Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Enyhe értelmi sérült asperger...

Enyhe értelmi sérült asperger szindrómásként hogy tudom lerakni az érettségit?

Figyelt kérdés

Azt hallottam hogy ha van róla papírom akkor kapok fel mentést egy darab olyan tantárgyból ami nagyon nehezen megy nekem csak hogy három ilyen tantárgy is van matek fizika meg kémia.

Akkor mit tudok tenni ez esetben?



#tanulás #érettségi #felmentés #Asperger-szindróma #Tanulásban akadályozott tanuló
ápr. 16. 19:52
 1/5 anonim ***** válasza:
49%
Választasz ezek közül egyet, amelyik a legrosszabbul megy.
ápr. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
De amúgy meg simán, ez nem feltétlenül akadálya.
ápr. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Fizika és kémia nem kötelező érettségi tárgy, csak a matek, így csak abból kell felmentés.
ápr. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

SNI státushoz kell folyamodnod a tankerületnél, ha még nincs.


Ha diszkalkuliás vagy, akkor arról [is] kell, hogy papírt szerezz (ha matekból fel akarod mentetni magad).

ápr. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
46%

Én 1 évet szántam keresgélésre, de enyhe értelmi sérültet sehol nem fogad érettségit adó területre egy iskola sem (nincs fejlesztő pedagógus a kifogás, még távoktatásban(!) is). Ha nincs róla papírod, nehogy szerezz!!!

Az aszpergerrel még gondolom megoldható.

Egyébként ha valaki tud olyan intézményt, ami fogad enyhe értelmi sérültet, kérem írja meg!

ápr. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!