Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták, főiskolások! Ti...

Egyetemisták, főiskolások! Ti is ilyen nehezen éltétek eleinte meg csoporttársaitok leválását?

Figyelt kérdés
Mégcsak elsős vagyok műszaki szakon, de már most iszonyat nagy a leválás. Buktak tőlünk is, buknak hozzánk is, félévente változik a közeg. Valamilyen szinten ez nem rossz, kis létszámú főiskolára járok, 40-en kezdtük szeptemberben a szakot, azonban mostanra úgy tűnik, hogy alig leszünk 2. évtől 8-an akik "menetrendszerűen" tudjuk folytatni a tanulmányainkat. Még nem csúsztam semmivel, de nem is azon van a lényeg, hogy én csúszok-e vagy a csoporttársaim, csak nehezen élem még meg a folytonos közegváltozást, azt hogy akikkel jó kapcsolatot alakítottam ki, mostmár csak ebéd közben fogunk találkozni. Nálatok ez hogy van/volt? Tudom én hogy az ember magáért tanul, de azért mégis csak jó lenne egy ismert, állandó közegben lenni. Ehhez voltam eddig hozzászokva, most nagyon nehéz, szívem szerint mindenkinek segítenék akivel kicsit is jóban vagyok, de nincs rá "kapacitásom".
2011. máj. 4. 17:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Én is elsős vagyok, most lesz majd vizsgaidőszakom műszaki szakon. Kvázi-mintaterves vagyok, mert egyetlen tárgy nem lett csupán meg, egy olyan, amivel nem fogok megcsúszni, szóval a 3.5 év még mindig benne van a pakliban.

Menetrend szerint nálunk második félévre elsősök közül nem marad több, mint nálatok (cirka 8), amelybe azokat is beleszámoltam, akik nem csúsztak félévet (mint én).

Én egyszerűen dolgozom fel: nem barátkozok annyira, mindenkivel elbeszélgetek akár évfolyamtárs, akár nem.

2011. máj. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja, és mi 120-an kezdtük.
2011. máj. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én úgy, hogy nem a szaktársaim az elsődleges baráti társaságom.
2011. máj. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Jaja. Az egyetem nem ovika. Nem barátkozni kell oda járni.
2011. máj. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tudom... meg majd a munkahely sem az lesz, még is jól esik egy olyan közegbe bemenni minden áldott nap, ahol a nevét is tudod a társaidnak, avagy pont hogy nem csak a nevét tudod.
2011. máj. 4. 21:27
 6/6 Bretso ***** válasza:
Nem, a szaktársak azok szaktársak, nekem ez csak "munkakapcsolat" (persze van akivel jóban vagyok, de ha lemarad, akkor tartjuk máshogy a kapcsolatot).
2011. máj. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!