Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanulás nélkül felvételire menni?

Tanulás nélkül felvételire menni?

Figyelt kérdés
Jövő héten lesz a felvételi elbeszélgetésem a Debreceni Egyetemen, és olyan mesterképzésre jelentkeztem, ahová a tájékoztató szerint egy felvételi elbeszélgetés a bemeneti követelmény. Meg is kaptam a behívó levelemet, amiben az állt, hogy a felvételin egy bemutatkozást kérnek, a személyes motivációmról fogunk beszélgetni és vigyem magammal a diplomamunkámat, azt tudjam bemutatni. Az emailben külön meg is jegyezték, hogy a felvételi külön speciális felkészülést nem igényel. Nyilván összeszedtem a gondolataimat, de nagyon ideges vagyok amiatt, hogy kvázi tanulás nélkül kell felvételizni, nincsenek tételek, se semmi. Nem szeretném, hogy meglepetés érjen. Szerintetek csak túlgondolom, vagy kezdjek esetleg valamilyen anyagot átnézni? Vagy tényleg ennyi lenne csak egy egyetemi felvételi? (Gazdasági képzésre jelentkeztem.)

máj. 19. 23:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a Debreceni Egyetemen csináltam mesterképzést, szociális területen. Nekünk anno volt kiadott szakirodalom, de még azt sem kérdezték meg, hogy olvasta-e az ember. Ne aggódj, nem lesz gond.
máj. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem szimpátiára mennek? Ha valamit már bizonyítottál (diploma-főleg,ha pl náluk,ő sulijukban szerezted,de igazából mindegy ez szerintem,hogy hol), akkor meg, szerintem nem kezdenek neki vizsgáztatni, bár nemtom, nem voltam még ilyen szituációban.
máj. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Meg fogják kérdezni, hogy ki vagy, mi vagy, miért szeretnél oda menni, mik a jövővel kapcsolatos terveid, esetleg még azt is, hogy mi volt a szakdolgozatod témája. Csak egy beszélgetés lesz, ne parázz tőle.
máj. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
62%
Ha ennyi alapvető kommunikációs készség sem szorult beléd, hogy 3 értelmes mondatban elmond, hogy ki vagy és mi célból jelentkeztél az adott mesterképzésre akkor semmi keresnivalód nincs ott
máj. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Túlgondolod.

Ha azt irták hogy különösebb felkészülést nem igényel,akkor ja,ennyi az egész.

máj. 27. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!