Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Írnátok nekem matematikával,...

Írnátok nekem matematikával, vagy tudománnyal, vagy tanulással kapcsolatos idézeteket?

Figyelt kérdés
Matekból az a házi, hogy írjunk egy lelkesítő idézetet a füzet elejébe, de nem igazán találtam egy jót sem. (gimis vagyok)
2010. febr. 16. 20:04
 1/6 anonim ***** válasza:
"A matematika az egyetlen eszköz arra, hogy saját magunkat az orrunknál fogva vezessük" Albert Einstein (asszem)
2010. febr. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A matematika a kulcs és az ajtó a tudományokhoz.(Galileo Galilei)


A matematikus abban különbözik a többi természettudóstól, hogy mesterségét bárhol gyakorolhatja, nincs szüksége laboratóriumra, sem különleges eszközökre.(Paul Hoffman)


Meg akarom tudni, mi lakozik az emberek szívében, miért ragyognak a csillagok, és miért szabja meg a dolgok rendjét a számokban lakozó pitagoraszi erő.

(Bertrand Russell)

2010. febr. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A matematika a kulcs és az ajtó a tudományokhoz.

Galileo Galilei

A matematika az a tudomány, amely levonja a szükséges következtetéseket.

Benjamin Peirce

Pont az, melynek már részét felfogni se tudnád,

Megnyújtod, s karcsú egyenes fut bármely irányban.

Sík felület születik, ha meg is duplázza futását:

Széltében terjed, nem nyílik meg soha mélye.

Két-két sík a szilárd testet jellemzi, kiadja

Hosszúságát és szélességét, meg a mélyét.

Kockának, köbnek hívják s négyzetlapú testnek,

Bárhogy esik, mindig jól látni a részeit ennek;

Ha síkot foglal be magába, a szöglete épp nyolc.

Janus Pannonius

Ez itt most gyök, vagy a számok beálltak az eső elől?

Róka Sándor

A természet nagy könyvében csak az tud olvasni, aki ismeri azt a nyelvet, amelyen e könyv írva van, és az a nyelv: a matematika.

Galileo Galilei

Önmagáért szeretem a matematikát, s szeretem mindmáig, mert nem tűri a képmutatást és a homályt, azt a két dolgot, melyektől a legjobban borzadok.

Stendhal

Ne bánkódj, ha gondjaid vannak a matematikával, biztosíthatlak, az enyémek sokkal nagyobbak.

Albert Einstein

Matematikából mindig gyenge voltam. A tanáraim legtöbbször nem ismerték fel a válaszaimban rejlő iróniát.

Calvin Trillin

A matematikában az ember nem megérti a dolgokat, hanem megszokja.

Neumann János

Egy matematikai elméletet - mint egyébként minden más dolgot - könnyebb felfogni, mint elmagyarázni a szépségét.

Arthur Cayley

Ami olykor világos... és olykor homályos valami,... az a matematika.

Lakatos Imre

A matematika a tudományok királynője és a matematika királynője a számelmélet.

Carl Friedrich Gauss

A természet nagy könyve a matematika nyelvén íródott.

Galileo Galilei

A matematikusok olyanok, mint a franciák: bármit mondasz nekik, nyomban lefordítják a saját nyelvükre, és voilá! az már teljesen más.

Johann Wolfgang von Goethe

Azoknak, akik nem ismerik a matematikát, nehézséget okoz keresztüljutni a szépség valódi érzéséhez, a legmélyebb szépséghez, a természethez... Ha a természetről akarsz tanulni, méltányolni akarod a természetet, ahhoz szükség van arra, hogy értsd a nyelvét, amin szól hozzád.

Richard Feynman


Na ennyi elég lesz? :D

2010. febr. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
46%
Utolsó vagyok: Amúgy két perc guglizásba került. Ennyit rólad. Szánalmas...
2010. febr. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"Utolsó vagyok..."-nak


Nem tudom miért kell szidni állandóan a kérdezőt? Te is elég szánalmas vagy, mert képzeld nekem guglise kell hozzá, hogy vagy tizet írjak. Tudom én is szánalmas vagyok meg csíra.

2010. febr. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Pff...szánalmas a tudod kid...nem azt mondtam h nemtudok idézeteket keresni, hanem h nemtaláltam egyet se, ami igazán teccene...és a tieidben sincs ojan.ennyit rólad. különbenmeg...mind1.haggyuk -.-
2010. febr. 26. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!