Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy kell levezetni ezt a...

Hogy kell levezetni ezt a feladatot? Egyszerűen nem értem

Figyelt kérdés
Határozzuk meg a p értékét ugy hogy az egyik gyök a másiknak a kétszerese legyen ! x^2 + x + p =0 nem házi feladat csak nem tudom hogy kell levezetni ezt a feladatot :(
2010. nov. 15. 18:42
 1/3 anonim ***** válasza:

az egyik gyök legyen a másik kétszerese...


tehát x1=2x2

visszahelyettesítesz x helyére és kapsz vmit p-re...

sztem

2010. nov. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

másodfokú megoldóképletbe behelyettesítve a=1 b=1

egyik megoldás kétszerese a másiknak..ahhoz kell alakítani a pé értékét (a képletben p=c)



azt is felírhatod h (-1+x)/2=-1-x (itt az x =gyök alatt -4ac)ebből kijön az x értéke visszahelyettesítve a p is

2010. nov. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
felírod a másodfokú egyenlet megoldóképletét, és mivel egyik gyök kétszerese a másiknak, mindkettő nevezőjében kettő lesz, de mivel a kisebbik fele a másiknak, ezért fel tudod írni, hogy blabla/2=blabla, ezután kiesik pár dolog, amíg egy másodfokú egyenletig jutsz, amit, ha kiszámolsz megkapod p-t. én valahogy így csinálnám...
2010. nov. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!