Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes elvégezni egy egyeteme...

Érdemes elvégezni egy egyetemet? Annyi ismerősöm csak pang a papírral és sehova sem veszik fel őket. Sok OKJ-s felnőttképzéssel előbb bekerülnek bárhova.

Figyelt kérdés
máj. 23. 18:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

egy egyetemet lehet érdemes és nem érdemes


Pl, ha orvos akarok lenni, akkor az orvosit eléggé érdemes elvégezni.


Ha nem tudom mit akarok csinálni, akkor egy közgázzal nem feltétlen megyek sokra.

máj. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem pedig mind egy szakma, mind egy felsőoktatási képzés csak plusszt adhat neked. Az elhelyezkedési lehetőségekhez pedig nem csupán egy diploma, hanem TE is kellessz. Láttunk már csóró diplomást, láttunk már kőgazdag 8 általános végzettséggel "tengődő" emberkét is, egyszóval ez nem végzettség függő. Pozitív, ha van egy diplomád, de a sikerhez még kevés.
máj. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem érdemesség kérdése.


Valaki szeret tanulni. Neki érdemes.

Valaki olyan munkát szeretne végezni, ahol ez feltétel. Neki is érdemes.


Ha csak valamit dolgozni akarsz, mindegy mit, csak legyen pénz, akkor nem feltétlenül érdemes. Kérdés, hogy tudsz-e alternatívát.

máj. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem mindegy volt, mit fogok dolgozni, de szerettem tanulni. Így sem volt érdemes annyira a szakmai része, hiszen nem azt fogom csinálni, amiért lelkesednék. Viszont közösségi és lehetőségi szempontból fantasztikus. Rengeteg barátot találtam, közösségeket, támogatást az igazi céljaimhoz (akár pénzbelit is, pl. ösztöndíjak), és szakmai kapcsolatokat.
máj. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!