Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Adnátok tanácsot, hogyan...

Adnátok tanácsot, hogyan illeszkedhetnék be ilyen nehéz helyzetben? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Szóval most 11.-es vagyok, érettségi előtti év. Budapesten egy szakközépiskolába járok, de sok dolog miatt elszeretném hagyni ezt a várost. Egy vidéki nagyváros iskoláját vettem célul, koleszos lennék. Nem ismernék senkit. Hogyan illeszkedhetnék be így, egy már összeforrt közösségbe? Az is nehezíti a dolgomat, hogy évközben váltok. Ti mit tennétek a helyemben, és milyen tanácsot tudtok adni? Előre is köszönöm a válaszokat! 18/F
2010. nov. 3. 11:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Ne akarj más lenni, mint aki vagy, azt úgyis észreveszik. Legyél barátságos, jókedvű, de mértéktartó, tehát kerüld a szélsőségeket: se a társaság középpontja ne akarj lenni, se észrevétlenül megbújni a sarokban. Figyelj oda az emberekre, érdeklődj, jegyezd is meg, amit mondanak, amiben tudsz, segíts, legyél aktív, de ne feltűnő. Vegyél részt a közös programokban, mesélj magadról, ha érdeklődnek, hiszen nekik is érdekes egy új ember. Nyilván függ a befogadó közösségtől is, hogy ez hogy sikerül, keress először egy-két szimpatikus, az alaptermészetednek megfelelő havert, aztán jön a többi.
2010. nov. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, de érdekelnének még vélemények, tanácsok!


Egyébként azt kifelejtettem, - pedig írni akartam - hogy depressziós vagyok generalizált szorongással. Ezért, vagy sem, de nehezen nyílok meg, és nehezen tudok beszélgetést kezdeményezni.

2010. nov. 3. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!