Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Problémám van a matematikával....

Problémám van a matematikával. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kb már 5. osztályos korom óta nem értem a matekot és szerintem diszkalkuliám van ez abban nyilvánul meg hogy,

-nincs időérzékem

-nem tudok megjegyezni hosszabb számokat (illetve olvasásnál felcserélem őket)

-nem tudok szorozni... (szinte mindent papíron kell számolnom és a szorzást a szám többszöri összeadásával helyettesítem)

Sajnos már 10-es vagyok és amit mostanában tanulunk az már csak egy számhalmaz amit nem tudok értelmezni, de minden más tantárgy jól megy csak a matek. :(

Gondolkoztam azon hogy el kellene menni egy szakemberhez de nem ismerek illetve édesanyámat nem akarom ilyesmivel idegesíteni mert így is van min mérgelődnie...


Várom a válaszokat, Köszönöm!


2010. nov. 9. 22:50
 1/3 anonim ***** válasza:

ezt neked így látatlanba egyetlen távdoki sem fogja megmondani, a diszkalkulia megállapításához mindenféle tesztek meg vizsgálatok kellenek.


Itt van egy hasonló kérdés, gondolom ezt is te tetted fel tavaly, abban leírták, hogy melyik szervezet vizsgálja a dolgot. Ennél többet nem nagyon lehet hozzáfűzni.


Simán lehet, hogy nem vagy diszkalkuliás, csal alapból nem vagy jó matekos, és miután az alapjaid nincsenek meg, ezért elég esélytelen, hogy majd most fogsz ráérezni (a matekban a dolgok egymásra épülnek, ha az 5. anyag nem megy, akkor azt a későbbi osztályokban is nagyon megérzed.)

2010. nov. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
én matek szakos vagyok úgy, hogy nem tudok számolni. minden nevetséges számolást egyből pötyögök a számológépbe. de ettől eltekintve a problémamegoldáshoz nagyon jó érzékem van és a szakom egyik legjobbja vagyok.
2010. nov. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az én helyzetem pont ellenkező: matekból mindent értek szertem is, és 2 év múlva ezzel fogok továbbtanulni, illetve fizikából már nem vagyok mindig teljesen képbe. De ezeken kívül a többi tantárgyból már szó szerint szenvednem kell.
2010. nov. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!