Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy leülök...

Miért van az, hogy leülök tanulni és bebeszélem magamnak, hogy ezt most bemagolom ha az életem múlik is rajta, de 10 perc múlva már teljesen hidegen hagy és mást csinálok?

Figyelt kérdés

Tudok ez ellen valamit tenni? Igen fontos nekem ez az év hisz 8.-os vagyok. És ha nem szerzek jó jegyet akkor nem vesznek föl. Ezért légyszi segítsetek.

Előre is köszi a válaszokat:)

( Légyszi ne az akaraterő legyen az első válasz, mert ennyire h*lye azért nem vagyok:):)(:(: )


2010. nov. 7. 17:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy ADHS-d van? ( Figyelemhiányos hiperaktivitás-zavar)

Szerintem menj el a iskolapszichológushoz, lehet rajta segíteni és ez NEM AZT JELENTI HOGY BOLOND VAGY!!!!!

Egy próbát megér, hidd el tudna segíteni neked, hogy jobban tudj koncentrálni.

2010. nov. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Próbálj meg olyan helyre menni, ahol nem vonja el semmi a figyelmed. Én például tanulni az asztalomnál nem tudok, csak az ágyamon vagy a nappaliban a fotelban. Ott nincsen előttem a számítógép, tévé, érdekes könyvek. És van, hogy elhatározom, hogy addig nem kelek fel, amíg ezt meg nem tanulom.

Vagy valahol itt olvastam, hogy valaki megjutalmazza magát, ha végez a tanulnivalóval, pl. csokival, ez jó motiváció lehet.

Ja és ne magolni próbálj hanem értsd meg az anyagot és utána tanuld meg. Ha csak a tanulnit akartad máshogy mondani, akkor bocsi.

Esetleg használhatsz szövegkiemelőt, színeseket, fölmondhatod magadnak, kiírhatod cetlikre, stb. ezek szerintem érdekesebbé teszik.

2010. nov. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat:)

utolsó: az a baj, hogy minden eltudja terelni a figyelmem. a cetliket is kiírom de nem segít semmi. 10 perc múlva már nem is figyelek a tanulásra:S

2010. nov. 7. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!