Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nagyjából mennyit kell készüln...

Nagyjából mennyit kell készülnöm a központi felvételire?

Figyelt kérdés
8.-os vagyok és januárban felvételizek. Nyáron egyáltalán nem tanultam rá, október közepétől néha kitöltöttem otthon egy-egy feladatsort, az iskolában pedig heti egyszer 1,5 órában magyar vagy matek felkészítőre járok. Általában a magyar 41-47 pontos szokott lenni a matek pedig 30-43 nehézségtől függően. Szerintetek mennyire és mikor tanuljak a felvételire otthon komolyabban? Úgy terveztem a szünetben 1-2 napot rászánok, de sokszor hallom, hogy mások már szeptemberben elkezdték a tanulást, bár úgy tudom ők nem is annyira jók matekból/magyarból. Nagyon félek, hogy már késő és nem tudok majd rá eleget tanulni. Erős gimnáziumba szeretnék menni,tavaly 173 pont volt az alsó ponthatár biosz szakon.

2021. dec. 21. 21:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szünetben csináld meg az összes korábbi felvételit és pótfelvételit és kb. fel is készültél. Vannak akiknek ez is kevés és az életben nem fognak tudni az 5-ös feladatnál tovább eljutni, de ha úgy van ahogy elmondod, nem vagy hülyegyerek, így elég lesz csak "rutint" szerezni a feladatokban.
2021. dec. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs időd megcsinálni az összes felvételi feladatsort, akkor az elmúlt 10 év feladatsorait és pótló feladatsorait próbáld megcsinálni. Ezenkívül megéri átnézni 2004-ig visszamenően az összes matek szöveges feladatot, beleértve a 2009-2012 közötti tehetséggondozó feladatsorok szövegeseit is.
2021. dec. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
81%
Ugye csak kamuzol? Úgy IQ-ból tolsz egy 47 pontot az 50-ből és úgy csinálsz, mint aki aggódik? Dőlj hátra is pihenj, karácsony van.
2021. dec. 26. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szia! Én tavaly írtam felvételit. Mi az iskolában gyakoroltunk rá felkészítő órákon, de minden hétvégén kitöltöttem egy feladatsort. A fiatalabbaktól kezdve haladj az egyre régebbiek felé. A pótfelvételit is megírhatod az is szinte ugyan az. És vannak feladattípusok amiket érdemes begyakorolni. Sok sikert és ne stresszelj!
2022. jan. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!