Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen gyógyszer segít, hogy...

Milyen gyógyszer segít, hogy koncentráljak a tanulásra?

Figyelt kérdés

Munka mellett járok egyetemre, szóval eleve fáradt vagyok de van bennem lustaság és koncentrációhiány is bőven.

Van, hogy három egész napom teljesen szabad és mégsem tudok tanulni. Itt van előttem a tananyag és mindig találok valami más elfoglaltságot (megyek eszek valamit, elszívok egy cigit, megnézek valamit a neten, stb).

Van valami gyógyszer, ami segít hogy ha kezembe veszem a tananyagot akkor ne rakjam le öt perc múlva, hanem oda tudjak figyelni rá?


2010. nov. 23. 11:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem gyógyszer kérdése, hanem egészen egyszerűen az önfegyelemé.

Aki valaha járt egyetemre az tudja, hogy minden vizsgaidőszak ilyen: az ember kitakarít, főz egy teát, leszalad egy sütiért, felhívja a barátnőjét, betesz egy mosást stb. Mert nehéz nekiállni a tanulásnak. Mégis némi önfegyelemmel ezt elég sokan megoldották.


Az pedig elég veszélyes dolog, hogy csak úgy valaki ismeretlen ember tanácsára elkezdj gyógyszereket szedni. Ha valóban úgy érzed, hogy szükséged van rá, akkor menj el orvoshoz és vele konzultálj ez ügyben.

2010. nov. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
jaja! Viszont a magne b6 jó a fáradságra. A gyógyszertárban vannak gyógynövényes egyszerű dolgok amik nem igazán minősülnek gyógyszernek. Én is most vizsgázom igaz csak egy okj-s vizsgán ami más de totál le vagyok gyalulva.
2010. nov. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

megértelek, pedig én nem dolgozom, csak az egyetem van, de nagyon nehéz rávenni magam a tanulásra. én a DM-ben vettem egy pezsgőtablettát, ami használni látszik (vagy csak szimpla placebo, mindegy, az eredménye úgy tűnik, megvan):


X-activ a neve, piros henger alakú dobozban van, koffeint, l-karnitint és taurint tartalmaz, az íze kibírható (tipikus pezsgőtabletta-íz, állítólag grapefruitos), 1 hete szedem (naponta 1 tabletta 2,5 deci vízben), annyit vettem észre, hogy órán jobban összpontosul a figyelmem, és este is kevésbé vagyok hulla suli után. Kb. 700 Ft volt, szerintem egy próbát megér.

2010. nov. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

redbull és a mikulás után már csak párat kell aludni karácsonyig! nem egészséges de nálam egy hatékony tanulási módszer :)

gépész

2010. nov. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!