Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hány érettségi tárgyat lehet...

Hány érettségi tárgyat lehet választani?

Figyelt kérdés
Tudom hogy van a 4 kötelező tárgy, és azon kívül egy választott. Nekem egy választott tárgyamból már van érettségim, és az érdekelne, hogy ezen kívül még egyet választhatok-e.
2011. szept. 13. 19:49
 1/8 anonim ***** válasza:
43%
annyit választasz, amennyit akarsz, de csak 5 tantárgy pontjait fogják számítani. ha nem így lenne, mindenki bekerülne oda, ahvová szeretne.
2011. szept. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Választhatsz...nekem 7ből van érettségim.
2011. szept. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
43%

Az első válaszoló véleményével vitatkoznék. Orvosira pl kapásból 2 választott tárgyad van, így 6 érettségit néznek. Meg mi az, hogy mindenki bekerülne oda, ahova szeretne? Ezt nem igazán értem. Az érettségi eredmények számítanak, amik nem feltétlenül olyanok, amilyenre szeretném, szóval nem értem ezt a hozzászólást.

Mindenesetre kedves kérdező, annyi érettségit teszel le ahányat akarsz, bizonyos esetekben még akár a dolgodat is megkönnyítheti, mert pl ha TTK biológia szakra jelentkezel, ahova elvileg bekerülsz biosszal és matekkal , de te előre tudod, hogy a matekod rossz lesz és csinálsz egy föcit is mellé, akkor mindjárt a föcit és bioszt fogják számolni. Ahogy neked kedvezőbb és ahogy a követelményben ez benne van :)

2011. szept. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2011. szept. 13. 20:22
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze lehet többől is, nekem van már két nyelvből, most fogom ősszel az informatikát. Ezen kívül "rendes" időszakban tanév végén a törit, matekot, magyart, kémiát és biológiát.

Szóval választani választhatsz annyiból jó hogy a jobbat fogadják el, viszont nagyon vigyázz hogy biztosan legyen időd felkészülni és ne menjen a többi rovására.

2011. szept. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Annyi kérdésem lenne még hogy ha érettségi után jelentkezek OKJ-s képzésre, mellette mehetek egyetemre levelezőn?
2011. szept. 13. 21:21
 7/8 anonim ***** válasza:
mehetsz persze :) csak jól kell összehozni a dolgokat, hiszen levelezőre is be kell járni, viszont én pl olyan OKJ-ra járok, ahol írják, ha hiányzol :S bár az is igaz, hogy hétfőn nincs suli és összesen 20 órám van egy héten :D
2011. szept. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi:)

hát amit én néztem ott levelezőn elvileg vagy péntek délután kéne bejárni vagy szombat egész nap, tehát nem igazán ütközne.

2011. szept. 13. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!