Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jelentkezik valaki a Zsigmond...

Szandika90 kérdése:

Jelentkezik valaki a Zsigmond Király Főiskolára (ZSKF) a 2011. szeptemberben induló képzésre?

Figyelt kérdés

Én oda szeretnék politológiára. Mit gondoltok erről a suliról?

És ha jelentkeztek milyen szakra?


2010. dec. 24. 08:25
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Akkor most eloszlatnék néhány tévhitet (és nem a ZSKF beépített embere vagyok, csak egy most végzős hallgató):


1) Nagyjából ugyanazok a tanárok tanítanak itt is, mint a BCE-n, ELTE-n, stb., szóval, ha már színvonalról beszélünk, akkor nem az oktatói minőség a gáz.


2) Csak itthon, Magyarországon van mindenki elájulva a nagy egyetemektől, külföldön teljesen mindegy, hol végeztél, nekik a ZSKF pont ugyanolyan, mint egy Corvinus. Egyébként meg beszélgethetnénk arról, hány, szintén főiskolás barátom csalódott óriásit a nagy egyetemek színvonalában, mert azok gyakorlatilag már csak a nevükből élnek (sorolhatnám...).


3) Ne kergessen bárki illúziókat arról, hogy Magyaro-n elmegy egyetemre/főiskolára és használható tudást fog kapni, mert ez nem igaz (kivéve: mérnök, orvos, stb.). A közgazdászképzésre is ugyanúgy érvényes ez! A felét nem használod majd az életben, amit megtanultál.


4)Amit a ZSKF-ről és már magánfőiskolákról tudni kell: ezek nem állami, hanem magánintézmények, vagyis, alapvetően profitorientáltak. Ez azt jelenti, hogy amin tudnak, pénzt szednek. Ez nem szeretetszolgálat, egyszerűen a piaci verseny ezt diktálja. Ennek van jó oldala is (nagyon szép épület, infrastruktúra, stb), de azt tudni kell, hogy aki itt fizetősre megy, annak a sz.rt is ki kell fizetnie. Szeretném felhívni a gyengébbek figyelmét arra, hogy ez nem az oktatók hibája, én nagyon örülök, hogy rengeteg elismert tanár oktatott, akik szakmailag tényleg a topon vannak. Azonban az iskola meglehetősen egyoldalúan kezeli a pénzbefizetési elvárásokat, szóval nekem eléggé megkeserítették az elmúlt 3 évemet emiatt.


Az a vád is gyakran éri a sulit, hogy mivel magánfőiskola, ezért sok a sznob hallgató, akik csak a pénzért kapnak diplomát. Akkor nem tudom, beszélt-e már ÁjBíEsz-es hallgatóval, hogy ők mit tudnak félévenkénti 2 ezer €-s tandíjért...

2011. máj. 3. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
30%

Utolsónak:

Elsősorban a szak a lényeg, aztán az intézmény. A nagy egyetemek a nevükből élnek? Az ELTE jogász szakán egy-egy vizsgára többet kellett tanulni, mint ZsKF-en összesen. A komoly, hagyományos szakok igenis kemények a nagy egyetemeken. De persze, ők is indítanak humbuk, tingli-tangli szakokat, hogy a sok hülyének legyen diplomája.

2011. szept. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Nem hinném, hogy azért,mert valaki "tingli-tangli" szakra jár,-habár ez is relatív,kinek mi számít annak-akkor már feltétlenül hülye.

Nem mindenkit feltétlenül a "komoly" szakok érdekelnek, hanem amiben érzik, hogy tudnak érvényesülni és közel áll hozzájuk.

Hülyék meg mindig lesznek mindenhol, ahogy normálisak is.

2011. szept. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!