Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Azok közül akik az orvosira...

Azok közül akik az orvosira akarnak menni, kinek van felsőfokú nyelvvizsgája vagy két nyelvvizsgája? Egy emelt szintű érettségi és egy középfokú nyelvvizsga pluszpontjaival mennyi az esély arra, hogy bejutok?

Figyelt kérdés
Szerintetek a nyelvizsga pontszámának 28-ra csökkenésével csökkeni fog a pontszám, vagy pont ellenkezőleg?
2010. nov. 24. 21:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Lényegesen nem fog változni.

De amúgy felv.hu-n vannak kimutatások, hogy a felvettek közül hány % tett emelt érettségit, hányan rendelkeznek nyelvvizsgával stb (legalábbis régebben biztosan volt).


Ha jól sikerül az érettségid, akkor nem ezen fog múlni.

Én anno +5 pontért tettem még egy nyelvvizsgát (hogy 75 helyett 80 pluszpontom legyen), aztán 40 ponttal ponthatár felett voltam:D

De ezt előre nem lehet úgy sem kiszámolni.

Szerintem próbáld a maximumot hozni.

Ha esélyes a nyelvvizsga, akkor próbáld meg.

Ha egyáltalán nem, akkor inkább a felvételi tárgyakra hajts rá.

2010. nov. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az az igazság, hogy egy nyelvvizsgám van, egészségügyi szakközépbe jártam, és ott csak egy nyelvet tanultunk. Eddigi életemben csak egy nyelvet tanultam, a suliban nagyon gyenge volt a nyelvoktatás, úgyhogy csoda, hogy egyáltalán sikerült a középfokú nyelvvizsga, úgyhogy se felsőfokúra és se még egy nyelvvizsgára sincs esélyem.

Őszi érettségin javítottam a pontszámomon, most lenne 433 pontom, de ebből le kell vonni a 7 pontot a nyelvvizsga pont csökkenése miatt az 426, igen ám, de akinek sikerül két nyelvvizsga vagy egy felsőfokú, akkor ha annak ugyanilyen érettségi eredmények mellet 445 pontja lenne. Hol az igazság? Azért nem lehetek orvos, mert rossz középiskolát választottam?

2010. nov. 24. 21:45
 3/7 anonim ***** válasza:

Hova jelentkezel? Mármint Pest vagy vidék? Mert szerintem vidékre 426 pont elég lesz:)


Amúgy itt vannak a kimutatások:

[link]


Szegedre 2010-ben pl. 230 embert vettek fel ÁOK-ra (államilag finanszírozott képzésre).


Kiszámolgattam, hogy kb 50 olyan ember volt, akinek két középfokúja volt.

És ugye 64 ember, akinek felső.

Ha még azt a 13 embert is levonjuk belőle, akik két emeltet tettek (mert ugye nekik is megvan a max 80 pontjuk), esetleg még azt a 8 embert is, akik tanulmányi versenyre kaptak pontot (feltételezve, hogy nekik is 80 pluszpontjuk lett), még mindig van 95 ember, akinek feltehetően nem volt meg az összes pluszpontja.


Huhh. Remélem nem írtam baromságokat:DD

Persze biztosan nem teljesen pontos, de közelítésnek remélem jó:D

2010. nov. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia, én is szakközépbe jártam, nálunk is csak 1 nyelv volt, annak az oktatása is a 0-val volt egyenlő.

Én majd decemberben megyek nyelvvizsgázni, szóval ha minden jól megy, nekem is csak 1 középfokúm lesz. A felsőfokú esélytelen, még egy nyelv szintén.

Nekem még nincs emelt szintűm, szóval én januárban rákapcsolok a bioszra és kémiára.

Vidékre szerintem is elég lesz egyébként a 426, szerintem még egy nyelvet ne kezdj el, inkább vagy a kémiát/fizikát vagy a bioszt próbáld meg még egyszer, ha nem akarod nagyon "kicentizni".

2010. nov. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja, és járok érettségi előkészítőre, ott is inkább az a jellemző, hogy egy középfokújuk van a diákoknak. 1 embernek van 2 felsőfokúja, 2-nek pedig 2 közép. A maradék 10-nek pedig csak 1 közép.
2010. nov. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Addig nincsen semmi baj, amíg az az egy középfokú nyelvvizsga az angol. Ha azonban német vagy bármi más az bukta, ugyanis az orvostudomány nyelve a latin mellett az angol. A felvételinél még nem lenne baj, csak itt az egyetemen, ugyanis kötelező az angol szakmai nyelvvizsga letétele, valamint néha az előadások is sok angol diát tartalmaznak.
2010. nov. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Utolsó: Ne keserítsd már el szerencsétlent még jobban:D A legtöbb egyetemen egy középfokú nyelvvizsga kötelező, és nincs megadva, hogy milyen nyelvből.


Abban természetesen igazat adok, hogy szükséges az angol.

Egyrészt az előadások miatt (mert hát néhány tanár lusta lefordítani, amit a külföldieknek megírt...), másrészt a szakirodalom miatt (főként a diplomamunkánál).

De nálunk van pár ember, akinek csak német/francia nyelvvizsgája van, mégis elboldogul.

Egyrészt az angol nem vmi nehéz, másrészt elég sok szó egyezik a latinnal. Nyáron pedig egy kis plusz ráfordítással fel lehet hozni olyan szintre, hogy amit kell, azt megértse.

Én is marhára elfelejtettem már az angolt (pedig van nyelvvizsgám), így nyáron kénytelen leszek picit foglalkozni vele.

Meg azért az egyetemen is van lehetőség nyelvtanulásra.

Nem kell rögtön leírni, ha nem angolból van vizsgája. Attól még meg lehet csinálni:)


Amúgy utolsó: Melyik suliba jársz?

Csak mert nálunk egy középfokú C kell (nem kötelezően angol), Pesten pedig "A diploma kiadásának feltétele: egy angol, német, francia, spanyol, olasz vagy orosz nyelvből C típusú középfokú állami vagy azzal egyenértékű nyelvvizsga és legalább egy alapfokú egyetemi záróvizsga letétele. (Ezek közül az egyik kötelezően az angol.)"


A másik kettőt pedig nem tudom, és most nincs türelmem kikeresni, azért kérdem:)

2010. nov. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!