Van értelme harcolni az álmomért, hogy külügyi szolgálatot teljesíthessek?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék diplomata lenni. Tudom, hogy nehéz elérni, de úgy gondolom, hogy jók a képességeim. Ezeket mostanában kezdem elhinni, mert sokan mondták. Egész eddigi életemben (7 vagyok) a nyelvek, országok, kultúrák érdekeltek, na meg a politika. Soha sem a belügyek, mindig a különböző országok közötti kapcsolatok. Aztán rátaláltam a diplomáciára, mint megcélozható szakmára. Aztán olvastam, hogy ez nehéz feladat, de nem lehetetlen. A Szüleim örülnek, hogy kialakult egy képem a jövőmről, és nem az érettségi után gondolkodom, de mégsem szeretnék, hogy ebbe belevágjak, mert nem szeretnék, ha messze kerülnék itthonról. Ezek a dolgok engem nem érdekelnek, Rájöttem, hogy nem szabad feladnom, mert - még ha kudarccal is végződik -, legalább megpróbáltam. Mit gondoltok? Mit tegyek? Tényleg örömmel csinálnám, de folyton eltántorítani próbálnak bizonyos dolgok. Tudom, hogy ezeken át kell gázolnom a cél érdekében, de mégis mindig előttem van, hogy mégsem ezen a pályán kellene elindulnom a nehézségek miatt. Van még két évem, hogy ezeket eldöntsem. Tanácstalan vagyok. Ezek a fránya körülmények elrontották a kedvem. Nyilvánvalóan jól esne a biztató válasz, de ha úgy gondoljátok, hogy mondjak le, akkor azt is irjátok le. Nem akarok mindenképp nagykövet lenni, de valahol a külügy, diplomácia területe érdekel.

2016. jún. 2. 22:35
 1/7 A kérdező kommentje:
17-et akartam írni.
2016. jún. 2. 22:37
 2/7 anonim ***** válasza:
72%

Kedves Kérdező!

Álmok nélkül sivár az élet.

Álmodnunk kell nagyokat,s munkálni álmaink beteljesülését.

Magyarként hihetetlenül kevés esélyed van diplomatává válnod,de ha askenázi,netán szefárdi származásod lenne,ezek a népek-hihetetlen összetarásuk segítségével-könnyebben megvalósulásra vihetnék álmod.Kézenfekvő megoldás,ha ilyen adottsággal nem rendelkezel,hogy bebizonyítod viselkedéseddel,gondolkozásoddal,hogy az vagy.Nehéz őket becsapni,de nem lehetetlen.

2016. jún. 3. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem, hogy mit mondasz, de érdekesnek találom ezt a megközelítést. Valóban csak zsidók kerülnek oda? Magyar diplomácia.
2016. jún. 3. 21:28
 4/7 A kérdező kommentje:
Kíváncsi vagyok más véleményére is! :)
2016. jún. 3. 21:36
 5/7 anonim ***** válasza:
31%

Nem állítottam,hogy lehetetlen magyarnak magyar diplomatává válni,csak azt,hogy nehéz.

A zsidók világuralomra törnek-bibliai ígéretekre támaszkodva ördögi módszerekkel-s ebben hihetetlen mértékben támogatják nemzettársaikat.Ilyen jellegű vágyaink nincsennek nekünk magyaroknak,és sajnos nincs nemzetünkben elég (jóértelemben vett)nacionalizmus,s ezért kevés az esélyünk érvényesülni saját hazánkban.Nyilván,egy cigány,a saját ürgepecsenyéjét sütögeti,s nem érdekli mi lesz a magyarral.

Tanulj sokat,de ne csak a hivatalos tananyagból!Olvass kuruc.infót,és más netes oldalakat is,hogy megtanulj látni!

2016. jún. 4. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 aranyhaj85 válasza:

Maradj ilyen elhivatott ès gyere ide dèl-afrikàba konzulnak mert akik itt tevèkenykednek mint"magyar nagykövetsèg" azok nem tesznek semmit az itt bajba jutott magyarokèrt sőt mèg arra se veszik a fàratsàgot, hogy meghallgassanak.

Szerintem tarts ki az àlmaid mellett ès harcolj èrte!

2016. jún. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sajnálattal hallom ezt a Dél-afrikai helyzetet.
2016. jún. 9. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!