Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kérdésem német nyelv tanulássa...

Kérdésem német nyelv tanulással kapcsolatos, mit jelent pontosan a kérdésbe a Ist der. A valódi kérdés Ist der vogel rot?

Figyelt kérdés
2011. okt. 25. 14:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Az ist a létige E/+ jelen idejű alakja, a der a hímnemű névelő.

Tehát: Piros a madár?


Magyarban E/3-ban nem tesszük ki a létigét, E/2-ben lehet, hogy könnyebb megérteni: Bist du rot? -Piros vagy?



Vagy, ha tudsz angolul (bár szerintem akkor ilyet nem kérdeznél): Is the bird red?

2011. okt. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, még egy kérdésem lenne hogy a válaszba mért úgy jelenik meg hogy Ja, es ist rot. Ahogy én fordítanám hogy :Igen ő piros ez így jó fordítás? Igazából most megyek bele a német nyelvbe a Rosetta Stone progival nagyon jó de kicsit hiányos ebből a részből. A ragozás nagyjából megy a választ előre is köszi.
2011. okt. 25. 19:47
 3/7 A kérdező kommentje:
És még az ist-el kapcsolatba mért kell oda mindig csak azért mert létige az mit takar pontossan, nagyon kezdő vagyok és nem tudok a magyaron kívül semmilyen nyelven,a német nagyon kezdetleges.
2011. okt. 25. 19:55
 4/7 anonim ***** válasza:

Azt javaslom, hogy nyelvtanárral tanulj, mert ha ennyire alap dolgok hiányoznak (nem bántásból írom), akkor nem fogsz tudni haladni. A nyugat-európai nyelvekben a létigét mindig ki kell tenni (az oroszban például egyáltalán nincs), a magyarban pl. E/3-ban nem. Tehát:

Én piros VAGYOK.

Te piros VAGY.

A madár piros Ø.


Mi pirosak VAGYUNK.

Ti pirosak VAGYTOK.

A madarak pirosak Ø.


E/3-ban nem kell létige. A németben:


Ich BIN rot.

Du BIST rot.

Der Vogel IST rot.


Ott jelölik a létigét. Ezt egyszerűen meg kell tanulni. Amúgy: Ja ER ist rot, mivel DER a névelője, arra pedig hímnemű alakkal utalunk vissza.


Szerintem keress egy magántanárt! Jó tanulást!:D

2011. okt. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a segítséget(így is sokat segíte(tt)él) gyors le is mentettem magamnak. Nekem drága lenne csak a netre támaszkodhatok tanulási ügyben, de ilyen infok-al nem nagyon van rá szükség próbálok autónom lenni.
2011. okt. 26. 07:05
 6/7 Makacs Kun válasza:
Javaslom, hogy könyvtárból kölcsönözz ki egy magyaroknak írt kezdő német nyelvkönyvet, hogy a nyelvtanukat könnyebben megértsd.
2014. jún. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Tudom nagyon régi a kérdés ,de hátha valakinek még jó lesz.

Én azt javaslom ,hogy elsőnek a létigét tanuld meg mindig.Teljesen felesleges mást mivel a létigével az igeidőknél is találkozhatsz.

Ahogy látod a példában amit írtál , milyenségre kérdez a kérdés, nem pedig egy cselekvésre , ebből fakadóan létigével kérdezel.

Az angolban én a németben a létigének a funkciója megegyezik.

A létigét használhatod ha az időt szeretnéd megmondani, magadat jellemezni , például az időjárásnál stb. Tudom , hogy németre vonatkozik a kérdés ,de a funkciója teljesen azonos az angoléval .

PL: she is tall-magas (állítom) / Kérdésnél Is she tall?-Ő magas?

látod igazából nem történt semmi extra csak a létige helye megváltozott mint a te német mondatodban és arra milyenségre kérdezett rá, ehhez pedig szükség van a létigére.

2022. máj. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!