Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Asperger szindrómásként mégis...

Asperger szindrómásként mégis hogyan lehetne párkapcsolatom?

Figyelt kérdés
25 éves nő vagyok, de még soha nem volt párkapcsolatom. Úgy érzem különbözök a normális emberektől. A családomon kívül mások nem szeretnek, de még csak nem is kedvelnek. Fogalmam sincs miért, de egy embernél se sikerült még azt se elérnem, hogy legalább kedveljen. 4 éves koromban tanultam meg beszélni. Az iskolában sem voltak soha barátaim, sem a gimiben. Csak álbarátok, akiknek csak akkor voltam jó, amikor segítettem. Régebben jellemző volt rám, hogy nem néztem mások szemébe, ezt már leküzdöttem. Volt már munkahelyem is, de ott is utáltak a többiek, kibeszéltek ott is a hátam mögött, a főnököm is utált. Fiúkkal sem tudtam kapcsolatot kialakítani. De az okát nem tudom. Vagy vajon ennyire fogyatékos lennék, hogy annyira rám van írva? Vagy már nem is tudom mit gondoljak. Úgy érzem egy selejt vagyok.
2017. jún. 29. 17:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nagyon eltér az átlagostól a viselkedésed.
2017. jún. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%
Nem vagy selejt, csak kicsit más, mint az átlag. Az emberek buták. Ne add fel a társkeresést! Próbálj hasonló emberek közt keresgélni!
2017. jún. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
56%

"Úgy érzem egy selejt vagyok."

Ezért nem kedvelnek az emberek. Én is aspergeres vagyok, régebben erős szociális fóbiám és súlyos önértékelési zavarom volt. Az emberek úgy álltak hozzám mint ahogy most hozzád. Aztán elkezdtem "kigyógyítani" magam, elkezdtem kommunikálni az emberekkel megtanultam normális kapcsolatokat kialakítani és ami a legfontosabb, már nem tekintem magsm csodabogárnak. Rájöttem, hogy a többi ember is csinál hülyeségeket, szóval már nem görcsölök rá a dolgokra, beszélgetés közben nem azon jár az agyam, hogy mi lesz ha hülyeséget mondok és hogy biztosan ki fognak röhögni. Azóta képes vagyok normálisan beszélni emberekkel és még barátnőm is lett.

2017. jún. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nekem is van szociális fóbiám és önértékelési zavaraim is. Viszont én soha nem voltam csodabogár.
2017. jún. 29. 17:37
 5/6 anonim ***** válasza:
Te magad írtad, hogy egy selejtnek gondolod magad. Ez már maga a csodabogárság. Azt kell felfognod, hogy a többi ember sem tökéletes, senki sem az.
2017. jún. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az önértékelési zavar és a szociális fóbia mindenkinél egyaránt destruktívan hat. Függetlenül attól, hogy aspergeres-e az ember vagy sem. Ha semmibe veszed magad, akkor aszerint is fogsz viselkedő, ergo a többi ember is úgy fog viszonyulni hozzád. Ez az egyik lehető legrosszabb dolog amit tehetsz madaddal. Szóval soha ne nézd le, soha vedd semmibe magad! Ugyanannyit érsz és ugyanúgy szerethető vagy, mint bárki más. Ezt tarsd szemelőtt.
2017. jún. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!