Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » úgy érzem összeomlik az...

úgy érzem összeomlik az életem, és fogalmam sincs hogy mi lesz velem. Kérlek szépen segít$etek nekem, mert teljesen tanácstalan vagyok! Mit lehet tenni ebben a helyzetben? Hogyan találjam meg a megfelelő utat?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok, és fogalmam sincs mi lesz velem a jövőmet illetően. Elkezdtem egy főiskolai szakot(fizetősön vagyok), de ott akarom hagyni mert nem szeretem, és rájöttem, hogy nem nekem való, plusz el sem lehet vele helyezkedni normálisan. 2 évem és rengeteg pénzem van benne, de idegileg kikészít, nem akarom csinálni. (lehet, hogy levelezőn befejezem, heti 1-2 délelőttöt kibírok, de még nem tudom hogy megéri e még több pénzt beleölni) rengeteg dolog érdekel, vannak elképzeléseim hogy mit szeretnék csinálni a jövőben, de nincs elég pontom hogy felvegyenek olyan egyetemi szakra, ami nekem való. Ráadásul rettegek attól, hogy megint elkezdek valamit, amiről időközben kiderül, hogy nem érdekel, vagy ami még rosszabb: elvégzem, és nem tudok majd vele elhelyezkedni.

Tudom, hogy minden második velem egykorú fiatal ilyen problémákkal küszködik, de úgy érzem, hogy megzavarodok már ettől az érzéstől. Ti mivel foglalkoztok? Hogy jutottatok el odáig, és mi a végzettségetek? Nem féltetek a jövőtől?

Minden választ előre is nagyon köszönök!


2011. máj. 31. 15:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem minden második fiatal gondolkozik ezen, mert nagyon sokakat nem érdekel a Jővő.. De szerintem vágj vele, mert amúgy nem tudom milyen lesz. Lehet hogy még ha nem tetszik akkor még ki lehet szállni.. De mindenképp magadra hallgass, mert hiába mondjuk itt neked, a te döntésed a legfontosabb..
2011. máj. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha fizetõs és neked nem tetszik,akkor kàr lenne tovàbb beleölnöd magadat. Ha van lehetõséged estin tovàbb tanulni,akkor azt vàlaszd. Viszont én is azt mondom te döntöd hogyan tovàbb.
2011. máj. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezt tettem, elkezdtem egy szakot, nem tetszett, kiléptem, elkezdtem egy másikat, és bár egy félévvel tovább bírtam, ez sem az igazi...sajnos nekem csak a humán tárgyakhoz és a nyelvekhez van affinitásom, így még az sem érv, hogy lesz vele munkám...bölcsészként? Hol? :(


Most külföldre készülök au pairnek, ott majd kitalálok valamit.

2011. máj. 31. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Most én is úgy voltam, hogy eltanácsolnak, 2évet fejezem be. Aztán hála égnek nem igy történt. Igaz én szeretem a szakmát, helyem is lesz, de tudom ,hogy mit érzel. Az érzéstől pedig nem fogsz megszabadulni. Vagy lerendezed magaddal és otthagyod és csinálsz okj-t, vagy felturbózod magad és végig viszed. Ha van egy kicsi kis reménysugarad, akkor persze, fejezd be, mert nem kevés energia és pénz van benne. Ha nagyon tele a hócipőd, nem érdemes szenvedni. De a levelező tényleg jó ötlet, vagy halasztasz amig csinálsz egy okj-t.


Védőnői szakon vagyok, eddig érettségim van, de ha megoldható szeretnék mellette egy okj-t.


Remélem tudtam segiteni.

20/l

2011. máj. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ha 2 évet megcsináltál,gyűrd le még azt az egyet. mert akkor már meglesz a diploma,ami manapság fontos. nem írtad mit tanulsz,de a felvi.hu-n van pályakövetéses rész,ahol meg tudod nézni,azzal a szakmával mire mész,vagy h mit tanulhatsz ez után.


az h nappalira kevés a pontod,nem jelenti azt h levelezőre is. nézd meg h amit szeretnél van e levelezőn. mindjárt itt a pótfelvételi,hátha sikerül bejutni.


de azért még mindig azt mondom, h ha 2 év megvan,csináld végig a 3.at, főleg mert attól h mások azt mondják ezzel vagy azzal nem tudsz elhelyezkedni,még nem biztos h igazuk van főleg mert a személytől függ,mire viszi az életben,nem a papírjától-az csak egy belépőjegy,ami viszont kell. a többi rajtad múlik!!!

2011. máj. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez a kapunyitási pánik most bennem is megvan...


Szerintem, ha már ennyi pénzed (vagy a szüleid pénze) benne van, ne hagyd abba, két év után butaság lenne. Csináld most már végig. Utána posztgraduális képzésen még indulhatsz más irányba (sok helyen nem is kell más posztgradhoz, csak egy sima diploma), de 2 évet hagynál elveszni?

Hidd el, nem csak te rettegsz, a 30, 40, 50 évesek is, senki sem tudja a mai világban, mi a biztos, és mi a bizonytalan. Sajnos, a diploma (teljesen mindegy, milyen) nem jelent garanciát a jó életre, az érdekes munkára, stb. Ez mind szerencse kérdése, meg azé, hogy te milyen lehetőségeket ragadsz meg. Egyébként pont ma olvastam egy kérdést:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb-..


Itt is elég érdekes válaszok születtek.

2011. máj. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ugyan ebben a helyzetben vagyok. Rám is sokszor rám jön, hogy ott kéne hagyni, de nem hagyom, csak azért, hogy rohadjanak meg! Bár, én levelezőn vagyok. Engem is érdekel más, majd jövőre oda is felvételizek, szintén levelezőre. Akkor már lesz 1 végzettségem, majd utána, ha jól megy 2 is.

Sokan fogják mondani, hogy menj au pairnek vagy minek, ne tedd. Sokakat beszédítenek ezzel az ingyenmunkával, ők sosem fognak semmit befejezni az életben.

Rokonomat is rávették ilyen hülyeségre. Otthagyta az egyetemet, azt mondta majd átmegy máshova mert ez nem érdekli. Átment és azt is ott hagyta. Ennyit erről.

A múlton úgy sem tudsz változtatni, tehát fejezd ezt, be és majd később azt is tanuld ami érdekel. Legalább 2 dolgot tudsz beleírni az önéletrajzodba.

2011. máj. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóképpen vagyok, annyi a különbség, hogy már 30 évesen! Anno érettségi után elkezdtem egy szakmát, de rájöttem, hogy nem az én világom, hát otthagytam. Aztán felvettek jogra, 2 évet lehúztam és otthagytam, az sem volt nekem való. (Itt jegyzem meg, hogy oltári butaságot csináltam és be kellett volna fejeznem, ha már több, mint a feléig eljutottam!) Elvégeztem egy okj szakot és itt vagyok 30 évesen diploma nélkül. Én most értem meg arra, hogy pályát válasszak, úgy érzem, hogy mostanra tisztázódott le bennem igazán, hogy mi szeretnék lenni, mit szeretnék csinálni.

Úgy gondolom, hogy a tanulást sosem késő elkezdeni és a váltáshoz is bátorság kell, de megéri! Még nagyon fiatal vagy, előtted az egész élet! Én azt tanácsolnám, hogy levelezőn fejezd be amit eddig tanultál, ha már ennyi pénzt, időt és energiát belefektettél! Levelezőn talán még olcsóbb is. Addig meg tanulmányozd a felvit, gondold át, hogy mi érdekel, mit szeretnél csinálni. Gondolom vannak államilag finanszírozott kihasználatlan éveid, levelezőn is fel tudod használni. Ott jóval alacsonyabbak a ponthatárok. Jövőre meg felvételizz vagy csinálj egy kiegészítő érettségit, hogy több pontod legyen. :)

Sok sikert és ne legyél elkeseredve, fiatal vagy még, vannak céljaid és ez nagyon becsülendő! :)

2011. máj. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!