Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Idegenvezető tanfolyamot...

Idegenvezető tanfolyamot szeretnék végezni (magyar nyelven lennék idegenvezető), de nyelvi felmentésem van és a nyelvvizsga alapfeltétel, ha minden igaza. Anélküli opció is létezik, meg tudom szerezni a szakmát nyelvvizsga hiányában is?

Figyelt kérdés
Ismertek, tudtok ilyen lehetőségről? Semmilyen jogszabályt nem találtam, ami erre vonatkozna… Illetve a 33/2009. ÖM rendelet csak annyit köt ki, hogy “(…) meghatározott adatokon túlmenően a szolgáltatónak meg kell jelölnie, hogy a szolgáltató mely nyelven (nyelveken) kívánja a tevékenységet folytatni.“ De ha nekem ez a magyar, ami az anyanyelvem, abban az esetben mi történik?

ápr. 11. 18:29
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

hát, elég speciális eset, ugye suliba kell egy felmentés, mert az iskola elég kötelező és egységes dolog mindenkinek, de nem tudom mit lehet kezdeni egy felnőttel, aki pont azt akarja csinálni, amihez hivatalosan nem ért.

magyarországon ahogy nézem van egy egyesület meg egy szövetség is, írj nekik, hátha van valami jó ötletük, ki alá tartozik ez a problémakör... bár nyelvtudás hiányában nem lesz ebből karrier, a magyaroknak nincs pénze belföldi guide-ra, most szólok.

miért nem csinálsz valami múzeumhoz kapcsolódó bachelort, vagy múzeumpedagógusit, akkor vezethetnél egy adott múzeumban, ha felvesznek valahova, és lehet elég lenne a magyar is. tudjam is én, vidéken, szüleim városában vannak elég sikeres múzeumpedagógusok, akik mondjuk nyelvekből nem túl jók, denem is azért vannak ott ugye.

ápr. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!