Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy barátnőm megkért, hogy...

Egy barátnőm megkért, hogy menjek el helyette angol középfokú nyelvvizsgára. Mi történik, ha lebukunk? Van komoly következménye? Egyáltalán mivel lehet lebukni?

Figyelt kérdés
Osztálytársak vagyunk, én 17 éves, ő 18, nagyon nem megy neki az angol, de szeretné a 35 pontot a felvételihez. Én már voltam két nyelvvizsgán is és soha nem kérték a személyit, csak szerencsém volt, vagy mindig így van? És ha már elkérik a képet is megnézik? Rendőrségi ügy lehet belőle, ha kiderül?? Esetleg valakinek ilyen tapasztalat? Bármi érdekel ezzel kapcsolatban, nem tudom, hogy el merjem-e vállalni... Légyszi csak választ írjatok, ne véleményt, hogy ne csináljam, tanuljon meg ő is... előre is köszi!!
2008. nov. 6. 17:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%

Szia!

hát figyelj,azt nem állítom,hogy ez egy jó megoldás,először is az a kérdés,hogy nyilván őt már látták,gondolom személyesen kell jelentkezni,ha ez így van,akkor szerintem elég feltűnő lesz,hogy Te így tök idegenként megjelensz,legalábbis szerintem,aztán ha esetleg ezt sikerül megoldanod,onnantól kezdve talán megoldható a probléma...

2008. nov. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is gondolkodtam rajta anno, de nem mertem bevállalni. Nálunk elkérték a személyit és meg is nézték és még azt is mondták a vizsga előtt, hogy ha valaki valaki más helyett jött el, akkor most még elmehet, de ha közben kiderül akkor az bűncselekmény. Nem tudom, hogyan derülhetett volna ki, és nem is volt senki aki elment volna. De ettől én megijedtem erősen.

És ha már volt ott, akkor ismerhetik. Vagy esetleg a korábbi irásbelijével összehasonlitják az irását. Minden megtörténhet. Ne kockáztassatok!

2008. nov. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

először is köszönöm a válaszokat! nem ment még soha nyelvvizsgára, így nem lenne mivel összehasonlítani, és nem valószínű, hogy ismerik, amikor én voltam angolon még 2 éve, akkor nagyon sokan voltak és senkit se ismertem mégse :)

és úgy tudom lehet neten is jelentkezni és csak nem jegyeznek meg kb 100 embert :)

2008. nov. 6. 18:15
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk teljesen más vizsgáztatott, mint akinél jelentkezni kellett, mert a portás néninél kellett a lapokat leadni. Nálunk elkérték a személyit, de tüzetesen nem vizsgálták meg, de kérdeztek róla adatot.

Hát nehéz döntés elé állított a barátnőd. Én megértem egy részről őt is. De ez tényleg bűncselekmény, és neked kell tudnod, hogy ennyit megér-e neked. Szerintem visszautasíthatod, mert elég nagy szívesség ez. De mondom ez a te döntésed, de jól gondold át.

2008. nov. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
A hamis szemelyazonossag buncselekmeny. A baratnod nem kivanhatja toled, hogy ezt tedd. Viszont mi lenne, ha felkeszitened a vizsgara? Annyira nem nehezek, neked meg van tudasod es vizsgarutinod is.
2008. nov. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Anno amikor én nyelvvizsgáztam, elkérték a személyimet, és egy másik arcképes igazolványomat is (diákot adtam, nem volt más), hogy biztos én vagyok-e. Azt mondták, azért kell ilyen szigorúnak lenni, mert a héten előttem már hárman is lebuktak a fenti módszerrel. Egyébként pedig igaza van annak, aki azt írta, hogy rendőrségi ügy lesz belőle, mert a nyelvvizsgaközpont ilyenkor hivatalból feljelent a rendőrségen.
2008. nov. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

A, szerintem ne menj el helyette vizsgazni. Lehet hogy 100-bol egyszer sem kernek szemelyit, de lehet hogy epp most kerni fognak. Ezt nem tudhatod.

Es gondolj csak bele, neki nem, csak neked lesz belole problemad, hiszen te csinaltad meg.

Ne vallald be, te legyel fontosabb a szamodra es ne o!

2008. nov. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
100%
Maximum azt lehet, hogy bemesz, es ha nemkernek szemelyit, ahogy nalad sem, akkor megcsinalod helyette...Ha kerik, akkor azt mondod, hogy kinmaradt az autoban, es kimesz erte...Es lelepsz...
2008. nov. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Valaki másnak kiadni magad, ki is meríti az okirathamisítást. A következményeket megnézheted a Btk-ban.
2008. nov. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Szebben megfogalmazva a tetted "intellektuális okirathamisítás". Ez egyértelműen büntetendő cselekmény, ráadásul azt is hozzá kell tenni, hogy itt gondatlan alakzat sem áll fenn. Ez szándékos cselekedet.
2008. nov. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!