Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Végzős vagyok és a továbbtanul...

Végzős vagyok és a továbbtanulás előtt állok. A Debreceni Egyetemre, pszichológia szakra szeretnék menni. Mi a véleményetek erről? Jó pálya? (többi lent)

Figyelt kérdés

Viszonylag jó tanuló vagyok,van egy középfokú nyelvvizsgám,egy 79%-os német érettségim(előrehozott volt sajnos)Emelt szintűzni fogok magyarból,a matekból 4es.Készülök az érettségire,de a 444 rettentő magas pontszám.Megéri?

Érdekel a pszichológia,de elgondolkodtam már a szociálpedagógián vagy igazgatási szervező...Melyik a legjobb pályája(akár ezeken kívül is),amin viszonylag jól el lehet helyezkedni?

Az a baj,hogy sok minden érdekel...az,hogy emberekkel foglalkozzam,de a művészet is(imádok és tudok is rajzolni),de akár egy ügyvédi,irodai pálya is jó lenne.De mindenki mást mondd?Ti mit tanultok,mit választanátok a helyembe?


2010. dec. 29. 21:58
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Első válaszoló(aki írt ilyen hosszú beszámolót) te is koliban laksz vagy albérlet?Mennyit kell fizetned,ha megkérdezhetem? Valamint,hogy ti dolgoztok a suli mellett?mert nekem ez nagyon fontos lenne.


Utolsó előtti mégis milyen a koli?Az egyetem közelében van?Nyugodtan lehet tanulni?Jó a társaság?És nem tudnád nekem megmondani,hogy kb. milyen arányba kerülnek be elsősök...mert Debrecenbe 20%-a.

2011. jan. 3. 19:06
 12/18 anonim ***** válasza:

Szia!


Én írtam a kolis hozzászólást és a hosszú beszámolót is (nem, nem fizet az ELTE a reklámért :D).


Nálam úgy volt, hogy a saját hülyeségem miatt lecsúsztam a kolis jelentkezésről, így először albérletbe mentem, és utána várólistáról kerültem be koliba, így mindkettőről tudok nyilatkozni.


Az albérlet árak elég húzósak Pesten, egy olyan havi 40 ezerrel legalább számolni kell/fő (ebben ugye benne van a rezsi, a lakbér, a közös költség, ilyenek). Ezzel szemben a koli csak 9000 Ft, tavaly 8500 volt, úgyhogy lehet, hogy mire te idekerülsz, már 10000 lesz, de ahhoz képest, hogy ebben minden benne van, nem is rossz.


Én dolgoztam suli mellett, márcsak az albérlet miatt is. Diákszövetkezetek honlapján regisztráltam, mindig kaptam a hírleveleket az aktuális munkákról, ami szimpi volt, arra online jelentkeztem. Szinte minden hétre jutott 2-3 olyan telefon, amiben valamelyik munkára hívtak be, szóval nem lehetetlen. Én ennek érdekében már augusztusban, a tárgyfelvételkor úgy állítottam össze az órarendemet (szerencsére rugalmas, jól alakítható), hogy hétfőn, kedden és szerdán volt csak órám, csütörtökön, pénteken és hétvégén pedig tudtam vállalni munkát. Emellé nekem muszáj volt felvennem a diákhitelt, így ezekből jöttem ki.


Az ELTE-nek van vagy 8 kolija, szerte a városban. Én ugyan nem ott lakom, de az egyik koli (Damjanich utcai Kollégium - DAMI) kimondottan gyógypedagógus-hallgatókat vesz fel, szóval ott mindenki a szaktársad. Ennek hátránya (vagy éppen előnye, kinek mi), hogy nincsenek fiúk. Ez elmondható az egész szakra, nálunk az évfolyamon a kb. 100 lányra 2, azaz KETTŐ darab fiú jut. De ez nem olyan gáz, a suliban tök mindegy, milyen neműekkel vagy körülvéve, a bulikat, rendezvényeket pedig az ELTE-TTK matek szakával együtt rendezik, mert ott meg lányból van kevés, úgyhogy pasikból nem lesz hiány a bulikban (sem).


Én a Vezér úti Kollégiumban lakom. 4-en vagyunk egy szobában, abszolút jó állapotban van minden (nyilván nem egy hotel szint ennyi pénzért, de nagyon rendben van), most újítják fel a vizesblokkokat, és még tejautomatánk is van, amiből nap mint nap vehetsz "friss termelői tejet Etyekről". :D Havi pár alkalommal van valamilyen megmozdulás, pl. kolibuli, teaház, karácsonyi műsor, ezek jópofák szoktak lenni, de nem kötelező, és ha nem mész le, nem hallatszódik fel a szobába - legalábbis mi a 9.-en nem hallunk semmit. :D A társaság nagyon jó, pár hét után mindenki ismer mindenkit.


Tanulni jól lehet, toleránsak egymással a lakók, és elvileg tanulószoba is van valahol, de mikor legutóbb elindultam megkeresni, a TV-szobában kötöttem ki az X-Faktor döntő előtt, úgyhogy ezt passzolom.


A Bárczin viszont van tök jó, "hallgatózó" névre keresztelt szoba, babzsákokkal, számítógépekkel, ha két óra közt tanulni szeretnél, vagy csak netezni, oda bármikor bemehetsz.


A kolis felvételi arányt nem tudom megmondani, a távolság és a szociális helyzet számít. Főleg a távolság. Én Debrecen mellett lakom, és kaptam kolit.


Már megint jó hosszút írtam, de biztos, hogy hagytam ki valamit, úgyhogy kérdezz nyugodtan, mindig válaszolok majd, mert nekem is jól jött volna, ha anno egy belsős elmagyaráz dolgokat. Úgyhogy tényleg kérdezz bátran.


(Ja, és ha -remélhetőleg- tényleg a Bárczira jössz, csoporttársak leszünk anatómiából, mert engem ma abból meghúztak. :D)

2011. jan. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Szia

Na most a koli meg az albérlet miatt nagy kő esett le a szívemről :) Én Tokajba járok suliba,nem messze a várostól lakom..hogy bizakodom a koliban.Ez nagyon jó hír,hogy a koliban is így megy a tanulás,mert eléggé hozzá vagyok szokva,hogy magamban,csendben tanulok.Az,hogy kevés fiú van,annyira nem probléma,mert 2,5 éve van barátom..Azért is gondolkodom Pesten,mert közelebb lenne Gyöngyös.Végülis kevesebb távolság,mint Debrecen Gyöngyös :) A munka pedig ismét egy jó hír...mindenképpen akarok dolgozni,mert be kell segítenem anyuéknak valamiben.

na és egy fontos kérdés,mert ma emiatt akartak lebeszélni..Mennyire megterhelő vagy nyomasztó,hogy betegekkel kell majd foglalkoznod?Szoktatok menni gyakorlatra,ha igen,mennyire visel meg lelkileg?(persze ez függ attól is,milyen irány..)Nagymamám mozgássérült,ágyban fekvő,néha nem tiszta a gondolkodása sem,tehát ilyen téren van egy kis tapasztalat.

óó hát sajnálom,bár az anatómia tényleg nem könnyű :S

Ismét köszönöm a részletes válaszaidat!

2011. jan. 4. 18:55
 14/18 anonim ***** válasza:

Szia!


Hát kell hozzá elszántság, az biztos. Ha valaki viszolyog egy fogyatékos embertől, az tényleg ne menjen erre a pályára.


Én most elsős vagyok, önkéntes munkánk még nem volt (de lesz), de alapozó tárgyak kapcsán azért kapunk ízelítőt fogyatékos gyerekekről. Nem könnyű, ez tény, de már látom, hogy az évek alatt megedződünk lelkileg, és felkészítenek minket arra, hogy ne a rosszat lássuk benne, hanem a segíteni akarást, a jobbátétel lehetőségét. Ami a mi feladatunk lesz.


Egyébként pont ezért a legnépszerűbb szakirányok egyike a logopédia, ettől függetlenül mindenkinek kell valamennyit tanulnia az összes szakirány területéről, az alapokat.


Neked kell mérlegelni, hogy bírnád-e, nyilván nem könnyű ebben élni egy életen át, de ha valaki el tudja sajátítani a gyógypedagógus-szemléletet, annak menni fog. Én sem vagyok egy érzelmileg 100% stabil lány, de nem fordul meg a fejemben, hogy ne menne. Kell hozzá elhivatottság, de bennem ez megvan. Viszont pl. ezért nem megyek értelmileg akadályozottak szakirányra, mert én azt nem bírnám egy életen át.


Lesz egy félév, amikor kötelező önkéntes munkát kell végezni (talán a 3. vagy 4.).

2011. jan. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

én is így vagyok vele,hogy az ember majd belerázódik és tényleg a segítségnyújtás lesz a legfőbb cél :)

én is így gondolom,hogy ha választanom kellene,mindenképpen úgy szakosodnék,ami nem terhelne meg annyira..egyik ismerősömnek vannak kapcsoltai itt a közelben,néhány intézetben,lehet ellátogatok majd :)

az órarend alakítása meg szintén szuper,hatalmas előny.

nagyon köszönöm a segítséged,ha van kedved többet beszélgetni vagy valami írj emailt.

még egyszer köszi ezt a sok infót,mégiscsak jobb így hallani,mint a száraz könyvekből és oldalakról :)

2011. jan. 4. 21:13
 16/18 A kérdező kommentje:
és alkalmassági volt?
2011. jan. 6. 18:57
 17/18 anonim ***** válasza:
az ELTE-n nincs alkalmassági felvételi, csak később, a szakirányoknál (ott sem mindnél, de pl. logopédiánál igen kemény helyesírási teszt és beszédalkalmassági vizsga van, hallássérültek szakirányon pedig egy szabadon választott szöveget kell előadni, itt a mimikádat, gesztusaidat nézik)
2011. jan. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló!

lenne még pár kérdésem. Remélem nem túl személyesek..Az egyik ismerősöm nyíregyházi,de nem kapott kolit Pesten,mert túl sok volt a szüleinek a keresete..Te hogyan kerültél be?

Másrészt az érettségid hogy sikerült?hány százalékos érettségiket írtál?Volt nyelvvizsgát?

2011. jan. 14. 21:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!