Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségizhetek ügyviteli...

Norbert531 kérdése:

Érettségizhetek ügyviteli alapismeretekből?

Figyelt kérdés

Idén érettségiztem,de a magyar érettségim csak négyes lett,így nem vettek fel Nemzetközi Igazgatási szakra(Pázmány vagy Corvinus).Most újra kell érettségiznem és nem tudom hogy miből tegyem.A törim emelt szinten 94% lett,így azon már nehezen tudnék javítani,a magyar meg -bár most ősszel azt kezdtem el tanulni- nem az én műfajom.Néztem a szakok honlapjait és ott láttam ,hogy ügyviteli alapismeretek mint, szakmai előkészítő tantárgy is a felvételi tárgyak között van.Tehetek érettségit anélkül, hogy a gimiben akármi ilyet is tanultam volna?

köszi

üdv


2010. nov. 7. 21:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ha már van érettségi bizonyítványod, onnantól akármiből tehetsz. Az OH-nál kell jelentkezni.
2010. nov. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

köszönöm válaszod!!

üdv

2010. nov. 8. 08:31
 3/18 anonim ***** válasza:
hát jól gondold meg, hogy egy olyan tárgyból akarsz érettségizni amit még nem is tanultál, sztem sokkal nehezebb lenne mint a magyarra rákészülni, amugy meg én is ide jelentkeztem tavaly, de nem vettek fel, majd jövöre megint megpróbálom, neked hány pontod volt? és mennyi lett a magyar érettségid? Arra kevesebb energiával is jobb eredményt lehet elérni, mint pl az ügyviteli alapismeretekkel... de te tudod
2010. nov. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok:ja és még annyit, hogy ha nemzetközi igazgatásira szeretnél jelentkezni(csak erre a szakra vonatkozik), akkor jövőre elfogadják felvételi tárgynak a magyar töri és ügyviteli ismeretek mellett az egyik idegennyelvet is(nekem is úgy lesz sokkal több pontom)
2010. nov. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

ez komoly?

akkor 445 pontom van angol+emelt töri

ez azért sztem elég lehet hisz tavaly 394 idén meg 423 volt Pázmányon

2010. nov. 8. 15:21
 6/18 A kérdező kommentje:
jah még annyi hogy ezt hol olvastad?biztos vagy benne?nagyon sok múlik nekem ezen hogy hiteles legyen amit mondasz.
2010. nov. 8. 15:24
 7/18 A kérdező kommentje:

magyar+töri emelt=407

Töri emelt+angol=445

mindkettő esetben dupláztam+angol középfokú.

Most okj re járok és azthiszem be akarom fejezni,szval ebben az esetben csak 2012-ben tudok felvételizni.

Várható addigra valami nagy változás ami keresztbe tehet a terveimnek(2012-es világvége jóslaton kívül

2010. nov. 8. 15:32
 8/18 anonim ***** válasza:

Szia! Tessék itt a link:

[link]

amugy meg nekem sem mindegy mert igy nekem is a 371 helyett 450 pontom lesz(angol nyelvvizsgát nemsokára csinálok és összesen ennyi lesz)sztem igy még könnyebb is lenne nekem mert nem kéne ügyviteliből érettségizned, de majd meglátod

2010. nov. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
jajj most olvastam, hogy 2012-ben végzel, hát az már gázossabb verzió, mert jövöre még marad a 480as, de utánna már 2012-ben már 500as pontrendszer lesz(80 pluszpont helyett 100 at lehet két emeltért kapni) és hát nemtom, de akkor vszeg még magasabbak lesznek a ponthatárok mint eddig, meg ugye h ne lehessen egyszerű, mindig változtatnak rajta. Amugy milyen okj-t tanulsz? Én is most fejezem be jövöre, mert két évesen vagyok.
2010. nov. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
még annyi, hogy a linken rajtavan minden fontos, bár amit én olvastam az letölthető pdf, azon részletesebben rajtavannak a dolgok, de a lényeg ezen is rajtavan, hogy elfogadják a nyelvet is ahogy mondtam:) hidd el, nekem is leesett az állam a meglepetéstől, és főleg azon hogy így milyen sok pontom lehet, bár én már azon se lepődnék meg, ha még a 425ös ponthatárra még rádobnának 30 ponttal... két év tapasztalat után már semmin se lepődök meg...
2010. nov. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!