Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért mondják, hogy minden...

Miért mondják, hogy minden évben egyre alacsonyabb szinten vannak a gólyák az egyetemeken, főiskolákon, amikor a ponthatárok meg folyamatosan növekednek?

Figyelt kérdés
Már lassan mindenkinek van két nyelvvizsgája, meg két kitűnőre megírt középszintű érettségije, ha nem egy emelt, a ponthatárok nyilván nem véletlenül olyan magasak. Viszik a 479 pontjukat... Így mégsem lehetnek olyan hülyék.
2010. dec. 18. 08:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kik mondják?
2010. dec. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy a ponthatárok emelkednek, de költséges képzése már 200 ponttól (ami nevetséges) felvesznek embereket, és ez igenis azt jelenti, hogy romlik a színvonal..
2010. dec. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Például mert az egyetemi oktatók kénytelenek szembesülni a valódi tudásukkal. A ponthatárok önmagukban meglehetősen semmitmondóak, ha nem teszed mellé pl. az érettségi nehézségét. Az én időmben MINDENKINEK két tárgyból kellett felvételiznie, ami a mai emelt szintnek felel meg. Most meg ezért van a felháborodás, hogy ezt vissza akarják hozni.
2010. dec. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Lexikális tudásuk van, azt hamar elfelejtik és kész..


Ugyanígy a nyelvet se tudják rendesen, csak papíron..


A többségre vonatkozik ez.

2010. dec. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

hogy évről évre az tán túlzás, de tuti esett a színvonal a régebbi időkhöz képes, hiszen mára már az érettségizők majd fele megy továbbtanulni minden évben.


Egyébként egy konkrét példa, hogy csomó egyetemen van már felkészítő kurzus, amin a középiskolás dolgokat tanítják, azokat, amiket elvileg a gimiben kellett volna már megtanulniuk, csak mégsem tudják.

2010. dec. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen divat egyetemre jönni. Az is egyetemre jön aki nem akar, csak van elég esze, vagy pénze hozzá. Az egyetemisták 60-70%-a csak bulizni jön az egyetemre, meg ilyen divat. Én azon akadok ki, amikor bemegyek egy vizsgára, és vizsga előtt elbeszélgetek pár diáktársammal, és felháborodva panaszkodnak, hogy a hülye tanár, hogy képzeli, hogy ők elolvasnak egy-két-három könyvet az ő vizsgájára, amikor vannak más vizsgák is...

Főleg azon tudok kiakadni, amikor év közben panaszkodnak egy-egy tanár szigorára, hogy de kemény, meg de megbuktat, és én is elkezdek félni, hogy tényleg genyózik, aztán azt tapasztalom, hogy segítőkész, meg simán átlehet nála menni, ha tényleg tanul az ember. Szóval itt nem a ponthatárokat kéne tologatni, hanem motivációs beszélgetéseket visszahozni, vagy jobban kiszórni menet közben az embereket.

2010. dec. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak megsérteni, de ma az érettségi nevetségesen könnyű, még az emelt szintű vizsga is. A nyelvvizsgát is gyerekjáték letenni, az anyagi oldala kérdésesebb már (spec nekem az, mert egész egyszerűen nincs rá pénzem, de megoldom hamarosan). Épp ezért a pontok semmit sem jelentenek.
2010. dec. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A ponthatárok önmagában attól is növekedhetnek, hogy többen jelentkeznek, és attól is, hogy könnyebbé válnak a vizsgák, így aztán mindenkinek több pontja van, tehát a ponthatár is fentebb lesz. Meg attól is, hogy kezd "bejáratódni" az új érettségi, egyre jobban tudják a tanárok és a diákok is, hogyan lehet jól felkészülni rá. (Nem tudás, hanem technika szempontjából értem.)


Ezek közül egyiknek sincs igazán köze a diákok valódi tudásához.

2010. dec. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem ez a nagyobb, nevesebb egyetemekre azért nem igaz, hogy annyival butábbak lennének a gólyák. Viszont az igaz, hogy egy főiskolára már 250 pont körül be lehet kerülni, amit még egy hülye is összeszed. Illetve szerintem a középiskolák, gimnáziumok tanítási módszere romlik, de folyamatosan, kevesebbet és nem jól tanítanak, ez is lehet egy oka annak, hogy hülyébbnek tűnnek a diákok. Meg egyre kevésbé várják el, hogy a diák gondolkodjon, nem tanítják meg, hogy hogy kell, csak bevasaltatják az anyagot.
2010. dec. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!