Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon félek a középiskolától,...

Nagyon félek a középiskolától, ti, hogy éltétek meg?

Figyelt kérdés
Jövőre megyek középiskolába. Félek az új közösségtől, valahogy nem tudom elképzelni az egészet. Mindenkinek szívesen fogadom a válaszát.
2011. jan. 2. 21:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

Emlékszem, nagyon féltem én is előtte, de aztán rájöttem, hogy nem volt mitől. Megismertem a legjobb barátaimat, életem eddigi legjobb korszaka volt, az egyetemi évek még nem veszik fel vele a versenyt.

Ne aggódj egyáltalán, nagyon jó lesz, hidd el!

2011. jan. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

Nekem olyan sz*r volt az előző osztályom, hogy alig vártam végre átmehessek! Nem egymagamban voltam ott, osztálytársaimmal együtt mentünk évnyitóra és úgy már nem volt vészes a helyzet :). Nyár elején már közzé teszik kiket vettek fel, rájuk kell keresni neten, aztán felvenni msn-re és szeptemberre már szinte mindenkit "ismersz".

Ne izgulj, jó lesz meglátod! :D

2011. jan. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Arra gondoltam, a suli még senkivel sem végzet.
2011. jan. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én egy elég visszahúzódó típus vagyok, de nagyon jól éltem meg. :) Nagyszerű barátokat találtam és az osztályom is szuper. Voltam gólyatáborban, de az elején mégis minden olyan új volt, idegen, mindent a régi sulinkhoz hasonlítottunk. Aztán ez lett a természetes, és 9. félévre már egy tök jó osztály voltunk, és azóta még jobban összeszoktunk.

Egyelőre a felvételid sikerüljön, a beilleszkedés még később lesz. :) Utána ha lesz valamilyen program, kirándulás, tábor, körbevezetés, mindenképpen menj el. Lehet, hogy az elején egyedül érzed majd magad, de találsz barátokat, és szeptemberben nem vadidegenek közt leszel. Legyél kedves, beszélgess azzal is, aki elsőre nem olyan szimpatikus, hátha igazából tök jó fej.

Ami még szerintem nagyon fontos, hogy olyan sulit válassz, ami illik hozzád. Úgy értem, az emberek legyenek hasonlóak, mint te. Pl. ha okos vagy, fontos neked a tanulás, akkor egy jó suliba menj, ahol nem ciki tanulni.

Bocs, kicsit hosszú lett. :)

2011. jan. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor úgy tűnik, hogy én egyedül vagyok :| Nekem ez volt életem legsötétebb időszaka. Én is visszahúzódó vagyok, nem keresem a bajt. Erre bekerültem egy olyan osztályba, ahol szinte mindenki drogozik, mindenki "f*szagyerek". Egy csomó olyan tantárgyunk volt, ami teljesen hasztalan, az érettségi után pár hónappal már semmire sem emlékszik az ember az anyagból.
2011. jan. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Minden az adott középiskolától függ... én bele sem gondoltam hova jelentkezek, elhitették velem, elhitettem magammal, hogy ez egy fasza iskola lesz. Nem tudtam ki vagyok, hol a helyem. Infót tanultam, 4 éven át. Ez az utolsó évem, és hihetetlen hogy már csak 4 hónap, és vége ennek a borzalomnak.


Ugyanakkor megismertem olyan embereket, akiket másképp talán soha, és ők olyan irányba tereltek, ahol mindig is lennem kellett volna. Azt sem tudtam mit takar a felsőoktatás, vagy hogy egyáltalán mit érdemes csinálni, ha az ember boldog akar lenni. Úgy érzem, a középiskola csak egy mérföldkő, innen még bárhova mehetsz, és 19 évesen azért az ember már másképp látja a világot mint 4-5 évvel azelőtt.


A közösség... mint mondtam, iskolafüggő. Függ attól, mennyire vagy emberbarát, visszahúzódó. Én azt tudom tanácsolni, találd meg a helyed, és ne ijedj meg, a középiskola szinte ugyanaz mint az általános, bizonyos tekintetben... meg fogsz lepődni, hogy mennyire egyszerű az egész. Én legalábbis így voltam vele.


Talán egy kicsit túlszaladtam a "közösség" témájától, de azthiszem, ezt érdemes volt megosztanom veled.

2011. jan. 3. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is féltem nagyon a változástól, de életem legszebb korszaka volt. A mai napig visszasírom :( Másodéves egyetemistaként egy nagy évfolyamon nagyon hiányzik, a szűk közösség, a tartozás valakikhez. A legjobb barátaimat a gimiben szereztem,viszont ált. suliból senkivel sem tartom a kapcsolatot.
2011. jan. 3. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Huu, kicsit megnyugodtam, nagyon szépen köszönöm mindenkinek a választ, tényleg. (:
2011. jan. 3. 18:37
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sokan (szinte mindenki) így van. Fél a változástól. Emlékszem évnyitó előtt beszélgettünk msn-en a barátnőmmel arról, hogy mennyire félünk, meg arról, hogy hátha nem fogadnak be minket...Természetesen semmi nem lett az egészből. Gondolj bele, mindenki más ugyanolyan ijedt lesz, mint Te. A középiskola teli van őrültséggel és vidámsággal, inkább várjad!:) Ennyi idősen az emberek egy kicsit már..."szocializáltabbak" vagy mi...szóval ha nem vagy kibírhatatlan, akkor minden rendben lesz!:) Például nálunk kifejezetten vicces volt, amikor hadilábon álltunk egymás nevével...Emlékszem, már a gólyatáborban megtaláltuk a mostani barátainkat egy "lépcsős beszélgetés keretében". Az egyikőjük annyira félénk volt, hogy alig mert odajönni. Ma meg már agyba-főbe cinkeljük egymást. Sőt! Egy régebbi osztálytársammal (azelőtt nem is beszélgettem vele) a gimi óta nagyon jó haverok vagyunk. Jó lesz, nyugi! 1 biztos: a középsuli alatt az ember nagyon sok tapasztalatot szerez és látástól vakulásig röhög...Sikeres felvételit!:D
2011. jan. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Remélem így lesz, csak tudjátok attól félek,hogy mindenki majd barátnővel/baráttal megy oda én meg majd állok egyedül, de egy kicsit megnyugtattatok, köszönöm(:
2011. jan. 7. 20:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!