Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kirughatnak a suliból csak...

Kirughatnak a suliból csak mert nem akarok táncolni a szalagavatón?

Figyelt kérdés

Az igazgató kötelez rá és én elmondtam neki hogy nem szeretnék mert nem vagyok olyan beállitottságú és nagyon lámpalázas vagyok képes lennék elájulni ott a nagy tömeg előtt... nem mondott ilyet hogy kirug csakhogy suliidőbe azt kell csinélnom amit ő mond.Ha kirugással fenyegetne akkor hová kell fordulnom? ,erthogy ezert csaknem rughat ki?

mindig mikor felljön a téma és mondom h nem akarok táncolni szabályosan üvöltözik velem már majdnem elsirtam magam.... teljesen olyan mintha terrorizálna

mit tegyek? kitől kérjek segítséget?

piti kis ügynek hangzik de nem az

olyat ne irjatok hogy kibirom meg ilyenek,,,

Ha nem megyek el szalagavatóra és van orvosi igazolásom akkor kirughat


2009. jan. 8. 18:16
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
Nem hiszem, hogy kirúghat ezért. Szüleid esetleg nem tudnak vele beszélni? Amúgy az öcsém ugyanezzel a problémával küszködik. Nem értem miért kell ráerőszakolni az emberre azt amit nem szeretne.
2009. jan. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

szia

nálunk tavaly az osztályfönők gondolta úgy, h kötelezővé teszi, de én simán megmondtam, h nem fogok táncolni és kész. Figyelj év elején kaptál egy órarendet, azokra az órákra köteles vagy bejárni, de senki nem kötelezhet ezen kivűl semmi másra, legfőképpen olyanra nem amit nem szeretnél! Ne törődj vele, h mit mond, nem rúghat ki.


sok sikert!

2009. jan. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Elég durva, hogy ez nem csak osztályszinten marad meg, hanem már az igazgató is beleszól. Nem kötelezhetnek téged erre, emiatt nem fog kirúgni, csak fenyeget. Nyugi!

Petranova

2009. jan. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

köszi kicsit megnyugottam!!

Igen mondtam neki hogy nem kötelezhet rá erre az ofő azt mondta hogy ezek után ne számitsak semmi jóra

Holnap szeretném neki megmondani hogy tanítási idő 7:15 - 14:00 között van addig ott vagyok mindig csinálom amit mond de a szalagavatón nem fogok táncolni és ezert nem rughatnak ki!!!

2009. jan. 8. 18:48
 5/14 anonim ***** válasza:
88%
Hogy érted azt, hogy nem szeretnél táncolni szalagavatón? Anyukáddal/apukáddal nem szeretnél keringőzni, vagy pedig az osztályod műsorában nem szeretnél részt venni? Ha a szülőddel nem szeretnél táncolni, ez van. Nálunk apukám jelentette ki, hogy ő nem fog velem keringőzni. Engem ez nagyon bánt, de mindegy. A második eset. Gondolom nem egyedül kellene táncolnod, hanem az egész osztály táncolna. Akkor meg elbújhatsz a tömegben valamennyire. Persze nem kötelezhet senki arra, hogy táncolj, vagy arra, hogy elmenj a szalagavatóra, de nem jó az osztálytársakat, illetve a tanárokat érettségi előtt magadra hergelned. Ha tényleg nem akarsz táncolni, akkor beszélj az osztálytársaiddal, ofőddel, hogy te inkább a díszlettervezésben segítenél, vagy valami más feladatot vállalnál. Az én osztályomban is van olyan, aki nem akar táncolni, ő kapott más feladatot. Hidd el szerintem is hülyeség ez az egész szalagavató. De próbálj meg egy mosolyt erőltetni az arcodra, mert érettségin nagyon kicseszhetnek veled, ha akarnak. Ja és hogy jön az igazgató a képbe? Mi köze van a dologhoz? Intézze szépen a saját dolgát.
2009. jan. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

utcsónak!

ez egy kisebb középsuli nem olyan mint a többi...eddig még nem volt olyan hogy tánc szalagavatón csak most találta ki az igazgató (új igazgato)tömegben nem tudok elbujni mert kevesen vagyunk és osztársakkal kellene táncolnom...mindegy ...

hogy érted hogy érettségin kicseszhetnek velem?

szerintem nem tehetik csak mert nem akarok táncolni...

de tényleg nem akarok már napok óta gyomoridegem van emiatt meg már sírtam is ...gondolj akármit nem vagyok olyan beállitottságú h táncoljak értsd meg... nem egyformák az emberek

nagyon szomorú vagyok főleg hogy irtad hogy kicseszhetnek velem hogy gondoltad ezt hogy csesznek ki velem?

azert nem buktathat meg mert nem táncolok a szalagavatón

2009. jan. 8. 19:47
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én 2 éve voltam hasonló helyzetben. Bementem 1 táncoktatásra, és megmondtam,h elég volt. Minket is ijjesztgettek, h akkor nem engednek érettségizni, meg hasonlók. Hülyeség. Nem táncoltam, mert nem akartam, és kész. Az o.főnek nem tetszett,durrogott érte, egy ideig nem beszéltünk együtt. El volt intézve.
2009. jan. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

A negyedik válaszoló vagyok.


Elhiszem, hogy nem szeretnél táncolni. Ezért mondtam, hogy hátha lenne valami más feladat. Én nem értem az igazgatótokat, hogy mit nem ért meg ezen. Nem szeretnél táncolni, és kész. Ez az osztályod dolga. Ha őket nem zavarja, akkor ő miért szól bele? Az érettségin való szivatást úgy értettem, hogy szóbelin mondjuk németből, vagy bármelyikből pár ponttal kevesebbet adnak meg. Nagyot nem csalhatnak, de ha mondjuk 25 helyett csak 23 pontot adnak, azzal te nem tudsz mit kezdeni, viszont továbbtanulásnál egy-egy ponton is sok múlhat.

De miért kell ekkora ügyet csinálni ebből a szalagavatóból? Ha rajtam múlna mindenestől eltörölném. Az biztos, hogy azért ki nem rúghatnak, meg nem buktathatnak, rossz jegyet nem adhatnak, hogy nem táncolsz. Ha még egyszer ilyesmivel fenyegetőzik az igazgatód, mond meg neki, hogy jelented az önkormányzat oktatásügyi osztályán, hogy ilyennel zsarol. De most komolyan érettségi évében miért kell még pluszban paráztatnia téged? Mindenki más. Biztos van olyan, aki szívesen táncol, de mondjuk nem szeret tesizni, ezért gyakran van felmentve. Hozzá is odamegy, hogy majd kirúgja, ha nem tesizik? Behalok komolyan mondom. Ebből csinál problémát neked az igazgatód. Küld be a szüleidet, hátha ők meg tudnák vele értetni, hogy te nem szeretnél táncolni. A szalagavatós műsor végülis a szülőknek, barátoknak van, nem? Ha a szüleidet nem zavarja, hogy nem szerepelsz, akkor az igazgatót miért? Most ő ezzel az egész szalagavatóval bizonyítani akar valamit? Istenem, mennyi hülye tanár van!

2009. jan. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem azért vagy ott, hogy azt csináld amit igazgató unalmában kitalál.


Szüleid bemehetnek és elküldhetik a búsba...:))

Velük ordítózzon, ha mer :))

Nem alkalmazhat úgymond lelki terrort...ez konkrétan Törvény-ellenes.

Az orvosi igazolással szemben nem tud tenni semmit..miért, azt be tudod szerezni?

2009. jan. 9. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon gyakarolatilag SEMMIÉRT nem rúghatnak ki az iskolából. (Elméletben igen, de gyakorlatilag elég csak annyit mondanod neki, hogy : Ombucman!)


Amikor a tánc van, egyszerűen menj ki a teremből. SEMMI szankciót nem alkalmazhatnak ellened emiatt.

2009. jan. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!