Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Segítség! Hogyan kéne jól...

Segítség! Hogyan kéne jól beosutanom az időmet?

Figyelt kérdés

Azt érzem hogy soha nincs időm semmire. Gimnáziumba járok, sokat kéne tanulnom.. Lényegében mindenre. Mellette tanulok japánul mert suli után ki szzeretnék költözni, amint csak lehet.

Ezek mellett nagy hobbim az olvasás és a horgolás.

De úgy érzem, hogy vagy az egyikre van időm, vagy a másikra, de egyszerűen kiszorítják egymást. Napok óta nem volt időm a hobbijaimra.

Tegnap japánt tanultam, mellette alig maradt időm a sulira (annak ellenére, hogy ma dolgozatot kéne írnom. Hogy kéne beosztanom az időmet, hogy mindenre legyen időm? (Vagy mondjuk úgy, hogy kb kétnaponta legyen egy órácskám a hobbijaimra)



ápr. 23. 06:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Priorizalas. De ha sok dolgot akarsz bezsufolni a napodba, akkor valamelyiket fel kell aldozni egyik vagy a masikert.

De a suli utani elet is ilyen, napi 8 ora munka utan keves idod marad hobbira.

ápr. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Priorizálás és napra osztás.

Pl. Hétvégén csak hobbik. Szombat japán, vasárnap horgolás és olvasás. Hétköznap suli.

ápr. 24. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1 Nem egészen ugyanaz a ketto. A munkaban azt mondjak, h 8 ora, utan mehetsz haza es azt csinalsz, amit akarsz. Ezzel szemben a suliban bent vagyok napi 6,5 orat utana hazajovok (es mar a buszozas us elvesz napi ~1,5 orat), es nekiallhatok tanulni, suliba is rengeteget kell, meg japanbol is. Nyilvan azert nincs idom mar napok ota a hobbijaimra, mert nem azok elveznek prioritast, hanem a tanulmanyaim, h aztan felvegyenek egyetemre es dolgozhassam az ,,alommunkamat".

#2 Köszönöm, ez jo otlet <3

ápr. 25. 06:09
 4/7 anonim ***** válasza:

Jobb esetben 8, de ha túlórázni kell, vagy karriert akarsz, ritkán fog a munka kiesni a kezedből 8 óra után. Ha dolgozol ugyanúgy utaznod kell, IT-ben van full home office, de a legtöbb szektorban nincs, vagy csak pár nap.

Végzel a melóval, és a bevásárlás, főzés, mosás, takarítás, napi ügyes bajos dolgok intézése, amik a felnőtt élet velejárói mind a te nyakadba szakadnak. Ha családod/barátod/barátnőd lesz, akkor arról ne is beszéljünk.

Soha nem lesz annyi szabadidőd, mint most. Nem kell hinni nekem, majd gyere vissza évek múlva visszaolvasni.

ápr. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

(mi az az IT?)

Jojo, igazad van, csak foleg mostanaban ugy erzem, hogy egyszeruen annyi dolgom van, h egyszeruen beleorulok. De, tekintve, h Japánba keszulok es figyelembe veve az ottani munkaidoket, tenyleg orulnom kene annak a kevesnek, amennyi most van. 😂🥲

De szerintem te is voltál tizenéves és te is tudod, hogy amíg nem voltam rosszabb helyzetben, addig nem tudom értékelni a mostanit.

Szóval nagyon aranyos vagy, de ez ettől nem vigasztal :)(

ápr. 25. 15:30
 6/7 Senior Séf ***** válasza:
100%
Nem akarlak idegesíteni, de közben pasizni (is) kellene, mert annak is most van itt az ideje. Szép dolog a céltudatosság, csak nem biztos, hogy megéri.
ápr. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Mert mért ne érné meg? Mert a végén azt dolgozhatom, amit szeretnék, szvl sztem megeri 🤷‍♀️

Pasizni meg peobalnek en, dehat egyszeruen nincs benne szerencsem. 🥲

ápr. 25. 20:23

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!