Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehet szülői beleegyezés...

Lehet szülői beleegyezés nélkül megszüntetni a tanulói jogviszonyt, ha még kiskorú vagyok?

Figyelt kérdés
Különböző okok miatt iskolát szeretnék váltani, de szüleim nem engedik, úgyhogy egy évre szüneteltetni szeretném az iskolát, amíg önállóan beiratkozhatok, csak annyi dolgot olvastam a témáról hogy már nem vagyok benne biztos hogy ezt megtehetem-e szülő nélkül. Köszönöm a segítő válaszokat!

máj. 23. 22:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
16 éves korig tankoteles vagy. És nem, egyedül nem tudsz dönteni ebben.
máj. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%

16. életévének betöltése után kérelmére megszűnik annak a tankötelezettsége, aki érettségi vizsgát tett, vagy államilag elismert szakképesítést szerzett, illetve házasságkötés révén nagykorúvá vált, vagy gyermekének eltartásáról gondoskodik. A kérelmet a tanuló és - a nagykorúvá vált tanuló kivételével - a szülő közösen nyújthatja be. A kérelmet az iskola igazgatója írásban tudomásul veszi. [6. § (4) bek.]


Szóval kénytelen leszel megvarniza 18-at

máj. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Semmilyen jogod nincsen kiskorúként. Azért vagy kiskorú.

De most komolyan, hát látszik is, hogy gondolkodásmódod még erősen gyermeki: hát ezt úgy mégis hogy képzelted, hogy fogod és otthagyod az iskolát? Meg se mondod otthon, reggel elindulsz az iskolába? Vagy közlöd, hogy anyu, apu, tartsatok el, mostantól én a hátsómat fogom vakarni egy évig?

máj. 24. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3, ez így nem igaz, 14. évét betöltött kiskorú már nem cselekvőképtelen, hanem korlátozottan cselekvőképes.
máj. 24. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát elég erősen korlátozottan. Mondjuk vehet magának egy sportcipőt a barátjától. [link]
máj. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5, mindegy, hogy korlátozottam, akkor sem igaz, hogy semmilyen joga nincs.
máj. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Semmilyen értelmes joga nincs. Az, hogy megtarthatja a keresetét, az nem jog, főleg ha a szülő ezt másképp gondolja.
máj. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!