Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Online oktatás milyen? Még...

Online oktatás milyen? Még sosem tanultam így, ilyen formában

Figyelt kérdés
Egy szakmát kitanulni milyen online formátumban?
máj. 25. 23:37
 1/8 anonim ***** válasza:
16%
Hát ha csak nem valami informatika szakról van szó, akkor felejtős. Vagy nagyon ledarálva adják le és sokat kell hozzá tanulni vagy nem ad jó gyakorlatot.
máj. 26. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egy szakmát fogok így kitanulni 5 hónap alatt. De maga a menete milyen?
máj. 26. 00:25
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

Egyetemen az első évem (az első ~1,5 hónaptól eltekintve) majdnem végig online oktatásban ment. Hát.. az elméleti részeket elég volt így megtanulni, meghallgatni, de a gyakorlatnál nagyon döcögősen ment minden, ott hiányzott igazán a személyes jelenlét. A tanárnak is, és nekünk, hallgatóknak is.


Szakmánál nem tudom, mennyire különböző dolgokra kell számítani, de nálunk így ment:

az elején minden tárgyhoz kaptunk 1-1 linket, amin keresztül kellett az órára becsatlakozni, tanártól függően mikrofonnal, vagy néha kamerával is. Bár olyanok is voltak, akik egyiket sem kérték, de írásban néha vártak tőlünk választ. A tanár megosztja a képernyőjét, vagy, ha a hallgató tart előadást, akkor neki kell ugyanezt megtennie.

Az anyagot pedig egy előre megbeszélt helyre töltötte fel a tanár, amiből vagy tanulni kellett, vagy dolgozni vele.

Számonkérésnél pedig egy x kérdésből álló feladatsort kaptunk, változó felépítéssel. Voltak benne feleletválasztós, kifejtés részek is vegyesen. Az előbbi típust a gép értékelte ki, bár olyan opció is volt, hogy addig nem láttuk az eredményt, míg a tanár le nem ellenőrizte maga is.

máj. 26. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Link.
máj. 26. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hova kaptad azt a linket? Az email címedre, amit megadtál? Vagy hol?
máj. 26. 00:52
 6/8 anonim ***** válasza:
83%

Én tanultam így. Elméleti rész rendesen olyan volt, hogy a tanár egy tanteremből webcamon közvetített, szóval igazából mint ha iskolában lennél, annyi hogy kérdezni csak a végén lehetett. Plusz rengeteg offline anyag volt (videók, táblázatok, stb), amit az iskola honlapján lehetett nézni, kb mint az online kresz oktatás manapság.

Szakmai gyakorlatot én magamnak intéztem, mert az iskola csak észak-dunántúli helyeket tudott biztosítani, én meg Kelet-Magyarországon élek.

Voltak időnként online tesztek, ezeknek igazából semmi tétje nem volt, csak felmérte, h ki milyen szinten van.

Vizsgázni az iskola székhelyére mentünk.

máj. 26. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Na de mégis milyen szakmát?
máj. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. De azt a linket hova küldték nektek, amin felveszed webcamon a kapcsolatot a tanárral?
máj. 26. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!