Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Milyen továbbképzést, tanfolya...

Milyen továbbképzést, tanfolyamot érdemes elvégezni?

Figyelt kérdés

27 éves vagyok, egy tanári diplomával, de már rég nem a közoktatásban vagyok és nem is tervezek visszatérni. Jelenleg HR területen dolgozok.


Több lábon szeretnék állni, és azt érzem nagyon be vannak szűkülve a lehetőségeim a munkaerő-piacon a tapasztalataim és képzettségeim miatt.


Rengeteg képzést és tanfolyamot találtam az interneten, de nem akarok valamibe belekezdeni, időt energiát és pénzt kiadni amivel aztán nem leszek előrébb és nem tudok mit kezdeni vele.


Természettudományokra nyitott vagyok, és van megfelelő alapom. Érdekel a pszichológia és bele is ástam magam ebbe a területbe önszorgalomból(emellett marketing területen is fejlesztem magam mert érdekel). Beszélek angolul, és jó érzékem van az Office eszközökhöz. Műszaki érzékem is van noha ezen a területen sosem dolgoztam.


Ezeket néztem ki és találtam:

Munkavédelmi előadó

Projekt menedzser

Logisztikai technikus

Vállalkozás ügyviteli ügyintéző

Külkereskedelmi ügyintéző


Aki érintett e területeken, esetleg jobban belelát, nagyra értékelnék bármilyen hasznos tanácsot! Akinek van ajánlása ezeken felül, azt is szívesen meghallgatom.


Köszi mindenkinek



2023. okt. 4. 14:22
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekem is több szakmám van. Gépész az alapvégzettségem, voltam munkavédelmis egy időben. Így azt mondom, a Munkavédelmi előadó nem túl jó választás, nem éri meg igazán, fejlődni sem lehet ezen a területen. (Fő előnye, nem kell megszakadni. 😉)

Logisztikai technikus nem rossz szakma. Egy időben autóalkatrészt forgalmazó cégnél dolgoztam, ott volt sok kollégám ezen területen. Jómagam ingatlanüzemeltetéssel foglalkoztam. Amennyiben jó céget fogsz ki, elég jól lehet keresni logisztikai technikusként. Fontos hozzá a jó nyelvtudás, írásban, szóban egyaránt! Több nyelv nagyobb lehetőség! Legjobb gyerekkori haverom is ezen a területen dolgozik, ő már komoly nemzetközi szállítmányozásban. Kifejezetten sokat keres! 🤑 Ebből gondolom, a külkereskedelmi ügyintéző is hasonlóan jó választás lehet.

Jómagam az informatikában, annak speciális területén találtam meg a lehetőséget. Már kezdek kiöregedni, de meg lehet élni belőle. Egyik fiam is ezt a területet választotta, ő most tanul szoftverfejlesztő és tesztelő technikusnak. Remélhetőleg tovább is megy a tanulásban majd. Fejvadászok már most kerülgetik őt. Szülőként próbálunk hatni rá, ne ugorjon be ezeknek az ajánlatoknak, mert ezen cégeknek a céljuk a röghözkötés. Nemigen fog mellette tovább tanulni, akkor leragad azon a szinten. Sokkal komolyabb ajánlatokat kaphat, ha még magasabb szintre jut a tanulásban. Sajnos, fiatalon, ahogy tágul a világnézete, hajlamos a gyors és könnyű pénzt nézni. Pl. a kínai termékek netes forgalmazását, ami manapság eléggé divatos. (mostanában evvel duplázza, triplázza a zsebpénzét)

2023. okt. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!