Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségizhetek ügyviteli...

Norbert531 kérdése:

Érettségizhetek ügyviteli alapismeretekből?

Figyelt kérdés

Idén érettségiztem,de a magyar érettségim csak négyes lett,így nem vettek fel Nemzetközi Igazgatási szakra(Pázmány vagy Corvinus).Most újra kell érettségiznem és nem tudom hogy miből tegyem.A törim emelt szinten 94% lett,így azon már nehezen tudnék javítani,a magyar meg -bár most ősszel azt kezdtem el tanulni- nem az én műfajom.Néztem a szakok honlapjait és ott láttam ,hogy ügyviteli alapismeretek mint, szakmai előkészítő tantárgy is a felvételi tárgyak között van.Tehetek érettségit anélkül, hogy a gimiben akármi ilyet is tanultam volna?

köszi

üdv


2010. nov. 7. 21:39
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
bocsi, hogy össze vissza írok, csak az a helyzet, hogy nekemár lassan két éve azon gondolkodok hogy mi lenne a jó nekem, mert ugye okj-n vagyok, és ha elvégzem ugyanannyit keresnék egy munkahelyen (vidéki vagyok) mint egy diplomás( ezt onnan tudom, hogy barátom diplomásan se keresi túl magát) tehát ebből a szempontból melóznék, de ha nem megyek most még fiatalon egyetemre, akkor nem is fogok, fizetős meg húzós lenne, meg azért csak érték a diploma meg azért büszke is lehet rá az ember.Amugy ha el akarod végezni az okj-t akkor csinálhatod azt is, hogy jövöre jelentkezel(ajánlom, mert ki tudja milyen változások lesznek ezzel az új 500as rendszerrel kapcs két év mulva) és ha felvesznek akkor passzivba rakod magad, és elvégzed az okj-t és majd következő évben kezded el az egyetemet. Amugy miket jelölnél meg pontosan?
2010. nov. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Most web programozó OKJ-re járok,mert az info is nagyon érdekel csak a matek nekem nem megy annyira,hogy én azt egyetemen tanuljam,így ebben nem gondolkodom.Sokan mondják az OKJ-re,hogy nem lehet vele mit kezdeni,de sztem ez azért lehet, mert a többség nem veszi komolyan.Próbálnak mindenen átcsusszanni,kettes a cél,alig járnak be órára stb...Így persze hogy nem lehet vele boldogulni.Legalábbis abban a suliban ahova én járok(lehet hogy sz@rt fogtam ki)így mennek a dolgok.Olyan sutyerák emberekkel találkozni itt... Alig van olyan aki legalább félig komolyan venné ezt az egészet.Nah mind1 nem akarok nagyon belefolyni ebbe az OKJ-témába,nem tudom máshol hogy milyen.Lényeg,hogy ha nagyjából komolyan veszed és ötösre levizsgázol a végén akkor sztem el lehet helyezkedni vele.Alkalmazott tuti lehetsz,esetleg ha tőkéd van és télleg értesz ahhoz amit csinálsz még vállalkozhatsz is.De ez megint egy más téma.


Visszatérve az eredeti témához és válaszolva az utóbbi kérdésre:

Idén Pázmány jogot és nemzetközi igazgatást jelöltem meg de a magyar miatt mindkettőről lecsúsztam, költségtérítésesre nem mentem.Közben szimpatikusabbá vált a nemzetközi igazgatás ,így a jogot kihagyom legközelebb, ehelyett Pázmány vagy Corvinus nemzetközi igazgatást jelölöm meg.

Irtóra félek a felvételi rendszer változásától,hiszen ahogy már előttem is mondták páran,2012-re szigorítanak és ösztönöznek majd a két emelt érettségire(nem elég hogy az a kibszott világvége-jóslat is akkorra szól,még Viktátor is megnehezíti életünket).Ezért lenne jó felvételizni 2011-ben és rögtön halasztani ,de ez nem működik mindenhol.Pl. PPKE-n sem.Azt mondták h minimum az első félévet el kell végeznem,csak utána vehetek fel passzív félévet.Ez itt a bökkenő . :)

Nem egyszerű az élet gyerekek.Majd még utánajárok hogy Corvinuson hogyis megy ez.

Ha ottsem lehet azonnal halasztani, akkor az megint komoly fejtörést okoz.Eddig az okozta a nehézséget (a felvételi tantárgyak változásairól nem tudván),hogy irodalmat kezdtem el tanulni különtanárral(pénz,idő,nyűg) még szeptemberben.Na de így, hogy kiderült ez a hasznos információ,már részben megkönnyebbültem az irodalom miatt,de mindenképp be akarom fejezni a tanfolyamot és csak utána menni egyetemre.

Valami jótanáccsal előállhatna vki! :)

továbbra is várom az értékes hozzászólásokat ezzel a témával kapcsolatban

pl. Corvinus vagy Pázmány nemzetközi ig. lehet a jobb? jobb alatt megbecsültebb,magasabb színvonalú képzést értem.

köszi az eddigi hozzászólásokat

üdv

Norbee

2010. nov. 9. 18:14
 13/18 anonim ***** válasza:

Hát én írtam neked a válaszok 90%-át, és megértelek. Nálunk is ez van, hogy senki se jár be órákra, és igen kettes a cél, nem tanulnak, de azért nincs semmi következménye annak sem, hogy nem mentek nyáron gyakorlatra meg hogy egész évben csak párszor jöttek be néhány órára, és persze ők is ugyanúgy kezdhették a második évet is, és ez a felháborító, hogy nem is vizsgáztak semmiből mégis itt vannak... Amugy én jogi asszisztensire járok, ami ugye azért jó mert az egyetemen majd sok tárgyat tudok majd akreditáltatni, de nemn jogász szakra megyek, arra sajnos nincs elég pontom meg az még 5 év lenne és 26 lennék mire végeznék vele, így marad a nemzetközi igazgatási. Én tavaly megjelöltem a nemzetközit a Pázmányon, de ahogy hallom ott sok az ilyen hát hogy is mondjam finoman érdekes emberke meg egyik ismerősöm is csak lógatja ott a lábát, meg benyalta magát a hökbe és nem csinál semmit sem, amugy meg mivel nem vagyo vallásos nekem a Pázmány ezért sem tetszik mert van pl egyházjog meg ilyenek.Corvinus meg alapból jobb neve van és értékesebb diplomát ad sztem a Pázmánynál, de majd eldöntöd mi lesz, amugy sztem lehet Corvinuson halasztani rögtön, ilyet még nem is hallottam h nem lehet rögtön ez eléggé érdekes. Én amugy csak pestben gondolkozok továbbtanulás szempontjából, mert ez van hozzám közel meg anyagilag is csak ezt tudom megoldani, kolesz meg távoli város nekem kilőve ezért. Igazgatásszervezés nem érdekel amugy? Bár ott is a magyar és töri a felvételi tárgy.

Amugy nemtom te hogy állsz a nyelvtanulással, de én nagyon szeretem, és megy is, bár még az angolra rá kellene kicsit gyúrni, hogy legyen nyelvvizsgám.Webprogramozói okj-ről annyit mondanék, hogy remélem azt tudod hogy nem fogsz érte felvételikor pluszpontot kapni mivel nem szakirányú okj, csak olyanért kapsz pontot ami ha ilyen jogi területre jelentkezel és kapcsolódik hozzá az okj-d.

Üdv: Heni!

2010. nov. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Nos hát úgy látom több szempontból is hasonló helyzetben vagyunk :) Micsoda jó ez a honlap...nem is tudom honnan informálódtam volna nélküle(d) (:

Én is gondolkoztam a sikertelen felvételi után jogi asszisztensi OKJ-ban, mert vonzó volt ,hogy beszámítható a felvételibe,de végül ez lett belőle mert gondoltam az inkább ilyen nőies szak.Nemrég hallottam viszont egyik jóbarátomtól h sok fiú is jelentkezett a sulijában.Hogy van ez nálatok? Azért gondolom lányok többségben vagytok.vagy mégsem?

Nemtudom, én 18 vagyok (csak májusban leszek 19)szval úgy érzem még van időm,akár egy mesterképzésre is.Neked miért lenne baj ha 26 évesen végeznél?Alap+mesterrel 25 évesen végeznék ha 2012-ben kezdeném el,és ez számomra nem jelent problémát.

Igen így van,ahogy a neve is mutatja katolikus egyetem a Pázmány és van kánonjog meg egyéb vallásos dolgok.Ennek ellenére hangsúlyozták nyílt nap alkalmával, hogy semmi féle komolyabb elkötelezettséget nem jelent ez vallási téren,nincs kötelező mise sem egyéb kötelező vallásos programok.Csak egy kicsit tanulni kell róla.Én sem vagyok vallásos,bár annyira nem zavarna,szimplán csak preferálom a nemzetközi igazgatást a joggal szemben.Nyelvek miatt jóval szimpatikusabbá vált.Én is nagyon szeretem a nyelveket.Angolból van már nyelvvizsgám ,olaszból csinálok még hamarosan.Az angol tuti kemény lesz ha bejutunk szval amúgy is jobban járunk ha tanuljuk.Ki is szeretnék majd menni külföldre,bár eddig még nem volt rá lehetőségem ,egyedül nem mertem belevágni.De legalább egy nyárra mindenképp kimegyek majd csak kezdő tőke kell egy kevés meg vmi társ...

Ma hívtam fel a Pázmányt és azt mondták hogy passzív félévet csak az után lehet eszközölni,ha legalább az első félévet teljesítetted.Corvinuson nem tudom hogy van remélem nem így.:)

Jelentkeztem még negyedik helyen corvinus igazgatásszervezőre is idén,csak felvettek az előtte harmadik helyen bejelölt humán erőforrás szakra(SZIE-ne kérdezd hogy miért jelöltem meg)így nem mehettem oda(SZOPACS volt).Bár sztem nem is mentem volna.Legalábbis most így érzem.Jóval szimpatikusabb a n.i.

Én is csak Bp-i szakokban gondolkozom,nincs kedvem sem kapacitásom utazni sem pedig koleszosnak lenni.Te merre laksz am?

Igen tudom hogy nem számít bele hiszen nem szakirányú,de mindegy is, mert elvileg 80 pluszpontom meglesz,már nem is lehetne többet szerezni.

jah igen és még egy reakciót hagytam ki ... én is úgy vélem h a Corvinus nemzetközi igazgatás szempontjából értékesebb lehet.Itt van külön van közigazgatástudományi kar,szemben a ppke-n a ják-ba van beolvasztva és ott viszonylag friss ez a szak,közölték is nyílt napon,hogy még nem tudnak az elhelyezkedési arányokról akármit is mondani.Corvinuson nagyobb múlttal rendelkezik az biztos.

nah asszem eleget irtam be is fáradtam éjjel félkettővan lépek alszom

üdv

norbi

2010. nov. 10. 01:24
 15/18 anonim ***** válasza:

Szia! Örülök hogy írtál! És amint látod én is éjjeli bagoly vagyok:) A jogi asszisztensi képzésről annyit mondanék, hogy igen lányok vagyunk többségben, és még van 2 fiú is, de ők is csak azért mert ahol élek ott nem indult semmilyen infóval kapcsolatos okj, és nekik is ez tünt akkor ilyen pótmegoldásnak. Nem feltétlen gondolom, hogy egy irodában csak nő lehet ügyintéző, vagy titkárnő, végezheti ezt fiú is, bár az igaz, hogy ez utóbbi ritkább eset. A tantárgyak egész jók, a tanárok akik nem is igazi tanárok, hanem bírók, ügyészek, meg hasonló szakmabelik jó "szakemberek" és tetszik amit tanulunk, csakhát a tanulók felfogásával van gond ahogy már említettem, hogy nem érdekli őket az egész, akkor meg nemtom minek járnak be... na mind1.

A webes okj milyen, tetszik? Amugy hogy hogy olaszt is tanlsz? Az elég ritka nyelv, és én ahova jártam gimnáziumba, ott az angol német mellett még a franciát tanították, de én csak angolt, és németet tanultam. Ahogy kivettem a leírásodból neked szimpatikus a Pázmány is, majd meglátod, hogy mi mellett döntesz, én csak azért javaslom a Corvinust, mert az híresebb és elismertebb diplomát ad szerintem. Nekem is azért tetszik a nemzetközi igazgatás, mert mivel humán beállítottságú vagyok ez mellett még az idegennyelveket szeretem, és ez eléggé megtetszett ez a szak, de eddig még sajnos nem sikerült a felvételi, de hátha jövőre:) Ja amugy én 20 éves vagyok most, és mire elvégzem jövőre az okj-t már 21 lennék, és mire végigjárom azt a 3 évet már 24 és akkor még nem is dolgoztam, pedig már eléggé ott lenne az ideje... ezért is gondolkozok azon, hogy majd dolgozok, és azzal legalább pénzt is keresnék, és majd ez mellett levelezőn járnám végig az egyetemet, ami ugye nehéz lenne, de nemtom még mi lesz. Én ceglédi vagyok(pesttől 70 km), és te?

2010. nov. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Szia ismét! :)

Láttam már korábban is h írtál csak nem volt időm reagálni, mert csomó közgázt kellet tanulni mára.Szval bocsi.

Utólag belegondolva lehet hogy a jogi asszistensivel is jól jártam volna,hisz pluszpont és akár felmentést is lehet kérni majd az egyetemen ,ha már tanultuk az adott tárgyat...De ahogy már említettem info is érdekel ,az pedig ha több területről is van papírom sosem árt.:D

Kérdésedre válaszolva a csoport tanulóinak 80%-án kívül minden normális,a tanárok eléggé felkészültek sztem,tényleg értenek ahhoz amit tanítanak.Ésmég jófej is van közöttük,pl. a közgáz tanár nagyon nagy forma.Élvezet bejárni az órájára, ősziszünetben már valósággal hiányzott.:D Talán egy olyan óra van ami nagyon gáz ,mégpedig a mérnöki alapismeretek nevezetű.Egy 100 fős eladóban motyog magában a tanár,nem érteni túl sokat és ráadásul a tananyag is full unalmas.blööö

Úgy zajlik ez nálunk ,hogy minden tárgyból van egy félévben 3-4 dolgozat,aztán amikor azt a bizonyos tárgyat befejezzük akkor lesz vmi nagy összesítő dolgozat.Utána jönnek az új tárgyak.És a második év végén pedig ugye az OKJ vizsga.Hallottam olyanról is hogy év közben nincsenek dolgozatok,csak félévente...nemtudom melyik lehet a jobb.Nálatok hogyvan ez?

Hm nem is gondoltam volna hogy nem sima tanárok tartják az óráitokat.Lehet hogy csak ti vagytok ilyen szerencsések,máshol nem hallottam még ilyenről,biztos jó lehet ha olyanok adják át az anyagot akik nap mint nap ezzel foglalkoznak a gyakorlatban is.

Nos olaszt úgy kezdtem el tanulni,hogy második nyelvként lehetett választani a gimiben,német meg francia volt még de ezek annyira nem tetszettek,szval maradtam az olasznál.És egyáltalán nem bántam meg.Nehezebb mint az angol de ennek is megvan a szépsége.

Én Kerepesen lakom Bp. mellet(30 perc alatt bent vagyok a sulimban ami a stadionoknál van),nekem nincs ilyen problémám szerencsére mint neked,hogy kicsit messzebb laksz.Tudom hol van Cegléd, voltam már ott meg egyik ismerősöm is ott lakik.Én nem gondolkozom abban hogy túl sokat melóznék egyetem alatt,inkább a tanulásra koncentrálok majd.Lesz még elég lehetőségem egyetem után dolgozni,és sztem neked is.Levelezővel kapcsolatban az a véleményem hogy nehezebb is mivel nagyjából mindent saját magadnak kell feldolgoznod,és a megszerzett diploma értéke is kisebb mint egy nappali tagozaton szerzett diplomáé.Röviden szólva személy szerint nem javaslom, de természetesen ez a te döntésed.Te azért más helyzetben vagy,vagyis messzebb laksz,ezáltal máshogy kell szervezned a dolgaid.De én a saját helyzetemben biztos h nem választanám.Mérlegelj.

nah most csak erre futotta késő van és lecsukódnak a szemeim nem jut eszembe semmi értelmes sajnos.:)

üdv

norbi

(:

2010. nov. 12. 02:19
 17/18 anonim ***** válasza:
küldtem privit remélem megkaptad:)
2010. nov. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
megkaptam felvettelek :)
2010. nov. 14. 22:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!