Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Önkéntes segítő gyakorlat...

Önkéntes segítő gyakorlat nevű "tantárggyal" van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés
2010. dec. 22. 21:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezt hol tanulod hol van ilyen "tantárgy"?
2010. dec. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
széchenyi egyetemen,szabadon választható és 4 kredit
2010. dec. 22. 21:41
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

én ELTÉ-n vagyok önkéntes segítő, bár nem jár érte kredit, tárgyként sem szerepel.

hátha hasonlóról van szó nálatok is:

szabadidőmben beosztanak olyan érzékszervi fogyatékos [látás- vagy mozgássérült] hallgató mellé, aki igényli a segítséget, kísérést. pl. egyik épületből másikba átmegyünk, segítek tálcával lavírozni az étteremben, elhozom a kulcsokat a portáról, helyre rakom a szemétkedő és lusta portásokat, stb.

nálunk a pedagógiai és pszichológiai kar szervezi az ilyesmit.

kérdezd meg a HÖK-öt, mi ez. vagy ETR-en/Neptunon fórumban járj utána. :)

2010. dec. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi a választ,nálunk úgy tudom hogy ez intézményen kívüli dolog,szintén hátrányos helyzetűekkel,ill idősekkel kell foglalkozni amennyire én tudom
2010. dec. 22. 21:59
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a SZE-n szereztem két diplomát. Néhány szaktársam felvette ezt a tárgyat. Arról van szó, hogy beosztanak valahová, ahol bizonyos időközönként el kell menned és foglalkoznod kell az ott lévő emberekkel. Itt arra gondolok, hogy például a kórházban hetente egy-két órát játszanod kell a beteg gyerekekkel (nem fertőző) vagy elmész egy nyugdíjas otthonba, ahol segítesz ebben-abban. Ha nem vagy túlságosan antiszoc, akkor élvezni fogod.
2010. dec. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
hát nem vagyok túl ismerkedős típus de szívesen segítenék másokon
2010. dec. 22. 22:03
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
nálunk az ELTE-n kötelezően elvégezendő önkéntesmunka volt szociális munka szakon. Ki kellett választanod egy helyet, ahol szivesen önkénteskednél. Miután lejárt az önkéntesidőd, erről kellett hoznod egy igazolást, hogy ott voltál önkéntes ettől eddig, és miket csináltál azalatt. Ezért járt azt hiszem 2 kredit.
2010. dec. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!