Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy osztálytársam, aki barátnő...

Egy osztálytársam, aki barátnőm (volt) mai dolgozat kiosztás után azt mondta lényegében, hogy nem élhetek meg az ő tudásából. Miért mondta?

Figyelt kérdés
Párszor tényleg megkértem, hogy segítsen (előttem ül a másik barátnővel). Megkérdeztem, hogy neki hogy-hogy ötös lett, ha csomó feladatot 'nem tudott'. Erre volt a reakció az, (már pontosan nem tudom melyik szót használta), hogy tanuljak.
2010. dec. 16. 17:15
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
De nem kötelező neked súgni! És neki sem! Velem is ezt csinálták az idióták, aztán ha nem segítettem meg jól lecsesztek a szünetben... amúgy meg az osztálytársaid gondolom nem a családod, szóval rossz kategóriát választottál.
2010. dec. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

ma 17:31-nek


Azért ha valaki már ezt mondja,akkor az illető már egyszer vagy kétszer segített,hanem állandóan..Bizony egy idő után bosszantó ,hogy amíg az egyik otthon tanul,és inkább lemond programokat csak azért,hogy felkészüljön egy dogára addig a másik szórakozik,és utána tőle várják a segítséget...

Egyébként én egyszer úgy jártam,hogy Félévi kémia nagy dogánál mindenki engem bökdösött,hogy gyorsan számoljam ki az eredményt az A és B csoportnak is..Mivel segítőkész vagyok,így épp hogy be tudtam fejezni a saját dogámat..A végeredménynél én voltam a legjobban meglepve,hogy sok embernek ötös lett akiknek én számoltam ki a kémiai eredményt,én négyest kaptam..Megkérdeztem a tanárt,hogy miért is? A válasz az volt,hogy ha már ennyi mindenkinek írtam puskát akkor az én dolgozatom lehetett volna körültekintőbb...Szóval magamra nem maradt idő...

Na ezért unja meg az ember az állandó segítséget,mert nem más tollával kell ékeskedni...

2010. dec. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

jaj ezt most csak úgy írod, hogy mentsd magad szerintem...


amúgy el mesélek valamit, csak, hogy nehogy úgy járj te is...


Volt egy osztálytársam, de halljátok minden magyar dogánál veregette az előtte ülő hátát, hogy "segítsél, már, de mondjad már, hallood segítsd már" persze segített neki, mert egy vissza húzódóbb emberke volt és a balhét sem szerette.


Nagyon elegem lett, és a következő dogánál hangosan kimondtam a nevét hogy: "hogy lehetsz ilyen roh@dék, hogy veregeted állandóan xy hátát, hogy segítsen, ezért kapsz csak jó jegyeket, mert kizsarolod a segítséget"


na onnantól kezdve nem veregette a hátát, mert minden dogát a tanári asztalnál kellett írnia:D:D:D

2010. dec. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Ez a dolog akkor működik jól ha kölcsönös. Ugyanannyit segít az egyik a másiknak, mint amennyit a másik az egyiknek. Amúgy az igaz hogy 0 tudással ne ülj be mögé és kérdezd meg hogy bocsi mi az 1,2,3,4,5,6,7,8 feladat... Tényleg nagyon idegesítő tud lenni mikor valaki semmit nem tud és mindent kérdez. Az is baj ilyenkor, hogy sokszor azt cseszik le aki súg, én pl. nem egyszer jártam így.


Próbáld meg megtanulni amit kell, és csak néha-néha kérdezni. Segíts ugyanannyit másoknak mint amennyit neked segítenek.

2010. dec. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Nem szoktam semmi tanulással elmenni dogát írni. Kb két feladat hibádzott a dogámnál, és arra kérdeztem rá...


Volt olyan, hogy infón én csináltam meg helyette a beadandót egy órán úgy, hogy még az enyémet is megcsináltam, és nem ez volt az első, hogy segítettem neki...

2010. dec. 16. 17:47
 16/20 anonim ***** válasza:

lehet, hogy nem volt biztos benne ő sem, hogy jól számolt vagy jót írt, és nem azért nem merte lesúgni, mert a tanárnak az sokkal jobban feltűnik, ha ketten is ugyanúgy rontják el, minthogy mindketten jól csináltátok.

amúgy ha ő nem segít neked, akkor te se segíts neki, és nincs belőle sértődés. És tanulj.

2010. dec. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
velem is mindig ez van állandóan azt hallom h "segíts már"" én meg egyszer véletlenül rosszat mondtam és 5 gyereknek rossz lett :P
2010. dec. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Talán már unja, hogy a nyakán lógsz, talán tényleg a barátod, és ezért akar rávenni, hogy tanuljál. Szerintem tanuljál.
2010. dec. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Vagy kölcsönösen segítetek egymásnak - nem súgás formájában, órán, hanem együtt tanultok, vagy békénhagyjátok egymást.


Nem szeretik sehol, a mások hátán felkapaszkodott emberket, ezt jegyezd meg jól.

2010. dec. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Középsuliban én is végig túl jószívű voltam, súgtam-segítettem mindenkinek , de egy idő után tényleg besokall az ember, főleg mikor a többiek már el is várják, és természetesnek érzik, hogy segítesz nekik... Én úgy voltam vele, hogy ha belefért az időmbe és biztos voltam a válaszban, akkor megsúgtam a választ annak aki kérdezett, meg tudtam hogy néha én is kerülök ilyen helyzetbe és bár tudom hogy nem túl erkölcsös dolog, én is fogadtam már el ilyen módon segítséget.


Aztán érettségin mögöttem egy olyan lány ült, aki megszokta, hogy ha kérdez, én súgok neki (= minden dogánál). Érettségi közepén is nekiáll suttogni ott mögöttem, hogy toljam a lapot a pad szélére, mutassam fel, forduljak oldalra és súgjak neki... úgy csináltam mint aki meg se hallotta. Vizsga után persze kérdezi, hogy hát miért nem segítettem. Azért basszus, mert ez egy érettségi, ha lebukunk akkor nem csak egy sima egyes kerül a naplóba... de ő már annyira megszokta, hogy mindig segítek, hogy ezt szó szerint sértésnek fogta fel... vigyázz hogy te nehogy eljuss erre a szintre!


A másik amit utálok, mikor valamelyik válaszomban nem vagyok biztos, és azt kérdezik a többiek - olyankor én is rá szoktam mondani, hogy "nem tudom", hiába van nekem beírva egy esetlegesen jó válasz. Egy, mert nem szeretnék hibás infót továbbadni, kettő, ha tényleg rossz, akkor elég feltűnő hogy körülöttem mindenki ugyanazt a hülyeséget írta... Szóval nem biztos választ én sem szeretek továbbadni, megértem a barátnődet.

2010. dec. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!