Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak, ha nem az...

Hogyan tanuljak, ha nem az van a vizsgán, amit a tanár ígért?

Figyelt kérdés
Megmondta a tanár, hogy az első 70 oldalból lesz a ZH, erre olyanokat kérdezett, ami még a könyvben sincs benne. Megbuktam a ZH-n, de most eljött a félévi vizsga ideje, és félek, hogy megint így járok. Mit tegyek?
2009. jan. 6. 11:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez a felsőoktatás...:)

Én mindig azoktól érdeklődök, akik már túl vannak a vizsgán. Elmondják a tapasztalataikat, és te a kérdésekből már látod, hogy mire hajt jobban a tanár.

Petranova

2009. jan. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát azért ne akard bemagyarázni, hogy csak olyan kérdést tett fel, ami nincs benne a könyvben, vagy az órai jegyzetben, mert max 1-2 olyan kérdés szokott lenni. Szóval nemcsak azért buktad te el...

Másészt, ha 1es ZH-val is engednek vizsgázni, akkor nem tudom hol a gond? Az a tanár nemhogy szemét, de nagyon rendes, ha ilyet csinál. Nálunk pl alap, hogy 1es ZH-nál "viszlát jövőre", nemhogy még vizsgázhatunk...

Harmadrészt meg tanulj, képtelenség, hogyha bevágod a könyvet, akkor legalább egy kettest össze ne tudj összehozni. És ne csak magolj, használd az eszed, próbáld kiemelni a lényeget és azt megtanulni.

2009. jan. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Elismerem, hogy voltak olyan kérdések, amik benne voltak a könyvben, de azok megválaszolása nem volt elegendő a 2es eléréséhez. Szerintem is rendes, hogy enged vizsgára, de ettől függetlenül én megtettem a tőlem telhetőt, megtanultam amit kért. A bemagolásnak és sem vagyok híve, nem is szokásom.
2009. jan. 6. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!