Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyiket érné meg jobban...

Melyiket érné meg jobban választani? Melyik lenne "jövedelmezőbb"? Bővebben lennt

Figyelt kérdés

Sziasztok!

18 éves vagyok és nem tudom mit tanuljak.Jelenleg középszintű OKJ-t végzek marketing szakon.

Mivel mindig is a szépségipar érdekelt,mindenképp ezen a területe szeretnék elhelyezkedni.Imádom mások arcát kezelni,pakolgatni,ezért úgy döntöttem,kozmetikus,sminkesként kellene a tanulmányaimat folytatni.

A nagyim szerint ne menjek kozmetikusnak,mert nem sok embernek van pénze havonta egy vagyont otthagyni, főleg,hogy otthon is lehet pakolni,maszkot tenni stb.Szerinte a fodrász szakot kellene választanom,mivel oda mindenkinek el kell menni,és csak egy vágásssal festés nélkül is kereshetnék 1-3000 Ft-ot.De engem inkább a kozmetikus szakma érdekelne.

Mindenképpen saját szalont szeretnék.

Ha a lakásunkba alakítom ki a kis szalonomat,azért nem kell bérleti díjat fizetni,de gondolom a pénzéhes kormánynak valamit akkor is kell.

Tudom,hogy az elején sok-sok pénzt kell belefeketetni ( gépek,krémek ) de egy idő után jövedelmező lesz,ha tökéletes leszek a szakmámban,nem ?:)

Vagy inkább válasszam a fodrászatot ?

Véleményekre lennék kiváncsi :) Köszi


2010. nov. 12. 17:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Én a kozmetikus szakmát javaslom jól lehet vele keresni, de csak akkor ha sok ember ismer, és ezáltal már lesz vendégköröd is, és persze jónak is kell lenned. Belegondoltál abba, hogyha otthon alakitanál ki egy helységet akkor ez mennyibe kerülne? Sztem mindennel együtt lenne minimum fél millió, de lehet h keveset mondtam, és ez nem semmi ám ha az anyagi oldalát nézzük. Bár fodrászból is elég sok van, és az is fárasztó tud lenni hogy egész nap állni kell és ugy melózni, de ha jó helyen van az üzlet akkor ez is megéri, de a bérleti díj az itt is sok, mintha kozmetikus szalonod lenne.
2010. nov. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Én úgy gondolom,hogy szerintem jobban megérné befektetni az elején,és kialakítani egy sajátot,mint bérelni havonta rengeteg pénzért. Bár,majd kiderül,hogy hozza a sors :)

Állni meg nem igen szeretek,és szerintem olyan jó kézügyességem sincs :)

2010. nov. 12. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!