Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy zajlik a magyar nyelv és...

Hogy zajlik a magyar nyelv és irodalom szóbeli érettségi?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 12. 22:13
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

húzol 1 tételt, kapsz időt kidolgozni (az az időegység attól függ, hogy a többiek milyen gyorsan végeznek előtted a "pool pozícióba" (beszélgetőasztalnál.)

kimész, tanár elmondja mit húztál, és akkor fejtsd ki bővebben

mondod mondod, jegyzetedet használhatod, (feltéve ha írtál rá valamit...XD)

Egy két dolgot biztosan belekérdez a tanár, és a végén is kérdez valamit szintén, de nyugi nem nehéz!


Nyelvtan:

ugyanez a rendszer, és minden szóbelin ugyanezek vannak, de pl. fizika szóbelinél gyakorlati példát is be kell mutatni. (ott lesznek az eszközök)

2010. ápr. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Bemész, kihúzod a tételeket, leülsz és kidolgozod, majd előadod.

Ez nem abból áll, hogy felolvasod a papírra írt dolgokat. Közbekérdezhet a tanárod, vagy az elnök is.

Amit sose mondj, az a "nem tudom", "erre nem emlékszem" és hasonló olyan kifejezések. Ha magabiztosan adod elő a tételeket, már nyerő vagy.

2010. ápr. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

Nos:

"az az időegység attól függ, hogy a többiek milyen gyorsan végeznek előtted a "pool pozícióba" "

Ez nem így van, mert 30 perc a minimum felkészülési idő.

Ergo ha előbb végeznek mint 30 perc, akkor is kell biztosítani. (nem árt vinni egy órát)


"Közbekérdezhet a tanárod, vagy az elnök is. "

Nem kérdezheted közbe. Max akkor állíthat meg, ha eltértél a témától. Vagy ha nagyon nem megy a felelés.


Amúgy: Egyszerre megy le az összes tárgy. Szóval addig nem mész ki, amíg le nem feleltél az összesből. Elsőnek pl. angol, majd magyar, majd történelem stb.

30 perced van kidolgozni a magyart és a nyelvtant.

Nem árt írni a lapra, mert beszedik a végén...

2010. ápr. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

lófaxt!

1. nekem nem szedték be a lapomat egyiket sem

2. simán belekérdeztek, pedig tuti nem volt tárgybeli tévedésem, és összefüggően beszéltem.

végén is kérdeztek párat, de a lényeg hogy tényleg legyél magabiztos, ha valamire nem tudod a jó választ adj "politikus" választ, amit rajtad kívül senki nem ért......

2010. ápr. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem az lenne itt az alkérdésem, hogy ugye az életműveknél kötelező a memoriter + a himnuszba is bele szoktak kérdezni, és akkor adott költő bármely versét mondhatom vagy csak amit órán is említettünk?
2010. ápr. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Beviz Elek válasza:

22:40-nek:

Elméletileg tényleg úgy van, ahogy te mondod. Gyakorlatilag... Nálunk senkit nem érdekeltek a szabályok. Belekérdeztek, az időt nem nézték stb.


Amúgy igen, mondhatod bármelyik verset

2010. ápr. 13. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Kosztolányi Dezső: Úgy fáj az élet...



Úgy fáj az élet!

Nyílt seb vagyok!

Fájnak a tárgyak!



Akkor meg is van a nyertes :D

2010. ápr. 13. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
nekünk a töri tanárom azt mondja, h nem szólhatnak bele:/
2010. ápr. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Tanárfüggő, hogy ki mikor szól bele.
2010. jún. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 dina92 válasza:
A mi tanárunk is azt mondta,hogy csak akkor szól bele ha nagyon elkanyarodsz a feladattól.De valóban,szerintem is tanár függő.Azt meg tudjátok mondani hogy irodalom,nyelvtan érettséginél mennyi idő van a kettőre összesen?
2011. máj. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!