Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha btk-n minort választok,...

Ha btk-n minort választok, akkor mindenképp tanár leszek?

Figyelt kérdés
Most vagyok elsős, fogalmam sincs hogy működnek ezek a dolgok.Nyelvszakon vagyok.
2010. dec. 4. 16:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Tanár csak a Pepszi minorral leszel (pedagógia-pszichológia).
2010. dec. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem, tanár akkor leszel, ha tanárképes(!) minort végzel el, és mellé elvégzed a PEPSZI-t, ami asszem 10 kredit, utána ha megkapod a diplomát (ba), nem taníthatsz sehol, ahhoz el kell végezni a mesterszakot.
2010. dec. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Tanár csak a Pepszi minorral leszel (pedagógia-pszichológia)."


- Na, ezt nem is értem, honnan jött. Egy másik tanárképes szak minorját kell elvégezni.


És kérdésedre válaszolva: nem, nem leszel feltétlenül tanár. Ugyanúgy folytathatod a dizsciplináris képzést is akár, de akár azt a szakot is tanulhatod tovább, amire a minorod feljogosít.

2010. dec. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tehát, ha felveszek egy másik nyelvet minornak, ugyanúgy lehetek fordító mintha a specializációt választanám?
2010. dec. 4. 16:59
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, éppen erről van szó.
2010. dec. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Bocsi,még egy kérdés: nem létezik, hogy bármiféle képesítés nélkül lehetnék fordító. Akkor gondolom el kell végeznem valamit még. Igaz?
2010. dec. 4. 22:07
 7/7 anonim ***** válasza:

"Tehát, ha felveszek egy másik nyelvet minornak, ugyanúgy lehetek fordító mintha a specializációt választanám?"


- Fordító és tolmács szakhoz még csak nyelvszakra sem kell járnod. Fordító meg úőgy leszel, hogy egyrészt jól tudod az adott nyelvet, másrészt képes vagy abban a regiszterben jól fogalmazni. Utóbbihoz szaktudás és olvasottság kell. Akit ismerek fordító, mind ilyen. Nem végeztek el külön képzést ezért, csak rohadtul értenek az adott területhez.


Nem tudom, milyen fordító lennél, de ez igazából így működik.

2010. dec. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!