon is mindent én csinalok mosok főzök és takarítok munka mellett,de sosem mondja senki hogy köszönöm,mindig csak az megy mi nem jó.

Mit tehetnék még?


2023. júl. 11. 18:01
 1/7 anonim ***** válasza:
35%
Szia! A beszámolód alapján a központi problémád az evészavar és az ehhez kapcsolódó testképzavarok. Mivel az evészavarok (akár a sanyargatás, akár a falás/hánytatás) közvetlenül kötődnek a kontroll folyamatokhoz ill. a tesképzavarok az Egohoz (az, hogy hogyan viszonyulsz önmagadhoz nem csak azt határozza meg hogyan látod magad és milyennek akarsz tűnni (sosem lesz optimális a kép- de ezzel mind így vagyunk), de annak a torz vélekedésnek is teret ad, miszerint mások kizárólag-hozzád hasonlóan- a súlyoddal/alakoddal foglalkoznak, ez alapján ítélnek meg/fogadnak el (szeretnek, tisztelnek, vonzódnak hozzád) és hogy szinte kízárólagosan ezen a tényezőn múlik az egész életed, jövőd, boldogságod. Ez természetesen rendkívül nyomasztó és objektíven szemlélve a valóságtól teljesen elrugaszkodó feltételezés. Igazából a súlyod és az alkatod a te számodra ennyire kizárólagosan fontos- és azokat az érzéseket, amelyeket önmagad elfogadásával összefüggésben érzel (legfőképpen bántalmazod magad- érzelmileg, esetleg fizikálisan is- így többnyire negatív gondolataid vannak) csak kivetíted a környezetedre. Akár provokatív alákérdezésekkel időnként még ki is facsarhatod xy-ból azokat a válaszokat, amelyeket feltételezel- azonban ha ez meg is történik, az többnyire a te irányított nyomásodra zajlik, nem pedig a beszélgetőtársaid, barátaid inspirációja alapján. Az Ego folyamatai nagyon összetettek: van egy úgynevezett hedonista ősénünk ami rendkívül impulzív és a társadalmi szabályokkal szemben igencsak barbár (azonnali vágyteljesítőnek is szokták nevezni)- amelyet folyamatosan a tudatos Egoval tartunk kontroll alatt. Ugyanakkor a tudatos Ego felett van egy ún.superego is (vagy felettes én) amely pedig egy szadista cenzor, gyakorlatilag minden gondolatunkat, érzésünket, benyomásunkat folyamatosan ellenőrzi és a ,,maga maximalista mértékében" bírálja- persze őt is a tudatos Egoval hűtjük le.. Optimális esetben a superego kontrollja az Éntudatunkra kordában tartható (ha elég erős az ego, vagyis elég jó az önismeretünk és megfelelőképp ki is vagyunk önmagunkkal békülve!) és sok motivációt/nyomást ad ahhoz, hogy mind a képességeink, mind a személyiségünk szintjén fejlődjünk- azonban akkor, amikor a tudatos Énünk megsérül (ez gyakorlatilag bármilyen negatív érzelmi trauma eredménye lehet: egyszerű kis nyilvános beégéstől, párkapcsolati elutasításon át, csoport előtti megszégyenülésén keresztül a komoly veszteségekig) akkora érzelmi feszültség uralkodik el rajtunk, hogy elvesztíjük az adott problémára adható tudatos válaszkészségünket, az önbizalmunkat és bizonyos mértékekig kétségbeesünk. Mivel ezek belső kontrollvesztést jelentenek, a külvilág számára sokáig rejtettek maradnak- ezért aki nem kér időben segítséget, az könnyen magára maradhat az erőteljes szenvedésnyomással járó állapottal. Ugyanis a meggyengült Ego fölött elkezd viaskodni alulról az ösztönkésztetés és erre reaktívan, egyre erőteljesebben válaszol minderre a felettesén, méghozzá nagyon erős tiltásokkal- vagyis megjelenik a tudat szintjén az érzelmi alapú belső önbüntetés: semmire se vagy jó; semmire sem vitted; senki se szeret; nem vagy szerethető; senkid sincs; az egész életed semmit sem ér; ronda az orrod; ronda a szád; hajadismilyen; rád se lehet nézni; buta is vagy; az ágyban se vagy jó, ezért vagy egyedül; otthon se érdekelsz senkit; ha eltünnél sem sírna utánad senki..stb. Mivel a meggyengült Ego nem tud kontrollt gyakorolni ezen érzelmi üzenetek felett (nem tudja megvizsgélni és validálni vagy elvetni), hagyja, hogy elárasszák- amely miatt a tudatosság szintjén úgy érzed, hogy sarokba vagy szorítva és képtelen vagy irányítani már a saját életedet> iszonyú belső fájdalom és szenvedés, ha nem szereted magad. S miközben viaskodnak benned a negatív érzelmek egyszerre dolgozik benned az ellentétezés is, hogy valami pozitívat keress az életedben vagy magad körül, amelyben úgy tudsz kontrollt szerezni, hogy ezeket az érzelmeket fel tudd oldani. Ezért-nem csak Te és nem csak a nők- sokan fordulnak (főleg a fiatalok) a legelemibb stratégiához: "azért nem vagyok jóban magammal, mert nem tetszik amit látok a tükörben és biztosan ezért nem fogad el a társadalom se, mert ők is ugyanezt a képet látják rólam". Amikor ez megfogalmazódik az emberben, felteszi az alapvető kérdést: "tudok ezen változtatni?"-igen, xy mértékű önszabályozással. "ha változtatok rajta, változtathatok az életemen is?"- inkább igen, mint nem- és elkezdődik a kontrollért folyó harc a kalóriákkal és a saját testeddel szemben- az irányításból kikerül az Egod és a legtöbb törekvésedet a nyers ösztönéned (zabálás, mértéktelenség, leírhatatlan éhség) és a cenzor feletteséned (ideaképzés, modeltudat, maximalizmus, restrikció, sanyargatás) fűti. Ezzel az egész ún. diétás viselkedésed egy különböző eszközökkel végrehajtott őrült hajsza lesz- amit azért nem lehet megnyerni, amiért eredetileg belekezdesz. Ugyan kontroll folyamat, mégsem leszel tőle jobban, se nem leszel tőle népszerűbb, boldogabb vagy elégedettebb sem- sőt, idővel teljesen feloldódsz benne, ahogyan az Egod gyengül, és akkor jönnek a végső stratégiák: halálfantáziák, szuicidkésztetés, önbántalmazás esetleg öngyilkossági kísérletek. Mint látod, olyan ez az egész folyamat, mint a saját farkába harapó kígyó: hatékony beavatkozás nélkül lehetetlen leállítani. Ugyanakkor nem vagy egyszerű helyzetben, mert addig, míg ,,nem vagy elég rosszul" ahhoz, hogy súlyos fizikai tüneteid legyenek- a környezeted számára egészségtudatos, sportos fiatal csajszi leszel és kész-talán kicsit jobban figyelsz magadra, dehát a fiatalok gyakran viselkednek kényszeresen, mert a társadalmi szabályokhoz (főleg ha merevek-és nők esetében még merevebbek!) nem könnyű idomulni. Kvázi eszükbe sem fog jutni- még a közeli hozzátartozóidnak sem,- hogy te belül mennyire szenvedsz éa fuldokolsz- ami persze téged megintcsak külön megvisel majd érzelmileg, hiszen ha rossz passzban vagyunk, az egyszerűbb megjegyzéseket is magunkra vesszük, s ha úgy érezzük, hogy a megérdemelt törődés helyett a legközelebbi családtagjaink/barátaink is csak átnéznek rajtunk- akkor az a kifullozott, megsemmisítő visszautasítással ér fel. Annak ellenére, hogy ezek az emberek sosem vonták vissza tőled a szeretetüket- hiába is érzed máshogyan. De nézzük, mit tudsz tenni: 1. felismered, hogy problémád van és azonosítod (írd le egy kis füzetbe és mindig jegyzetelj mellé- próbáld naponta bővíteni a listát és időben mindig visszakötni valamihez, amivel összefüggésben lehet vagy ami mentén kialakulhatott; az is nagy segítség lehet, ha naplóírásba/blogolásba kezdesz ami akár traumatematikájú is lehet> mik voltak a legnagyobb veszteségeid az eddigi életedben, melyik árulás fájt a legjobban, hogyan dolgoztad fel a megcsalást/árulást/veszteséget/gyászt/sikertelenséget/kudarcot az életedben, utólag hogyan látod-mit kellett volna másképp tenni; mit tartasz a gyengeségednek és mit az erősségednek; mi motivál az életben; miben vagy jó; hogyan szeretnéd hogy szeressenek stb..), 2. kommunikálsz róla (beszélgess anyuddal, nagyival, barátnőkkel, akár internetes csoportok random személyeivel), 3.szakmai segítséget kérsz (ez nagyon fontos, és ebben már meg is tetted az első bátor döntést- ami teljesen pozitív irányban megváltoztathatja az életedet! Csoportban nincs mit szégyelni és sokkal könnyebb fejlődni is (ezért szoktuk ajánlani)- egymástól sokat lehet tanulni, és gyorsabban lehet visszanyerni a kóros cselekvések feletti viszonylagos kontrollt- nyilván ahhoz, hogy ne ess vissza szükség lesz személyes viselkedésterápiára is (face to face és 2-3 éves-megbeszélitek a terapeutával (szakpszichológust vagy több éve praktizáló ifjúsági tanácsadót válassz), hogy ez hetente hány foglalkozást fog jelenteni a csoport mellett); 4. feldolgozod az új élményeket és új, kis célokat fogalmazol meg az életedben; 5. kipróbálsz új dolgokat, olyanokat is amelyektől tartasz; 6.nem felejted el megjutalmazni magadat- ha egy szem nullkalóriás almával is,- fontos, hogy érezd magadban a potenciált- ami jár az jár, etesd az Egodat!; 7. keress olyan apró dolgokat az életedben amelyek tényleg boldoggá tesznek-nem baj ha fura vagy, ugyan ki nem az akki nem robot..még az AI is saját egyéniségre ácsingózik; 8.sportolj rendszeresen, de hobbiszerűen- így biztosan nem kell félned, hogy elveszted a korábbi munka eredményét és attól sem hogy mindenféle fölös pocak fog rajtad lógni- de táplálkozz mellette tudatosan is és még kiegyensúlyozottabb, akár látványosabbis lesz az eredmény mint a kóros evészettel (aztán készülj, tökéletlen popsival is jöhetnek a bókok); 9. gondold át, hogyan tudsz a tapasztalataid mentén másoknak is hatékonyan segíteni és oszd meg a sztoridat, a küzdelmedet (hidd el nem marad el majd a visszajelzés)> edukáció mellett támogathatod a sorstársaidat is, s garantáltan nem maradsz többet egyedül; 10. légy bátor- felvállalni a gyengeségeidet, a jövőbe tekinteni, küzdeni és győzni is. Még semmi nincs veszve, még mindig tied a világ, még mindig benned a lehetőség, hogy minden megforduljon. Nem szeretem a Star Wars-t, de azért van egy jó mantra benne: ,,tedd vagy ne tedd-de ne próbáld"- a világ szabályszerűsége, hogy nem minden jöhet össze ugyan (szívunk mindannyian mint a torkosborz mi is!), de nem is minden veszhet el.. viszont félszívvel, félseggel, félaggyal csak féldolgokat, félsikereket és féleredményeket lehet elérni..ideig-óráig- ezért kell a bátorság, a konokság és a makacsság is. Előnyöd, hogy a lázongó huszonéves generáció tagja vagy, most még minden forradalom belefér, úgyhogy bújj holnap játszós ruhába és tedd meg az első lépést magadért. Legyél az anonim csopiban aktív, kezdeményezz, menj el a foglalkozásra. A többi nyüzsi meg majd lehet magától megoldódik körülötted, miközben gyógyulsz és átpriorizálod az életed- hidd el, ha jól vagy, telejsen mindegy, hogy anyud forgatja a szemét vagy sem. HA végül mégis képtelen vagy lépni, kérj pszichiátertől ambulensen akár gyógyszeres vagy klinikai segítséget-ez lehet azonnali- és hívd fel az egyik ingyenes kék számot. Én ugyan nem foglalkozom addiktológiával, de nekem is írhatsz privit, ha szeretnél egy kicsit bemelegítés gyanánt beszélgetni, hogy jobban oldódjon rólad a stressz, mielőtt ,,kilépsz" a világba és vállalod a gyengeséged.
2023. júl. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Itt magadban van a legnagyobb problema, es leirtak alapjan mindent is megprobaltal, es megteszel annak erdekeben h jobb legyen. De rafaztal, masok miatt is. A kornyezet valtas kellene megint, de olyan pozitiv szemelyel/szemelyekkel aki oda van erted es tamogatnak ahogy csak tudnak. Mert a bantalmazo kapcsolatod regrol meg az h otthon se volt meg a megfelelo hatter egy cseppet se segitette a gyogyulasod. Es ha nem us egybol lenne 5x jobb a helyzet de szepen lassan jobb es jobb lenne de ehhez ido kell. Sok ido mert hat ugye ez az egesz dolog se 1 honapja kezdoddott es nem is 1 honap alatt et majd veget. Uj hely uj behatasok, az edzest meg folytasd mert az barmilyen mennyisegben a legjobb gyogyszer. Es persze nem engedi h elhizz es egyre jobban tetszel majd magadnak. Es ha mar jobban erzed magad es kicsit kiegyensulyozottabb lesz az eleted a falas is elfog mulni. Csak hat itt jon a neheze, jo es pozitiv emberekkel koruo venni magad es szereto tamogato kapcsolatot talani... Szetencse kell hozza dogivel, es persze etosnek is kell hozza lenni. De ilyen helyzetben ez extrem nehéz, mert csak egy kicsit is felre nyulsz kikapsz valami narcisztikus manipulativ nyomorekat aki akat egy eletre eltemethet. Nagyon sok mindenben magamra ismertem a kis tortenetedben es pontosan tudom mennyire nehez sot en egyedul csinaltam vegig es mara mar egesz normalis szintre hoztam fel magam csak egy lepes valaszt el egy atlag ember szintjetol az elet. Nyilvan vannak napok amikor minden nehezebb es az ember epp h tuleli de ezek utan mar csak jobb lesz. Van benned akaras es ero csak egy kicsit jobban alamerultel ebbeb a nyavajaban a szokottnál de ha nem engeded nem fogaz melyebbre merulni. Es meg egy kis erobedobassal szépen kievickelhetsz a partra ahol mar meleg van es van jegkasa. :)
2023. júl. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A kérdésedben leírtad a lényeget:


"Probalom magam mindig össze szedni,de egyedül ennyi mindennel megküzdeni nem tudok."


Keress fel egy pszichológust, segíteni fog. Sok sikert és kitartás!

2023. júl. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3/3 vagyok


Ebbe a csoportba mindenképp érdemes lenne elmenned, ha már ingyen van, de sajnos nálad ha jól értem, a családi környezet is elég mérgező, illetve az egyéb társas kapcsolatok sem egészségesek, stb. és emiatt már a szuicid gondolataid is vannak, ezért javasoltam a pszichológust, aki lehetőleg klinikai szakpszichológus legyen.

2023. júl. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hidd el h megtudsz vele küzdeni es h hatalmas hülyeség lenne ennyi szenvedes utan feladni. Akard es követeld az elettol most mar a boldogsagodat! De ne fuss bele ezert random kapcsolatba es ne vard attol a megoldast mert csak megint atbasznak es kihasznalnak.
2023. júl. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat,nagy ölelés nektek ❤️rengeteget segitettetek.
2023. júl. 12. 21:23
 7/7 anonim ***** válasza:
❤️❤️❤️Kitartas, erős vagy és sikerülni fog :) elobb v utobb
2023. júl. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!