Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért szégyen, ha valaki nem...

Miért szégyen, ha valaki nem tud helyesen írni, és miért nem szégyen az, ha valaki hülye a matematikához?

Figyelt kérdés

Természetesen szégyen mindkettő, bár utólag visszagondolva nem gondolkodtam volna így. Engem is úgy rugdaltak át matematikából általános iskolában, mégis valahogy úgy hozta a sors, hogy mérnöknek tanulok, és megajánlott jegyem van belőle.

Csak elkeserítő látni, hogy a legtöbb "hova jelentkezzek továbbtanulni?" kérdésben ott a "nem vagyok jó matekból" is.

Ezután csak a diploma kedvéért elmegy az ember valamilyen teljesen semleges szakra, amivel csak szerencsével tud majd kezdeni valamit.

De miért van ez, hogy az teljesen elfogadott, hogy matematikából valaki hülye?


2010. dec. 26. 16:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem az ciki, ha valaki magyar és nem tud helyesen írni. Az egy olyan dolog amit vagy tudsz vagy nem. A Matek nem csak annyiból áll hogy add össze a kenyér árát meg a tej árát és kijön egy megfejtés, sokkal nehezebb dolgok is állnak ezek mögött.Ha valakinek nehezen megy a gyök, hát istenem, anélkül is megél. De az viszont már más tészta, ha nem is érdekli, nem is akarja hogy megértse.
2010. dec. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
67%
A helyesírás tanulható, a matekhoz azért kell némi beállítottság. A helyesírást illik megtanulni 4. osztályig (jó részét), a matek 4. osztályos szint körüli nem tudása is ciki.
2010. dec. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
67%
mert az anyanyelvedet gyakrabban gyakorlod, mint a matekot, ezért helyesen írni magyarként tudni kell. A nagy hibákat már az elején kijavítják a tanárok, lustaság, hanyagság nem odafigyelni, megtanulni az anyanyelvet.
2010. dec. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
67%
Igen, az előző jól látja, az írás egy mindennapos, alapvető dolog, a matematika csak bizonyos szintig az. A mai átlagembernek bőven elég tudni a négy alapműveletet, a százalékszámítást, meg egy kis geometriát.
2010. dec. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
67%

a matek más tészta, nem mindenkinek van feje hozzá.


tény, hogy a helyesíráshoz is kell érzék, de ha valaki olvasott, figyelmes, nagyjából el tudja sajátítani, nem igényel logikai készséget, mint a matek.

ha pedig valakinek nagyon gyatra a helyesírása, arról azt feltételezik, és legtöbbször joggal, hogy nem művelt, vagy figyelmetlen, hanyag, szétszórt ember.

a kettő közül az egyik általában igaz.

2010. dec. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Szerintem nem beállítottságtól függ az esetek nagy részében. Én is voltam kettes tanuló, még középiskolában is. Talán a végére összeszedtem egy hármast, de utána folyamatosan az iskolában szünetekben is matekoztam, mert rájöttem, hogy mi akarok lenni. Szóval én már csak tudom, hogy milyen az, amikor valaki "nem ért a matematikához".

Persze a nagy lemaradást pótolnom kellett rendesen. Egyetemen is folyamatosan olvasom a középiskolás tankönyveket, és legalább 1.5 hetet tanulok 1-1 zh-ra, persze úgy, hogy iskola után hajnali 1-ig.

A geometria tanárom mondta, hogy egy gyereket, akinek nincs érzéke hozzá, meg lehet tanítani 4-es szintre, csak szorgalom kell hozzá.

Meg is lett az eredménye. Lesz a következő félévre olyan 10-15 mintaterves, és egy vizsga választ el attól, hogy benne legyek ebben a csoportban, méghozzá nem is legutolsó helyen.

2010. dec. 26. 16:18
 7/20 anonim ***** válasza:
71%

Sosem bírtam megérteni, miért kell másokat bántani, ha saját magad sem vagy tisztában pár dologgal. Az első pl. nem tudja, hogy a matekot kisbetűvel írjuk, a 3. és 5. pedig elfelejti, hogy a mondatokat nagybetűvel kezdjük.

Bár lehet, hogy csak mindenki matematikusnak készül...

2010. dec. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem mindenki akar annak továbbtanulni, aminek Te?
2010. dec. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
47%
Mert az írás az emberi érintkezés egyik formája, aki gyenge benne, az pontatlanul kommunikál, olykor érthetetlenül is, igénytelen dolog ugyanakkor. A matek viszont általános műveltség inkább. Van egy-két dolog, amit illik tudni, meg jó ha hallasz róla, de hacsak nem ezzel foglalkozol, nem fontos.
2010. dec. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Nos szerintem a matematika középiskolás szinten nem vészes feladat, főleg úgy, hogy ott felkészülsz 2-hét anyagából (amit meg lehet csinálni egy nap alatt, ha kedvetlen az ember 2) és bőven megvan a hármas.

Ehhez kéne pár feladatmegoldás, aztán az elmélet elolvasása.

Ész se kell hozzá, csak rutin, a logika meg fejlődik magától.

2010. dec. 26. 16:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!