Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valóban 60 napot kell dolgozni...

Valóban 60 napot kell dolgozni, hogy megkapd az érettségit?

Figyelt kérdés
Ma hallottam 2 tanáromtól is, hogy új törvénynek akarják behozni, hogy 60 nap közmunkára kell mennie a diákoknak, hogy megkapják az érettségijüket. Kérdem én, akkor minek tanulunk, ha még munkával meg is kell váltanunk az érettségit, és mi lesz a közmunkásokkal?! Rengetek érettségizőnek kéne akkor munkát adni és a közmunkásként dolgozóknak nem lesz munkahelyük. Meg egyéb "elit"iskolákból ki fog szemetet szedni az utcán? Vagy a következő törvény az lesz, hogy a munkát meg pénzzel lehet helyettesíteni? RÖHEJ!
2010. dec. 7. 16:03
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

1.) Még nem biztos, hogy ezt be fogják vezetni

2.) Annak idején a szüleinknek építőtáborba kellett járniuk, mégse hisztiztek, hanem próbálták élvezni a helyzetet

3.) Nehogymár így fel legyetek háborodva egy kis önkéntes munkától! Senki nem fog beleszakadni abba, hogy néhanapján elmegy mondjuk egy-egy idős nénihez, és bevásárol neki, vagy egy állatmenhelyen megsétáltat egy kutyát...

Megértem, hogy ezt az időt akár tanulással is tölthetnétek, de tegyétek a szívetekre a kezeteket: tényleg tanulással töltenétek ezt az időt, vagy msn-nel, tévével, haverokkal, vagy akár gyakori kérdésekkel...

És pontozzatok le nyugodtan, de saját példámból látom: ha annak idején minket is elküldtek volna ilyen munkára, akkor sokkal jobban megbecsültem volna azt a pénzt, amiért a szüleim megdolgoztak, és nem éreztem volna természetesnek, hogy anyu/apu ad, mert megteheti.

2010. dec. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
51%

pont olyan oktatja ki az ide írókat aki semmilyen önkéntes munkára nem jelentkezett és csak a pénzt szórja? Vicces már ne is haragudj meg...

Amúgy meg ez nem önkéntes munka hanem kötelező robot a semmiért legalábbis az én esetemben... mert ez egyáltalán nem kutyasétáltatás meg ilyenek lesz...

2010. dec. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Utolsó, én szívre tett kézzel nyugodtan mondhatom, hogy tanulással töltöttem az érettségi előtti két évet, főleg az utolsó pár hónapot... Nyelvvizsgára, emelt biológia érettségire, és plusz kémia érettségire is készültem, mert az orvosira csak így lehet bejutni, és még így is a határon voltam, és 4 ponton múlt, hogy bejutottam. Az orvosira készülést gyakorlatilag keresztbe törte volna az ilyen kötelező munka, mert elvette volna az időm a tanulástól. Nem csak a "lusta" diákokra vonatkozna ez a munka, hanem az olyanokra is, amilyen én voltam/vagyok. Szerencsére tavasszal már leérettségiztem, így rám már nem vonatkozna ez az idióta tervezet.
2010. dec. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
*javítom, utolsó előtti
2010. dec. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

10.18 megkérdezhetem, hogy hány éves vagy? Azt mindenesetre sejtem, hogy a fővárosban laksz, már csak a stílusodból is.

Én már elég régen leérettségiztem, de képzeld, mellette jártam önkéntes munkára, önként. Mert élveztem, hogy segíthettem az embereknek. Önként "robotoltam" a könyvtárban délutánonként, és segítettem a könyvtárvezetőnek számítógépre vinni a katalógust, én önként "szakadtam bele" abba, hogy a "fogadj örökbe egy nagymamát" program keretében Sári néninek heti kétszer vittem a piacról krumplit meg salátát. Mit gondoltok, milyen munkát fognak rátok bízni? Nem követ kell fejtenetek...

14 éves korom óta minden nyáron dolgoztam, így az anyu-apu pénzét csak példának írtam, engem nem támogattak így a szüleim. Ha kértem tőlük pénzt, akkor kaptam, de tény, hogy nem becsültem annyira a pénzt, amíg nem kellett nekem is megdolgoznom érte.

Különben is, azok az emberek, akik önkéntes munkát végeznek, sokkal magasabb boldogságindexszel rendelkeznek, mint azok, akik le se szarják, hogy mi történik a környezetükben. (Lásd: Magára hagyott generációk című könyv.) Nem tudom, hogy a mai fiataloknak miért esik nehezére minden, és hogy miért kell folyamatosan lázadni...

2010. dec. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

"10.18 megkérdezhetem, hogy hány éves vagy? Azt mindenesetre sejtem, hogy a fővárosban laksz, már csak a stílusodból is.

Én már elég régen leérettségiztem, de képzeld, mellette jártam önkéntes munkára, önként. Mert élveztem, hogy segíthettem az embereknek. Önként "robotoltam" a könyvtárban délutánonként, és segítettem a könyvtárvezetőnek számítógépre vinni a katalógust, én önként "szakadtam bele" abba, hogy a "fogadj örökbe egy nagymamát" program keretében Sári néninek heti kétszer vittem a piacról krumplit meg salátát. Mit gondoltok, milyen munkát fognak rátok bízni? Nem követ kell fejtenetek...

14 éves korom óta minden nyáron dolgoztam, így az anyu-apu pénzét csak példának írtam, engem nem támogattak így a szüleim. Ha kértem tőlük pénzt, akkor kaptam, de tény, hogy nem becsültem annyira a pénzt, amíg nem kellett nekem is megdolgoznom érte.

Különben is, azok az emberek, akik önkéntes munkát végeznek, sokkal magasabb boldogságindexszel rendelkeznek, mint azok, akik le se szarják, hogy mi történik a környezetükben. (Lásd: Magára hagyott generációk című könyv.) Nem tudom, hogy a mai fiataloknak miért esik nehezére minden, és hogy miért kell folyamatosan lázadni..."


1.messze nem vagyok fővárosi, úgyhogy el vagy tájolva.

2.Ezeket azért csináltad mert szeretted csinálni, de nekem a nyaram 1/3-ada rámegy erre a hülye kötelező robotra mikor nem is szeretném ezt csinálni! Ne érts félre szívesen mennék én is munkára de nem kényszerből meg pláne nem olyanra amilyenhez nincs kedvem. Szóval nem arról van szó hogy lusta lennék egy kis munkára, csak olyat nem akarok amihez nincs kedvem ez meg olyan lesz, meg mondom még csak fizetni sem fizetnek érte pedig olyan lesz mint a dolgozó embereknek 8-10órás kemény munkanapok minden nap! Szóval munka és munka között is van különbség! Amit az ember szeret csinálni olyanra szívesen megy, de ugye amit rákényszerítenek úgy hogy nincs is kedve hozzá hát... Legalább akkor fizetnének ki érte...

és nagyon tévedsz engem érdekel a környezet, én lennék a legboldogabb ha valami környezeti munkára mehetnék és kiválthatnám azzal ezt... Meg azt szívesen is csinálnám.

2010. dec. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Kedves 10:29, én is elég sok önkéntes munkát végzek, de nem hiszem, hogy ezt pont érettségi előtt kéne csinálni.

És abban sem vagyok biztos, hogy a kötelező munka hatására hányan kedvelik majd meg az önkéntességet, ami a kötelezőséggel a lényegét veszíti el.

Mindegy, nekem már csak érettségiztetnem kell, nem érettségiznem. :-)

2010. dec. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Gyerekek, 60 óra, az 7 és fél nap munka. Komolyan ezen háborogtok? Nemár.
2010. dec. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Ezekkel az idióta új törvényekkel csak azt érik el, hogy az ember mégjobban itt akarja hagyni az országot. Kezd ijesztő lenni amit művelnek. (És való igaz hogy 60 óra nem a világ vége, de attól még ez hülyeség.)
2010. dec. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Én ma hallottam... meg a többi osztály társam is... egyszerűen lefagytunk, nem akartuk elhinni... nem arról van szó, hogy nem érdekel, minket a környezet, máskor is terveztük, már, hogy besegítünk menhelyen például, de érettségi előtt?

És ez ennek a függvénye lesz? És komolyan, ha olyan feladat, lesz, hogy az idős néniknek bevásárolni, akkor ki fogja leigazolni, hogy teljesítve van? Hogy lesz ez nyomon követhető? Sehogy, szerintem... Sokan elfogják lógni... azok a bizonyos lusta diákok... a lelkiismeretes meg végig csinálja, de ez rá nem lesz akkora nevelő hatással.

2010. dec. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!