Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Sokan vagyunk, akik megszerezt...

Sokan vagyunk, akik megszerezték a diplomát, de bárcsak ne tették volna?

Figyelt kérdés

Bsc. gépészmérnökit végeztem kecskeméten.

De úgy érzem hogy ezt rohadtul nem én akartam, nem érdekel az egész, a szüleim nyomására csináltam csak meg.

Ők azt akarják nyilván, hogy én ebben dolgozzak, de se tudásom nincs hozzá, se érdeklődésem, sem ismerősöm.

És nem kerültem be gyakornoknak sem nagy multihoz, vicc helyen lett meg a szakmai gyakorlatom, a félidőnél pedig át is iratkoztam levelező tagozatra.

Van ennek így értelme? Nem sok értelmét látom...

De mozdony vezetőnek szívesen elmennék, sosem vonzott a karrierista életmód. Amúgy csak 24 éves vagyok. :)


ápr. 18. 11:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Megszereztem, nem azon a területen dolgozom, de nem bánom, hogy van. Sőt! Van előnye is. Több olyan projekt is volt már, ahol feltétel volt a felsőfokú végzettség. Nem szakirányú. De ha nem lett volna diplomám, akkor én nem dolgozhattam volna abban a projektben.

Sose lesz hátrány a diplomád! De nem kötelező abba az irányba tovább menned.

ápr. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Megcsináltad nem? Van egy diplomád. Attól még bármi mást csinalhatsz, amit akarsz.
ápr. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
44%
Igen, sokan vagytok, akik szülői nyomásra szereztetek egy alapképzéses diplomát, de se szellemileg, se életszemléletileg stb. nem vagyok elég érettek a megszerzett papírhoz. Később vagy felnőtök hozzá és akkor még egyszer jól jön az a papír vagy nem, és akkor lesz miért szidni a szülőket egy életen át.
ápr. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Megcsináltam. Nem dolgozom benne, és szerintem sose fogok. Mert más jobban érdekel. De volt rá lehetőségem és megmutattam magamnak(másoknak), hogy képes vagyok megcsinálni. Büszke vagyok rá, és még ha nem is fogom használni sose, akkor is elmondhatom, hogy van egy ilyenem. Sose fogom megbánni.

Nekem több szakmám is van, mindet kiváncsiságból választottam. De egyik sem köt le annyira, hogy abban is dolgozzak. Mégsem bántam meg egyiket sem.

Van olyan, amit csak a tesóm miatt csináltam meg, mert nem akart egyedül járni a tanfolyamra.

ápr. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
12%

"De úgy érzem hogy ezt rohadtul nem én akartam, nem érdekel az egész, a szüleim nyomására csináltam csak meg"


Szerencsére kisebb hányadban vannak az ilyen papucs mentalitással megáldott életképtelen egyének akik élete felett anyuci és apuci dönt (akik jellemzően nem rendelkeznek egyetemi végzettséggel).


Én már 18 évesen céltudatos ember voltam aki nem azért tanult tovább mert azt mondták, hogy tanuljak tovább, hanem azért mert mélyebben érdekelt az adott terület (kiberbiztonság / etikus hackerkedés) aminek az alapját az egyetemi oktatás révén sajátítottam el. Ma 1,8 milliót keresek teljes home officeból napi néhány óra effektív munkával (azt is olyan területen ami érdekel) és az egyetemi éveket is élveztem, mivel olyan dolgokat tanultam ami számomra érdekes. Megérte? Nekem abszolút mértékben, ha újra kellene kezdeni az életemet ugyanezt csinálnám.

ápr. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Elmehetsz igy is mozdonyvezetonek. Az azt jelentene, hogy lelkileg is levaltal a szulokrol.
ápr. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem bántam meg, de nem is szülői nyomásra választottam szakot. Nem tudtam mivel szeretnék foglalkozni, úgyhogy gazdasági szakra jelentkeztem, mert ezzel azért könnyű elhelyezkedni okés fizuért. Kb 3 évet dolgoztam könyvelőként és utána mentem vissza tanulni kozmetikusnak.

Jobban szeretem ezt csinálni, egy ideig alkalmazottként dolgoztam, de lassan egy éve saját szalont nyitottam, úgyhogy azért volt haszna az egyetemen tanult üzleti, marketing stb tárgyaknak.

Illetve B tervnek még mindig jó, lehet 10+ év múlva nem akarok fizikai melót végezni, max akkor elmegyek vmi állami céghez tologatni a papírokat a diplomámmal. :D

ápr. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!