Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » FONTOS TANULÁSSAL KAPCSOLATOS...

FONTOS TANULÁSSAL KAPCSOLATOS KÉRDÉS. (? )

Figyelt kérdés
2-os vagyok, gimibe járok. Mikor hazajövök suliból mindig elhatározom magamban, hogy most megtanulok mindent. Telik az idő, mindig csak eltolom a tanulást. Mindig azt gondolom, hogy "majd megcsinálom később". Este 10óra körül már szarul érzem magam, mert semmit sem tanultam. Ekkor mindig beállítom a telómon az ébresztőt 6 órára, hogy majd akkor átnézem a dolgokat. Nem tudom magam rávenni a tanulásra, csak akkor ha már minden kötél szakad. Elég kemény iskolába járok, de így is négyes tanuló vagyok 1-2db hármassal, néhány ötössel. Hogy tudnék változtatni ezen? Hogy vegyem rá magam a tanulásra? Válaszokat köszönöm! 16/f
2010. dec. 16. 22:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én is így csináltam. Már 40 múltam, és még mindig így csinálom, de már van pár diplomám, egy vörös is. Azért szólj, ha rájöttél a megoldásra. :-)
2010. dec. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Kössz a választ, kicsit megnyugtatott.

És hogy sikerült megcsinálni a diplomákat ezzel a "tanulási" módszerrel ha szabad tudnom? :D

2010. dec. 16. 22:35
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a diákok 99%-a így van ezzel, mint te, köztük én is, egyszerűen nem tudom rávenni magam a tanulásra, pedig tudom, h kellene, meg hogy magamnak tanulok, szeretném is megtanulni, de egyszerűen nem megy:/ Remélem lesz megoldás erre:) 18/L
2010. dec. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Annyira bírom ezt a kérdést. Megoldás: ráveszed magad. Ne várd, hogy majd a sült galamb berepül a szádba és vki megmondja a tuti receptet, hogyan kell rávenni magad. Nincs tuti recept. Ha érvényesülni akarsz az életben akkor a) pokoli mázlistának kell lenned, b) beállsz bűnözőnek c) tanulsz. Máshogy nem megy. Ha nem tartod valószínűnek, hogy érettségi után megnyered a lottóötöst, vagy nem örökölsz egy szállodaláncot/autógyárat, morális okokból pedig nem vállalod a bűnözést, akkor marad a tanulás.

És hidd el, becsüld meg amíg gimis vagy, ennél már csak rosszabb lesz. (Tapasztalat)

2010. dec. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

beveszek 2 biotech power forcet és éjjel 2 ig tanulok!

koffein és taurin tabi, én azzal oda tudom tenni magam :)

ezt természetesen csak vizsgaidőszakban...

f21

2010. dec. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy csak akarat kérdése. És azt is gondolom, hogy ennél csak nehezebb lesz, mivel általános suliba is visszavágyom, sokkal jobb volt az is.

Aki még hasonló problémával küszködik az írjon.

Esetleg, ha valakinek sikerült megoldani valahogy ezt a problémát, vagy valami jó tippet tud az mindenképp írjon! Köszi

2010. dec. 16. 23:09
 7/12 anonim ***** válasza:

még valami!

ez a majd megcsinálom a dolog gondolom mindenhol megvan, de le kell ülni és el kell kezdeni :)

2010. dec. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Várd meg az egyetemet, ott mág hf et sem kell csinálni. A tanár örül ha bemész. Csak kollokválni kell.
2010. dec. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nálam is alapvetően abból állt gimiben a tanulás, hogy szünetben elolvastam a tananyagot. Már általánosban sem tudtam magam rávenni, hogy a hétvégi házit már péntek délután megcsináljam, vagy ilyesmi... mindig csak vasárnap este. Rajzórán csak ültem a rajzlap felett a két órából egy és háromnegyeden keresztül, mire eldöntöttem, mit is szeretnék rajzolni, aztán mindig otthon kellett befejeznem, persze következő heti óra előtt este tízkor, vagy szünetben azt is... otthoni fogalmazás dettó. Érettségin a kilenc oldalas irodalomdolgozatomból a harmadik óra végén (négy óránk volt rá) kicsit több, mint egy oldal volt kész, ötöt konkrétan az utolsó 25 percben írtam.

Viszont órán mindig figyeltem, úgyhogy kimondottan jó tanuló voltam.


Válassz olyan egyetemet és olyan szakmát, ahol nem nagy adatmennyiséget kell megtanulni, hanem összefüggéseket megérteni vagy valami kézzelfoghatót "produkálni", és ami a legfontosabb, olyan legyen, ami önmagáért is le tud kötni, nem csak azért, mert "tanulni kell".


Szerintem ez a halogatós viselkedés kb. olyan, mint mondjuk egy alkoholfüggőség vagy hasonló, nagyon nehéz változtatni rajta, erős akarat _és_ erős motiváció szükséges hozzá. Én ismerek olyat, akinek sikerült, de én a mai napig ilyen maradtam. Van egyébként ennek előnye is: építészmérnök vagyok, és mivel mindig mindennek túl későn fogok neki, félelmetes munkatempóra lettem képes... (rajzzal ugyebár nem történhet meg, ami a tanulással, hogy tudniillik mázlid van a tételhúzásnál... ha nincs kész reggel, kivégeznek és kész, mikor már látszik az akasztófa, na akkor bezzeg össze tudom magam kapni) és a végeredmény az lett, hogy az átlag hallgatókhoz képest sokkal több "magánéletem" lett, de persze sokkal több stressz árán.


Azért ha valaki megírja, hogy hol osztják a csodaszert, akkor csatlakoznék az elsőhöz, én is kérném a címet...

;)))

2010. dec. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Várd meg az egyetemet, ott mág hf et sem kell csinálni. A tanár örül ha bemész. Csak kollokválni kell."


Ahamm, előadáson. De azért azt ne felejtsük el, hogy szemináriumok is vannak azon a bizonyos egyetemen, ahová nem egy beadandót kell írni. Szóval na.

2010. dec. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!